Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano

157,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Delikatnie Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia (Puglia)

Apelacja: Primitivo Di Manduria DOC

Producent: Cantine San Marzano

Linia: Sessantanni

Szczep: Primitivo Negroamaro

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,7l

Alkohol: 14,5%

 

Nota degustacyjna:

Wino o barwie rubinowej z czerwonymi refleksami, wytrawne. Intensywny i złożony bukiet z aromatami suszonej śliwki i konfitur z czerwonych miękkich owoców. Delikatnie korzenny zapach wanilii i lukrecji. W ustach intensywne, pełne i miękkie z długim wykończeniem. Ręczny zbiór z 50-letnich krzewów winorośli. Maceracja na zimno a następnie fermentacja alkoholowa z udziałem naturalnych drożdży. Druga fermentacja w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Dojrzewanie w beczkach z francuskiego dębu przez okres 12 miesięcy.

 

Notatki Sommelier:

Cantine San Marzano słynie z ekskluzywnych kreacji, ale Cinquanta ponownie przewyższa już istniejące. Całkowicie wolne od konwencji powstało wino, które nie tylko wzbudzi entuzjazm wśród miłośników regionu Apulia. Ponieważ stare winorośle używane do Cinquanta zostały ponownie odkryte dopiero w 2010 roku. Znaleziono całkowicie zarośniętą winnicę, na której harmonijnie rosną odmiany Primitivo i Negroamaro. To mieszanie winnicy jest w dzisiejszych czasach zupełnie nietypowe – najbardziej znane jest to z mieszanego zdania z Austrii. Mieszanka odmian jest bardzo rzadka we współczesnej uprawie winorośli, ponieważ stara się jak najdokładniej dostosować lokalizację, warunki glebowe, pielęgnację winorośli, a także czas zbioru do danej odmiany winorośli. Oczywiście jednoodmianowe rzędy winorośli znacznie ułatwiają. Ponadto wysiłek ręczny jest znacznie mniejszy.

Jednak w przypadku Cinquanta oszczędności nie były zawarte w specyfikacjach. Wręcz przeciwnie: winnica jest mała, wciąż bardzo zagmatwana, a plony ze starych winorośli są niskie. Jakość cuvée z Primitivo i Negroamaro jest niezwykle wysoka.

 

Winifikacja:

Do winifikacji używa się najlepszych odmian czerwonych winogron typowych dla Salento . Gęstość roślin, które mogą się najlepiej wyrazić, sięga 4500 sadzonek na hektar. Obszar produkcji to San Marzano w Salento w Apulii. Średnia wysokość około 100 metrów nad poziomem morza. Gleba o średniej teksturze jest gliniasta, płytka z dobrą obecnością szkieletu. Temperatury na obszarze geograficznym charakteryzują się średniowysokimi temperaturami w lecie z dużym odchyleniem. System szkoleniowy opiera się na drzewku w wieku co najmniej 50 lat z liczbą pąków na roślinę od 4 do 6 i średnią produkcją winogron na winorośl około 1 kg. Wino zebrane we wrześniu jest natychmiast poddawane winifikacji poprzez lekkie odszypułkowanie, następnie przedfermentacyjną macerację na zimno, a następnie rozpoczyna się fermentację alkoholową z rodzimymi drożdżami. Regały końcowe z miękkimi prasami. Uszlachetnienie obejmuje fermentację malolaktyczną w stali, a następnie przebywanie w barykach z szlachetnego francuskiego drewna przez około 12 miesięcy.

 

Producent: San Marzano

Historia winnicy San Marzanozaczęło się w 1962 roku, kiedy kilku zaledwie 19-letnich winiarzy zebrało się, aby ożywić tę sensacyjną lokalną rzeczywistość. Spółdzielnia winiarnia zdolna do maksymalnego wykorzystania owoców swojej pracy. Z biegiem czasu mała i piękna rzeczywistość rozrosła się do tego stopnia, że ​​przyciągnęła ponad 1200 winiarzy i stała się punktem odniesienia nie tylko dla prowincji Tarent, ale także dla całej Apulii. San Marzano znajduje się w samym sercu apelacji Primitivo di Manduria, najważniejszego z czerwonych win regionu, pasa lądu zawieszonego między dwoma morzami, Jońskim i Adriatyckim. Obszar charakteryzujący się czarującymi krajobrazami, gdzie winnice i drzewa oliwne kwitną obok siebie na płaszczu z czerwonej ziemi. Dziś Cantine San Marzano jest w stanie wyprodukować szereg win o szczególnej jakości, wynik możliwy dzięki stałej dbałości nie tylko o proces produkcji, ale także o wszystkie praktyki agronomiczne jej członków, śledzone z uwagą w każdej fazie cyklu wegetatywnego winorośli. Nowoczesne i zaawansowane technologicznie systemy prowadzą następnie do zawsze eleganckich win z najwyższym szacunkiem dla starożytnej tradycji winiarskiej Apulii.

 

Nagrody i wyróżnienia:

GOLD MEDAL - Nagrodzony 2021 - Berlin Wine Trophy

SILVER MEDAL – Nagrodzony 2020 - Sakura Awards

GOLD MEDAL - Nagrodzony 2020 - Berlin Wine Trophy

GOLD MEDAL – Nagrodzony 2019 - Concours Mondial de Bruxelles

97/100 pkt – Luca Maroni

Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano - Opinie klientów

Dodaj opinię

Collezione Cinquanta Primitivo Negroamaro Cantine San Marzano

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski