C4
  • C4

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

72,00 zł
Brutto
9991 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Milton Park Chardonnay

 

Kraj: Australia

Region: Dolina Barossa

Apelacja: Eden Valley

Producent: Thorn-Clarke Wines

Smak: białe, wytrawne

Szczep: Chardonnay

Temp. podawania: 8-10 °C

Pojemność: 0,75C4

 

Świeże i lekkie chardonnay o czystym i eleganckim bukiecie pełnym aromatów owocowych, brzoskwinie, gruszki, cytrusy z akcentami kwiatowymi. Usta dobrze zbudowane, rześkie, pełne owocu wzbogaconego o nuty prażonych orzechów. Podawać do ryb, owoców morza, dań na bazie warzyw. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Białe wino z najbardziej pożądanego grona świata: Chardonnay. Tutaj oferuje przyjemny kremowy styl i dobry długi posmak. Jasnozłoty w kieliszku o zapachu białej brzoskwini i kwiatów. Średnio mocne białe wino z nutami gruszki, brzoskwini i odrobiną cytrusów. W ustach wino ma ładną kremową strukturę w wyniku fermentacji na beczkach z francuskiego dębu.

Wytwarzany z wyselekcjonowanych winogron pochodzących z rodzinnych pól w dolinie Barossa, a także z pobliskich terenów. Winogrona Chardonnay są zbierane w pełnej dojrzałości i tłoczone natychmiast po przybyciu do winnicy. Fermentację przeprowadza się na drożdżach francuskich w niskiej temperaturze, między 12-15 °C. Fermentację utrzymywano w chłodzie, aby zachować naturalny owocowy styl winogron i czysty smak.

Dwie duże rodziny z Doliny Barossa połączyły się w firmę Thorn-Clarke, która obecnie reprezentuje sześć pokoleń doświadczenia w firmie w 100% rodzinnej. Dom jest własnością Davida i Cheryl Clarke (dawniej Thorn), a wraz z nimi mają syna, który jest dyrektorem generalnym Thorn-Clarke.

Dolina Barossa znajduje się w Australii Południowej i jest uważana za najlepszy obszar w Australii do produkcji najlepszych win. Wyjątkowość Doliny Barossa to paleta ponad 10 różnych typów gleb i różnej wysokości. Filozofia Thorn-Clarke polega na tym, że wysokiej jakości wino rodzi się w terenie, dlatego poprzez kilka lat przejęć nabyli dobrze zlokalizowane pola w 4 obszarach w Dolinie Barossa. Tutaj Thorn-Clarke produkuje wysokiej jakości wina do wszystkiego, od Riesling do Shiraz, tworząc w ten sposób szeroką gamę doskonałych win. Najcieplej jest w dolnej części Doliny Barossa, gdzie m.in. Winogrona Shiraz mają optymalne warunki. W chłodniejszej dolinie Eden, położonej dalej na północ, warunki są idealne do robienia Rieslinga.

Thorn-Clarke dzieli swoje wina na 4 główne serie – Milton Park, Terra Barossa, Mount Crawford i Shotfire. Na górze Thorn-Clarke przedstawia Williama Randella, absolutnie najlepsze wino tego domu.

Milton Park Chardonnay Barossa Valley - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-16

Chardonnay o aromatach ananasa.

Chardonnay o aromatach ananasa, szparagów i wanilii, świeżym smaku owoców tropikalnych.

Oceń 
Quality


2022-09-10

Wino Australii Chardonnay

Wino z Australii świeże i lekkie australijskie chardonnay o czystym i eleganckim bukiecie pełnym aromatów brzoskwiń, gruszek i cytrusów przemieszanych z nutami kwiatowymi. Usta dobrze zbudowane, rześkie, pełne owocu wzbogaconego o nuty prażonych orzechów. Podawać do ryb, owoców morza, dań na bazie warzyw.

Oceń 
Quality


2022-06-04

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

Czysty, czysty, wysoce odmianowy nos. Biała brzoskwinia i nektarynka, wznoszące się krzemień. zawiera. Jest tu wiele elementów, a jednak prezentują się zgodnie. Wytrawny, poważny finisz. Długość najeżone. Doskonałe wino. Pięknie dojrzeje.

Oceń 
Quality


2022-06-02

Dobre Chardonnay Barossa Valley

Piękne białe wino, które smakuje dookoła. W zaokrąglonym, miękkim, ale też skondensowanym smaku wyczuwalne są nuty brzoskwini, gruszki, melona i cytrusów

Oceń 
Quality


2022-06-02

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

Przyjemnie rześkie australijskie chardonnay o dystyngowanym bukiecie złożonym ze świeżych aromatów brzoskwiń, gruszek i cytrusów wzbogaconych o niuanse kwiatowe. W ustach dobra struktura i kwasowość w połączeniu z przyjemnym owocem podbitym nutą prażonych orzechów.

Dodaj opinię

Milton Park Chardonnay Barossa Valley

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI