Wino Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano

157,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Delikatnie Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia (Puglia)

Apelacja: Primitivo Di Manduria DOC

Producent: Cantine San Marzano

Linia: Sessantanni

Szczep: Primitivo Negroamaro

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,7l

Alkohol: 14,5%

 

Nota degustacyjna:

Wino o barwie rubinowej z czerwonymi refleksami, wytrawne. Intensywny i złożony bukiet z aromatami suszonej śliwki i konfitur z czerwonych miękkich owoców. Delikatnie korzenny zapach wanilii i lukrecji. W ustach intensywne, pełne i miękkie z długim wykończeniem. Ręczny zbiór z 50-letnich krzewów winorośli. Maceracja na zimno a następnie fermentacja alkoholowa z udziałem naturalnych drożdży. Druga fermentacja w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Dojrzewanie w beczkach z francuskiego dębu przez okres 12 miesięcy.

 

Notatki Sommelier:

Cantine San Marzano słynie z ekskluzywnych kreacji, ale Cinquanta ponownie przewyższa już istniejące. Całkowicie wolne od konwencji powstało wino, które nie tylko wzbudzi entuzjazm wśród miłośników regionu Apulia. Ponieważ stare winorośle używane do Cinquanta zostały ponownie odkryte dopiero w 2010 roku. Znaleziono całkowicie zarośniętą winnicę, na której harmonijnie rosną odmiany Primitivo i Negroamaro. To mieszanie winnicy jest w dzisiejszych czasach zupełnie nietypowe – najbardziej znane jest to z mieszanego zdania z Austrii. Mieszanka odmian jest bardzo rzadka we współczesnej uprawie winorośli, ponieważ stara się jak najdokładniej dostosować lokalizację, warunki glebowe, pielęgnację winorośli, a także czas zbioru do danej odmiany winorośli. Oczywiście jednoodmianowe rzędy winorośli znacznie ułatwiają. Ponadto wysiłek ręczny jest znacznie mniejszy.

Jednak w przypadku Cinquanta oszczędności nie były zawarte w specyfikacjach. Wręcz przeciwnie: winnica jest mała, wciąż bardzo zagmatwana, a plony ze starych winorośli są niskie. Jakość cuvée z Primitivo i Negroamaro jest niezwykle wysoka.

 

Winifikacja:

Do winifikacji używa się najlepszych odmian czerwonych winogron typowych dla Salento . Gęstość roślin, które mogą się najlepiej wyrazić, sięga 4500 sadzonek na hektar. Obszar produkcji to San Marzano w Salento w Apulii. Średnia wysokość około 100 metrów nad poziomem morza. Gleba o średniej teksturze jest gliniasta, płytka z dobrą obecnością szkieletu. Temperatury na obszarze geograficznym charakteryzują się średniowysokimi temperaturami w lecie z dużym odchyleniem. System szkoleniowy opiera się na drzewku w wieku co najmniej 50 lat z liczbą pąków na roślinę od 4 do 6 i średnią produkcją winogron na winorośl około 1 kg. Wino zebrane we wrześniu jest natychmiast poddawane winifikacji poprzez lekkie odszypułkowanie, następnie przedfermentacyjną macerację na zimno, a następnie rozpoczyna się fermentację alkoholową z rodzimymi drożdżami. Regały końcowe z miękkimi prasami. Uszlachetnienie obejmuje fermentację malolaktyczną w stali, a następnie przebywanie w barykach z szlachetnego francuskiego drewna przez około 12 miesięcy.

 

Producent: San Marzano

Historia winnicy San Marzanozaczęło się w 1962 roku, kiedy kilku zaledwie 19-letnich winiarzy zebrało się, aby ożywić tę sensacyjną lokalną rzeczywistość. Spółdzielnia winiarnia zdolna do maksymalnego wykorzystania owoców swojej pracy. Z biegiem czasu mała i piękna rzeczywistość rozrosła się do tego stopnia, że ​​przyciągnęła ponad 1200 winiarzy i stała się punktem odniesienia nie tylko dla prowincji Tarent, ale także dla całej Apulii. San Marzano znajduje się w samym sercu apelacji Primitivo di Manduria, najważniejszego z czerwonych win regionu, pasa lądu zawieszonego między dwoma morzami, Jońskim i Adriatyckim. Obszar charakteryzujący się czarującymi krajobrazami, gdzie winnice i drzewa oliwne kwitną obok siebie na płaszczu z czerwonej ziemi. Dziś Cantine San Marzano jest w stanie wyprodukować szereg win o szczególnej jakości, wynik możliwy dzięki stałej dbałości nie tylko o proces produkcji, ale także o wszystkie praktyki agronomiczne jej członków, śledzone z uwagą w każdej fazie cyklu wegetatywnego winorośli. Nowoczesne i zaawansowane technologicznie systemy prowadzą następnie do zawsze eleganckich win z najwyższym szacunkiem dla starożytnej tradycji winiarskiej Apulii.

 

Nagrody i wyróżnienia:

GOLD MEDAL - Nagrodzony 2021 - Berlin Wine Trophy

SILVER MEDAL – Nagrodzony 2020 - Sakura Awards

GOLD MEDAL - Nagrodzony 2020 - Berlin Wine Trophy

GOLD MEDAL – Nagrodzony 2019 - Concours Mondial de Bruxelles

97/100 pkt – Luca Maroni

Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano - Opinie klientów

Dodaj opinię

Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora