Bestheim Gewurztraminer Alzacja

77,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Półsłodkie
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Bestheim Gewurztraminer Alzacja

 

Kraj: Francja

Region: Alzacja

Producent: Bestheim

Szcep: Gewurztraminer

Rodzaj: Półsłodkie wino

Pojemność: 0,75l

Alk. 13% VIP

 

Białe, słodkie wino z silnymi egzotycznymi aromatami mango, liczi i dzikiej róży. Mocne, gładkie, krągłe, pełne. Słodkie i uwodzicielskie. Sugestie kulinarne: foie gras, dania kuchni egzotycznej, mocne sery i tarty z owocami.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Bestheim Alsace Gewürztraminer Classic ma piękną jasną szatę z błyskami złota. Elegancki, aromatyczny bukiet z nutą liczi, owoców egzotycznych i odrobiną przyprawy (pieprz). Pełne i owocowe na podniebieniu. Gładkie otwarcie z powrotem charakterystycznych aromatów z nosa. Radosna świeżość uzupełnia ogólne poczucie harmonijnej równowagi. Bestheim Gewurztraminer idealnie nadaje się do kuchni azjatyckiej i mocnych serów (Munster, Roquefort itp.), A równie dobrze nadaje się do crème brûlée lub tart jabłkowych (a nawet pączków).

 

Winnice z Bennwihr i Westhalten połączyły się w Alzacji na początku 2000 roku, tworząc stowarzyszenie „ Bestheim ”. Jednak korzenie firmy sięgają 1765 roku. Na południe od Colmar, w centrum Vallée Noble, leży wieś Westhalten w której Bestheim produkuje wyjątkowe wina musujące, Cremants dAlsace. Zakład Bennwihr, na północ od Colmar i bezpośrednio przy Alsace Wine Route, specjalizuje się w produkcji win spokojnych. Do spółdzielni przyłączonych jest 480 producentów winorośli, którzy zarządzają 1400 hektarami winnic. Ponadto Bestheim kupuje produkcję kolejnych 400 ha. Podczas pracy zarówno w winnicy, jak iw całej firmie, Bestheim przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska. Siedem zatwierdzonych Alzackich odmian winogron to Riesling , Gewürztraminer , Sylvaner, Pinot Blanc, Pinot Gris, Muscat dAlsace i Pinot Noir . Bestheim produkuje cały asortyment w różnych jakościach. W 2008 r. Bestheim rozszerzył produkcję i obecnie prowadzi dwa dodatkowe zamki w Bordeaux (Château De Caillavet i Château Fillon) z około 45 hektarami winnic.

Bestheim Gewurztraminer Alzacja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Bestheim Gewurztraminer Alzacja

Dodaj opinię