Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.
C4
  • C4

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

56,00 zł
Brutto
9997 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Milton Park Chardonnay

 

Kraj: Australia

Region: Dolina Barossa

Apelacja: Eden Valley

Producent: Thorn-Clarke Wines

Smak: białe, wytrawne

Szczep: Chardonnay

Temp. podawania: 8-10 °C

Pojemność: 0,75C4

 

Świeże i lekkie chardonnay o czystym i eleganckim bukiecie pełnym aromatów owocowych, brzoskwinie, gruszki, cytrusy z akcentami kwiatowymi. Usta dobrze zbudowane, rześkie, pełne owocu wzbogaconego o nuty prażonych orzechów. Podawać do ryb, owoców morza, dań na bazie warzyw. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Białe wino z najbardziej pożądanego grona świata: Chardonnay. Tutaj oferuje przyjemny kremowy styl i dobry długi posmak. Jasnozłoty w kieliszku o zapachu białej brzoskwini i kwiatów. Średnio mocne białe wino z nutami gruszki, brzoskwini i odrobiną cytrusów. W ustach wino ma ładną kremową strukturę w wyniku fermentacji na beczkach z francuskiego dębu.

Wytwarzany z wyselekcjonowanych winogron pochodzących z rodzinnych pól w dolinie Barossa, a także z pobliskich terenów. Winogrona Chardonnay są zbierane w pełnej dojrzałości i tłoczone natychmiast po przybyciu do winnicy. Fermentację przeprowadza się na drożdżach francuskich w niskiej temperaturze, między 12-15 °C. Fermentację utrzymywano w chłodzie, aby zachować naturalny owocowy styl winogron i czysty smak.

Dwie duże rodziny z Doliny Barossa połączyły się w firmę Thorn-Clarke, która obecnie reprezentuje sześć pokoleń doświadczenia w firmie w 100% rodzinnej. Dom jest własnością Davida i Cheryl Clarke (dawniej Thorn), a wraz z nimi mają syna, który jest dyrektorem generalnym Thorn-Clarke.

Dolina Barossa znajduje się w Australii Południowej i jest uważana za najlepszy obszar w Australii do produkcji najlepszych win. Wyjątkowość Doliny Barossa to paleta ponad 10 różnych typów gleb i różnej wysokości. Filozofia Thorn-Clarke polega na tym, że wysokiej jakości wino rodzi się w terenie, dlatego poprzez kilka lat przejęć nabyli dobrze zlokalizowane pola w 4 obszarach w Dolinie Barossa. Tutaj Thorn-Clarke produkuje wysokiej jakości wina do wszystkiego, od Riesling do Shiraz, tworząc w ten sposób szeroką gamę doskonałych win. Najcieplej jest w dolnej części Doliny Barossa, gdzie m.in. Winogrona Shiraz mają optymalne warunki. W chłodniejszej dolinie Eden, położonej dalej na północ, warunki są idealne do robienia Rieslinga.

Thorn-Clarke dzieli swoje wina na 4 główne serie – Milton Park, Terra Barossa, Mount Crawford i Shotfire. Na górze Thorn-Clarke przedstawia Williama Randella, absolutnie najlepsze wino tego domu.

Milton Park Chardonnay Barossa Valley - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-04

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

Czysty, czysty, wysoce odmianowy nos. Biała brzoskwinia i nektarynka, wznoszące się krzemień. zawiera. Jest tu wiele elementów, a jednak prezentują się zgodnie. Wytrawny, poważny finisz. Długość najeżone. Doskonałe wino. Pięknie dojrzeje.

Oceń 
Quality


2022-06-02

Dobre Chardonnay Barossa Valley

Piękne białe wino, które smakuje dookoła. W zaokrąglonym, miękkim, ale też skondensowanym smaku wyczuwalne są nuty brzoskwini, gruszki, melona i cytrusów

Oceń 
Quality


2022-06-02

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

Przyjemnie rześkie australijskie chardonnay o dystyngowanym bukiecie złożonym ze świeżych aromatów brzoskwiń, gruszek i cytrusów wzbogaconych o niuanse kwiatowe. W ustach dobra struktura i kwasowość w połączeniu z przyjemnym owocem podbitym nutą prażonych orzechów.

Dodaj opinię

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki