Luzon Coleccion Blanco Jumilla

54,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Luzon Coleccion Blanco

Kraj: Hiszpania

Region: Jumilla

Producent: Bodegas Luzón

Szczep: Macabeo, Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe wytrawne

Pojemność: 0,75l C3

Alkohol: 12%

 

Luzon Coleccion Blanco powstało w wyniku kupażu gron Macabeo 50% oraz Sauvignon Blanc 50%. Posiada blado słomkowy żółty odcień z zielonkawym kolorem obręczy. Aromaty  nut kwiatowych, tropikalnych i ziół. Świeże, owocowe i korzenno-słodkie podniebienie z dobrą kwasowością. Winnice Bodega Luzon położone są w południowo-wschodniej Hiszpanii, na północy prowincji Murcia, na wysokim płaskowyżu otoczonym górami. Ponad 600 metrów nad poziomem morza.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Uwagi degustacyjne W kolorze żółtym z zielonkawymi i jasnymi refleksami, w nosie prezentuje aromaty zielonego jabłka, przeplatane cytrusami i tropikalnymi. Na podniebieniu wpis jest tłusty, o zrównoważonej kwasowości i trwałym finiszu. Gastronomia-Potrawy polecane Wszelkiego rodzaju skorupiaki, skorupiaki doprawione czosnkiem i pietruszką. Ryba grillowana lub tłusta z łagodnymi sosami. Tłuste mięso drobiowe (kaczka, gęś). Warzywa w tempurze lub smażone z szynką i serem.

 

Chociaż Bodegas Luzón powstała jako taka w 2000 r., pochodzenie Bodegas Luzón wywodzi się z kolejnego związku plantatorów wina z Jumilla od 1916 r. Wraz z wejściem Grupo Fuertes w 2005 r. poczyniono ważne inwestycje, a obiekty winiarskie zostały wyposażone w bardziej zaawansowane media w trosce o przyszłość i jakość. Z 500 hektarami własnych winnic i zespołem ludzkim złożonym z techników terenowych, techników laboratoryjnych, enologów i winiarzy...

 

Ponieważ najlepsze terroir Jumilli są wciąż w trakcie odkrywania, inwestorzy powoli zdobywają miejsca premium, wielu hodowców Jumilla z winoroślami sadzonymi w aktualnych wapiennym terroir nadal posiadają swoje winogrona spółdzielni. Kooperacja B (Bodegas San Idro) w pobliżu miasta Juilla jest w stanie pozyskać całą część, niektóre nich o nowej jakości, które samosi, aby zaprezentować różne style Jumilla.

Luzon Coleccion Blanco Jumilla - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-04-28

Hiszpańskie wino Jumilla Jest super!

Hiszpańskie wino Jumilla Jest super! Niby proste w aromatach, ale jakże przyjemne! Nic tu nie przeszkadza, a nosie i ustach owocowe, zielone akcenty

Dodaj opinię

Luzon Coleccion Blanco Jumilla

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.4
Na podstawie 137 opinii w serwisie Google
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Super sklep z winami. Sprzedawca zdobył moje zaufanie i satysfakcję poprzez szeroki wybór przetestowanych win o wysokiej jakości. Ze względu na prestiż, jakoś, profesjonalą pomoc i obsługę.
Robert Nowak Jezioranski
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz