Baigorri Reserva Rioja

167,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Baigorri Reserva DOCa

 

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Apelacja: DOCa Rioja

Producent: Baigorri

Szczepy: Tempranillo

Dojrzewanie: 18 miesięcy dębowa beczka

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lVIP

 

Wino o głębokim ciemno rubinowym odcieniu. Intensywny owocowy bukiet z aromatami owoców leśnych, dzikich jagód, wiśni, słodkim kompleksem śliwkowym z akcentem gruszki, nutami ziół i orzechów. W ustach głębokie pełne owoców, wyraźnych tanin. Wino świetnie zrównoważone, aksamitne na podniebieniu. Sugestie kulinarne: pieczona gęś i kaczka, polędwica wołowa, jagnięcina, dziczyzna.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Baigorri Reserva czerwone wino z Rioja produkowane przez Baigorri Bodegas , winnicę zlokalizowaną w miejscowości Samaniego w Sierra de Cantabria. Jesus Baigorri był odpowiedzialny za stworzenie tego projektu i zatrudnił architekta Iñaki Aspiazu do stworzenia winnicy. Klimat w Rioja Alavesa jest śródziemnomorski, ale z silnym wpływem Morza Kantabryjskiego. Sierra de Cantabria stanowi naturalną barierę chroniącą obszar przed zimnymi północnymi wiatrami. Wino to jest odmianą Tempranillo (100%) ze starych winorośli o niskiej produkcji. Uprawa winogron odbywa się w sposób zrównoważony, przy użyciu tradycyjnych i nowoczesnych środków, które szanują naturę. Zbiór odbywa się ręcznie, aby nie zmieniać smaku i właściwości węchowych owoców. Jeśli chodzi o proces, po odszypułkowaniu i wyciskaniu winogron są one macerowane w zbiornikach ze stali nierdzewnej z zamkniętą pokrywą i obracane grawitacyjnie. Następnie w nowych beczkach z francuskiego dębu zachodzi fermentacja malolaktyczna. Wreszcie, Baigorri Reserva przed starzeniem spędza 18 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu. Zalecamy napowietrzenie na godzinę przed degustacją tego wina.

Baigorri Reserva Rioja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Baigorri Reserva Rioja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski