Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino na tel.

Castellani Chianti DOCG

 

Wina Toskanii

Apelacja: Chianti DOCG

Region: Castellani Toskania Włochy

Odmiany: 90% Sangiovese , 10% Canaiolo

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5%

 

Wino posiad rubinowoczerwony kolor. Na podniebieniu wyrazisty owocowy i lekko korzenny smak. W nosie aromat fiołków i borówek.

Szorstkie, mocne, młode wino jest odzwierciedleniem toskańskiej tradycji. Rodzina Castellani jest jednym z inicjatorów tych innowacji, które w połączeniu z tradycją Chianti pozwoliły wyprodukować wina o unikalnej złożoności, wytworności i jakości wcześniej nie uzyskiwanej.

 

Winifikacja i uszlachetnianie:  Castellani Chianti jest wytwarzane z winogron zbieranych i poddawanych winifikacji na ograniczonym terytorium prowincji Siena. Stara tradycyjna metoda winifikacji: całkowicie dojrzałe winogrona zbierane są z winnic i przetwarzane w prasach membranowych. Miękkie wyciskanie, fermentacja w kontrolowanej temperaturze i przedłużona maceracja ze skórkami.

 

Sugestie kulinarne:  Idealne do makaronu i sosu pomidorowego, pieczeni i grillowanej cielęciny. Podawać w temperaturze pokojowej.

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso

Wino na tel.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 82 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski