Montes Sauvignon Blanc Reserva

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Montes Reserva Sauvignon Blanc

 

Wina Chile

Region: Valle de Curico

Producent: Montes Chile

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Miłe wino. Soczyste, świeże, radosne wino. Aromatom limonki i żółtego grejpfruta towarzyszą atrakcyjne nuty świeżego ananasa, marakui i kwiatu pomarańczy. Aromaty intensywne i bardzo szczęśliwe. Zapach limonki i żółtego grejpfruta towarzyszą atrakcyjne nuty świeżego ananasa, marakui i kwiatu pomarańczy. W smaku, jest soczysty, zbalansowany, z zaakcentowaną naturalną kwasowością, dzięki czemu jest świeży, strukturalny i trwały.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Historia win z Montes rozpoczęła się w 1987 roku gdzie dwaj ojcowie założyciele, Aurelio Montes i Douglas Murray, obaj są bardzo doświadczonymi znawcami wina, postanowili zrealizować swoje marzenie o produkcji chilijskich win na zupełnie nowym poziomie jakości niż było to wówczas powszechne. W 1988 roku połączyli siły z dwoma pozostałymi założycielami, Alfredo Vidaurre i Pedro Grandem, z których każdy wniósł własne doświadczenie i obszerną wiedzę. Dziś jest to postrzegane jako narodziny winnicy Montes, którą po raz pierwszy nazwano „Discovery Wines”. Zaczął się sen wielkich wizjonerów, który stopniowo stawał się rzeczywistością.

 

 

Już pierwsze roczniki Montes z Chile zostały wysoko ocenione, podziwiane i szanowane w wielkim świecie wina. Założycielom udało się pokazać, jakie niezwykłe cechy może mieć kraj taki jak Chile w uprawie winorośli. Pierwsze wino premium, Cabernet Sauvignon, z winnicy Montes, które było transportowane na cały świat, było już rocznikiem 1987 i otworzyło wielkie możliwości i możliwości we wczesnych latach młodej firmy, nie tylko dla winnicy Montes. , ale także dla całej uprawy winorośli w Chile. Wino Montes od początku było symbolem marki najlepszych win.

Ale winiarze nie spoczęli na tych początkowych sukcesach. Zaczęli się rozwijać, jako pierwsi wypróbowali odmianę winorośli Syrah w Chile, wprowadzili do regionu innowacyjne metody uprawy winorośli i osiągnęli niesamowity sukces.

Naprawdę duży sukces też nie nadszedł długo. Pierwszym absolutnie topowym winem, Ultra Premium, w klasycznym stylu Bordeaux był Montes Alpha 1996, po którym pojawiło się wiele innych bardzo luksusowych najlepszych win. Aurelio Montes i jego koledzy wyrobili sobie markę na świecie i należą obecnie do absolutnej czołówki winnic. Wszystko to dzięki ciężkiej pracy i pasji założycieli, którzy łączą doskonałe wina z pomysłowym marketingiem PR. W przeciwieństwie do większości innych najlepszych chilijskich winnic, wina Montes zawsze były odrębną marką i nigdy nie musiały znosić współpracy ani fuzji z innymi firmami. Przy stuprocentowym chilijskim wysiłku można było osiągnąć niewiarygodny poziom jakości - marzenia się spełniły. Ponadto przykłady takie jak wina Montes znacząco przyczyniły się do tego, że świat zaczął wierzyć w wina z Chile, a przemysł kwitnie. W roku założenia Montes w całym kraju działało 14 firm zajmujących się eksportem wina. Obecnie istnieje konkurencja między ponad 200 winiarzami, spółdzielniami i małymi przedsiębiorstwami. Obecnie wina Montes z Chile zachwalają między innymi, że uprawiają zrównoważoną, przyjazną dla środowiska i rozsądną ekologicznie uprawę winorośli, czego nie można powiedzieć o wszystkich winiarniach w Chile, gdzie ustawodawstwo jest bardzo zaniedbane w tym zakresie.

Montes Sauvignon Blanc Reserva - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-05-21

Montes Sauvignon Blanc

Wino wytrawne o jasnożółtej barwie. Niezwykle atrakcyjne aromaty owoców tropikalnych i zielonych traw dzięki częściowemu pochodzeniu z chłodniejszych rejonów Casablanca Valley. W ustach świeże i rześkie przynoszące radość i orzeźwienie. Średnia kwasowość, wyczuwalna biała brzoskwinia, skórka limonki i owoce cytrusowe.

Dodaj opinię

Montes Sauvignon Blanc Reserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson