Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino na tel.

Castellani Chianti DOCG

 

Wina Toskanii

Apelacja: Chianti DOCG

Region: Castellani Toskania Włochy

Odmiany: 90% Sangiovese , 10% Canaiolo

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5%

 

Wino posiad rubinowoczerwony kolor. Na podniebieniu wyrazisty owocowy i lekko korzenny smak. W nosie aromat fiołków i borówek.

Szorstkie, mocne, młode wino jest odzwierciedleniem toskańskiej tradycji. Rodzina Castellani jest jednym z inicjatorów tych innowacji, które w połączeniu z tradycją Chianti pozwoliły wyprodukować wina o unikalnej złożoności, wytworności i jakości wcześniej nie uzyskiwanej.

 

Winifikacja i uszlachetnianie:  Castellani Chianti jest wytwarzane z winogron zbieranych i poddawanych winifikacji na ograniczonym terytorium prowincji Siena. Stara tradycyjna metoda winifikacji: całkowicie dojrzałe winogrona zbierane są z winnic i przetwarzane w prasach membranowych. Miękkie wyciskanie, fermentacja w kontrolowanej temperaturze i przedłużona maceracja ze skórkami.

 

Sugestie kulinarne:  Idealne do makaronu i sosu pomidorowego, pieczeni i grillowanej cielęciny. Podawać w temperaturze pokojowej.

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso

Wino na tel.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki