Vigneti del Vulture Sensuale Moscato Basilicata IGP

67,00 zł
Brutto
9982 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Półsłodkie
Okazja
Dla Niej
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Vigneti del Vulture Sensuale Moscato Basilicata IGP

 

Kraj: Włochy

Region: Basilicata

Apelacja: IGT Basilicata

Producent: Vigneti del Vulture

Szczepy:Moscato

Rodzaj:białe, półsłodkie

Pojemność: 0,75l

 

Jasny złotożółty kolor. Owocowy bukiet, z nutą gruszki, brzoskwini, mango i innych egzotycznych owoców typowy dla Moscato. Na podniebieniu zrównoważone, świeże, pełne, z bogactwem tropikalnych owoców. Długotrwała końcówka. Sprawia wrażenie lekko musującego. Sugestie kulinarne: Gotowane ryby z dodatkiem słodkich sosów, sałatki – np. z kurczakiem, selerem naciowym i ananasem, do sałatek owocowych, deserów i ciast.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Producent Farneze pozwala nam cieszyc się dobrym wydaniem 100% Moscato w Apelacja Basilicata. Fantastycznie świeże, słodkie i jednocześnie musujące białe wino. Kolor jasnożółty. Wyśmienite aromaty chrupiących gruszek, soczystych gruszek i dojrzałego mango. Smak jest bardzo dobrze zbalansowany, jednocześnie niesamowicie świeży i słodki. Posmak jest bardzo trwały. Musujące doznania smakowe szczególnego rodzaju. Wino dobrze komponuje się z wędzonym mięsem i pikantnymi sosami - ewentualnie. słodkie ziemniaki. Można podawać również z owocowymi deserami. Lub po prostu cieszył się sam.

 

Basilicata, znana też jako Lucania, jest trochę zapomnianym regionem suchych wzgórz i wyludnionych gór. Chłodny wyżynny klimat korzystnie wpływa na aromat i smak win. prawa winorośli w Basilicata charakteryzuje się dużą różnorodnością i bardzo małą strukturą. Wiele działek ma powierzchnię zaledwie jednego hektara, a niektóre nawet mniej. Uprawa winorośli jest często prowadzona jako działalność uboczna. Niejednorodność i mała powierzchnia jest również powodem, dla którego w Basilicata istnieje tylko kilka wyznaczonych obszarów DOC i DOCG.  Niełatwo jest znaleźć sąsiadujące ze sobą obszary o jednolitym charakterze. Warto wspomnieć iż, plantatorzy winorośli nadal w przeważającej mierze opierają się na klasycznej uprawie na palach. Nowoczesna uprawa winorośli w systemie szkieletowym prawie nie występuje. Wielu znawców wina uważa tradycyjną metodę za jeden z sekretów stojących za najlepszymi winami tego regionu. Region winiarski Basilicata położony jest na południu Włoch, w przenośni na dnie włoskiego buta. Ukształtowanie terenu zdominowane jest przez przedgórze Apeninów. Na południu region ten graniczy z Morzem Jońskim. Na zachodzie posiada krótki pas przybrzeżny nad Morzem Tyrreńskim. Na północnym zachodzie do Kampanii przylega Basilicata. Na wschodzie leży Apulia, a na południowym zachodzie Kalabria. Pomimo swojego południowego położenia, ten górzysty region jest chłodniejszy niż większość innych obszarów Włoch. Dla uprawy winorośli oznacza to wydłużony cykl dojrzewania i późny czas zbiorów we Włoszech, do końca października. Politycznie region podzielony jest na dwie prowincje: mniejszą Matera na południowym wschodzie i większą Potenza, która obejmuje pozostałą część obszaru. Większość upraw winorośli koncentruje się w obszarach przybrzeżnych Morza Jońskiego, w stolicy prowincji Matera o tej samej nazwie oraz w okolicach Góry Sępa, wygasłego wulkanu w prowincji Potenza. Gleba pochodzenia wulkanicznego stwarza bardzo dobre warunki dla uprawy winorośli.

 

Vigneti del Vulture Sensuale Moscato Basilicata IGP - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vigneti del Vulture Sensuale Moscato Basilicata IGP

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job