Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso

46,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Castellani Chianti D.O.C.G.

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: DOCG Chianti

Producent: Castellani

Szczep: Sangiovese, Canaiolo

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13% c3     

 

Nota degustacyjna:

Castellani Chianti to czerwone wytrawne wino powstałe w wyniku kupażu gron Sangiovese oraz Canaiolo uprawianych w regionie Chianti. Wino posiad rubinowoczerwony kolor. Na podniebieniu wyrazisty owocowy i lekko korzenny smak. W nosie aromat fiołków i borówek.

Szorstkie, mocne, młode wino jest odzwierciedleniem toskańskiej tradycji. Rodzina Castellani jest jednym z inicjatorów tych innowacji, które w połączeniu z tradycją Chianti pozwoliły wyprodukować wina o unikalnej złożoności, wytworności i jakości wcześniej nie uzyskiwanej.

Sugestie kulinarne:  Idealne do makaronu i dań na bazie sosu pomidorowego, pieczeni i grillowanej cielęciny. Podawać w temperaturze pokojowej.

 

Notatki Sommelier:

Winifikacja i uszlachetnianie:  Castellani Chianti jest wytwarzane z winogron zbieranych i poddawanych winifikacji na ograniczonym terytorium prowincji Siena. Stara tradycyjna metoda winifikacji: całkowicie dojrzałe winogrona zbierane są z winnic i przetwarzane w prasach membranowych. Miękkie wyciskanie, fermentacja w kontrolowanej temperaturze i przedłużona maceracja ze skórkami.

 

Region:

Toskania słynie nie tylko ze swoich krajobrazów: stąd pochodzą słynne wina o światowej renomie. Dużo słońca i wystarczające opady deszczu na jałowych glebach wapiennych zapewniają optymalne warunki dla wysokiej jakości. Szczególnie czerwone wina korzystają z doskonałych warunków tutaj.

Z mieszania różnych odmian winogron powstają najlepsze wina. Celem cuvée jest znalezienie optymalnej równowagi między indywidualnymi cechami użytych odmian winorośli: aromatami, treściwością i odczuciem w ustach, owocami i kwasowością, alkoholem, taninami i substancjami gorzkimi oraz zrównoważonym finiszem. Rezultatem są nie tylko złożone wina, ale także wina o niezmiennie wysokiej jakości przez lata.

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chianti Castellani D.O.C.G. Rosso

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki