Luzon Coleccion Blanco Jumilla

54,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Luzon Coleccion Blanco

Kraj: Hiszpania

Region: Jumilla

Producent: Bodegas Luzón

Szczep: Macabeo, Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe wytrawne

Pojemność: 0,75l C3

Alkohol: 12%

 

Luzon Coleccion Blanco powstało w wyniku kupażu gron Macabeo 50% oraz Sauvignon Blanc 50%. Posiada blado słomkowy żółty odcień z zielonkawym kolorem obręczy. Aromaty  nut kwiatowych, tropikalnych i ziół. Świeże, owocowe i korzenno-słodkie podniebienie z dobrą kwasowością. Winnice Bodega Luzon położone są w południowo-wschodniej Hiszpanii, na północy prowincji Murcia, na wysokim płaskowyżu otoczonym górami. Ponad 600 metrów nad poziomem morza.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Uwagi degustacyjne W kolorze żółtym z zielonkawymi i jasnymi refleksami, w nosie prezentuje aromaty zielonego jabłka, przeplatane cytrusami i tropikalnymi. Na podniebieniu wpis jest tłusty, o zrównoważonej kwasowości i trwałym finiszu. Gastronomia-Potrawy polecane Wszelkiego rodzaju skorupiaki, skorupiaki doprawione czosnkiem i pietruszką. Ryba grillowana lub tłusta z łagodnymi sosami. Tłuste mięso drobiowe (kaczka, gęś). Warzywa w tempurze lub smażone z szynką i serem.

 

Chociaż Bodegas Luzón powstała jako taka w 2000 r., pochodzenie Bodegas Luzón wywodzi się z kolejnego związku plantatorów wina z Jumilla od 1916 r. Wraz z wejściem Grupo Fuertes w 2005 r. poczyniono ważne inwestycje, a obiekty winiarskie zostały wyposażone w bardziej zaawansowane media w trosce o przyszłość i jakość. Z 500 hektarami własnych winnic i zespołem ludzkim złożonym z techników terenowych, techników laboratoryjnych, enologów i winiarzy...

 

Ponieważ najlepsze terroir Jumilli są wciąż w trakcie odkrywania, inwestorzy powoli zdobywają miejsca premium, wielu hodowców Jumilla z winoroślami sadzonymi w aktualnych wapiennym terroir nadal posiadają swoje winogrona spółdzielni. Kooperacja B (Bodegas San Idro) w pobliżu miasta Juilla jest w stanie pozyskać całą część, niektóre nich o nowej jakości, które samosi, aby zaprezentować różne style Jumilla.

Luzon Coleccion Blanco Jumilla - Opinie klientów

Dodaj opinię

Luzon Coleccion Blanco Jumilla

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI