Wino Gran Bach Brut Cava DO

67,00 zł
Brutto
9987 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Masia Bach Gran Bach Brut Nature Cava DO

 

Kraj: Hiszpania

Region: Penedes

Apelacja: DO Cava

Producent:Masia Bach

Kategoria: cava, musujące

Szczep: Macabeo, Xarel-lo, Parellada, Chardonnay

Rodzaj: biały wytrawny

Temp. podawania: 6-8 °C

Pojemność: 0,75 l. cer1

Alkohol: 11,5%

 

Wino o jasno słomkowej barwie z drobnym żywym bąbelkiem. Nos wypełniają aromaty cytrusów, białych owoców, jabłka gruszki z akcentami chleba tostowego oraz miodu. Na podniebieniu aromatyczny gładki o dobrze zintegrowanej kwasowości.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Historia Bacha przenosi nas do roku 1915, kiedy to bracia Pere i Ramón Bach i Escopet przenieśli się do Sant Esteve Sesrovires z Barcelony i kupili posiadłość „Can Estrada”, której początki sięgają XVIII wieku. Dzięki dochodom uzyskanym z handlu bawełną bracia Bach mogli zainwestować w uruchomienie winnicy, którą stopniowo rozbudowywali, wykupując nowe działki, aż zgromadzili łącznie 365 hektarów. Zbiory z 1920 r., na które składały się odmiany Xarel lo i Macabeo, oznaczały długo oczekiwaną inaugurację Bacha. Pere i Ramón Bach osiedlili się w regionie Penedés z pomysłem wytworzenia wina, które byłoby przeznaczone do leżakowania, i w konsekwencji zbudowali piwnicę o długości 95 metrów. Następnie napełnili go 1000 dębowych beczek Bordeaux, które kupili po 50 peset. Bracia Bach wpadli na pomysł swojego wina i wraz ze swoimi winiarzami odcisnęli na nim pieczęć. Zagłębili się również w swoje tekstylne pochodzenie, aby nadać mu nazwę i nazwali ją „extrísimo”, nazwą nadaną najwyższej jakości bawełnie importowanej z Egiptu i Indii. Pierwsze butelki Bacha były obecne na mitycznej Międzynarodowej Wystawie w Barcelonie w 1929 roku. Jednak wojna domowa osłabiła część świetności Bacha w szalonych latach dwudziestych i przyniosła tragiczne konsekwencje dla rodziny: Ramón zginął, a Pere, który przeżył walkę, był bardzo zdruzgotany tą stratą. Kilka lat później, w 1942 roku zdecydowałem się sprzedać majątek. W kolejnych latach Bach przy różnych okazjach zmieniał właścicieli, którzy między innymi zlecali wybudowanie metrów i metrów podziemnych galerii dla starzejących się cavas, przeprowadzając jednocześnie komercyjny i enologiczny remont winnicy. Winiarnia ponownie przeszła z rąk do rąk w 1975 roku, kiedy ostatecznie stała się własnością rodziny Raventós, która nabyła posiadłość i włączyła Bacha do swojej grupy winnic. Od tego czasu minęło dużo czasu, ale duch braci Bach jest wiernie zachowany do dziś: jakość, oryginalność i osobowość we wszystkich winach i cavas”.

Gran Bach Brut Cava DO - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gran Bach Brut Cava DO

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora