Batasiolo Bosc Dla Rei Moscato Di Asti D.O.C.G. Piemont

87,00 zł
Brutto
9977 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Batasiolo Moscato d'Asti Bosc dla Rei

 

Kraj: Wlochy

Region: Piemont

Producent: Batastiolo

Szczep: Moscato Bianco

Pojemność: 0,75l BK6

Alkohol: 5,5%

 

Białe wino z posiadłości Beni di Boscareto położonej w wiosce Serralunga, o zawartości alkoholu 5,5%. Nos obfity i bardzo intensywny z charakterystyczną nutą przejrzałych owoców zarezerwowaną dla odmiany Moscato. W ustach przyjemne, bardzo trwałe, oddające bogactwo bukietu. Wino doskonałe, gdy podane jest do deserów i świeżych owoców.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Odmiana winogron: 100% winogron Moscato, które są uprawiane w Beni di Boscareto, w gminie Serralunga d´Alba. Słodkie Batastiolo ujawnia słomkowożółty ze złotymi refleksami. Intensywny, typowy bukiet. Pełny, długotrwały smak z aromatycznym finiszem. Frizzante z małymi, drobnymi, eleganckimi bąbelkami na krawędzi. Wspaniały, kuszący zapach z miodem, dojrzałym ananasem i obfitością żółtych kwiatów. Smak jest tak pięknie wyważony z odrobiną słodyczy i kwasem owocowym, który daje świetną świeżość. Posmakuj niuansów kwiatów i świeżo ściętych owoców tropikalnych. Ciesz się tym z truskawkami, świeżymi owocami lub łagodnymi deserami czekoladowymi. Może być również stosowany jako świeży aperitif.

 

Do zbioru ręcznego pod koniec września winogrona są w pełni dojrzałe, zdrowe i wysokiej jakości. Winogrona są umieszczane w pudełkach o wadze 20 kg, aby kiście były jak najbardziej nienaruszone. Winifikacja odbywa się według najnowocześniejszych zasad w niskiej kontrolowanej temperaturze, co pozwala zachować charakterystyczny aromat winogron Muscat w końcowym winie. Wino przed butelkowaniem jest przechowywane w lodówce w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Pij to wino tak świeże, jak to możliwe.

 

Beni di Batasiolo to duża rodzinna firma Doglianis z siedzibą w La Morra w Piemoncie. Beni oznacza własność gruntu. Pierwotnie Beni di Batasiolo amfiteatr w winnicach. Obecnie winnica Doglianis obejmuje 110 hektarów winnic. To sprawia, że jest to jedno z największych gospodarstw w Langhe. Stara winiarnia posiada najnowocześniejsze wyposażenie techniczne. Odpowiedzialność za to ponosi od wielu lat enolog Giorgio Lavagna, który z powodzeniem stara się kontynuować długą tradycję Batasiolo. Beni di Batasiolo to jeden z najlepszych producentów w Piemoncie, prowadzony przez energiczną i charyzmatyczną rodzinę Dogliani. Nieruchomość położona jest w centrum dzielnicy Barolo i składa się z dziewięciu „beni” tj. winnice z winnicami stowarzyszonymi, co gwarantuje dużą różnorodność. Oprócz fantastycznych win Barolo z „wielkich winnic Piemontu”: Briccolina, Boscareto i Cerequio, Batasiolo produkuje szeroką gamę innych wspaniałych win: Barbaresco, Barbera d'Asti, Moscato d'Asti i nie tylko.

Batasiolo Bosc Dla Rei Moscato Di Asti D.O.C.G. Piemont - Opinie klientów

Dodaj opinię

Batasiolo Bosc Dla Rei Moscato Di Asti D.O.C.G. Piemont

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job