Lheritage De Chasse Spleen AOC Haut-Medoc

177,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Lheritage De Chasse Spleen AOC Haut-Medoc

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux - Graves

Apelacja : AOC Haut-Medoc

Producent: Chateau Chasse-Spleen

Szczepy: 70% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot

Beczka: 12 do 14 miesięcy (40% nowe)

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l VIP PAW

 

Wino o dość ciemnoczerwonej sukni. W aromacie dominują dojrzałe ciemne owoce, wiśni, jeżyna. Wino jest pełne, miękkie i owocowe na podniebieniu, eleganckie taniny o dobrej długości i ciężarze. Sugestie kulinarne: Dziczyzna, czerwone mięsa z grilla, deska serów.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Château Chasse Spleen znajduje się w Médoc, w połowie drogi między wioskami Margaux i Saint Julien, przy wyjeździe z wioski Arcins. Ten bardzo piękny cru znajduje się w apelacji Moulis , najmniejszej z gminnych apelacji Médoc. Winorośl Château Chasse Spleen jest posadzona na wysokim punkcie i składa się z 4 działek . W Château Chasse Spleen winorośl jest przycinana w podwójnym Guyot, a działki są zaorane, a uprawa winorośli jest bardzo tradycyjna . Zbiór odbywa się ręcznie , a winogrona poddaje się winifikacji w kadziach ze stali nierdzewnej o kontrolowanej temperaturze. Wspaniałe wino Château Chasse Spleen leżakuje przez 18 miesięcy w dębowych beczkach w częściowo zakopanej piwnicy. Drugie wino, Héritage de Chasse Spleen , to wino z apelacji Haut Médoc. Jeśli chodzi o „ Blanc de Chasse Spleen ”, jest to białe wytrawne wino w apelacji Bordeaux białe.

 

 

Château Chasse Spleen w przewodnikach i prasie

2 gwiazdki na 3 w przewodniku Bettane + Desseauve 2017 Winnica Chasse-Spleen pozostaje mitem, usadowiona na płaskowyżu Grand-Poujeaux i jego żwirze Garonne, gdzie dominuje Cabernet Sauvignon, nadając winom pewien medockowy charakter. Jest to niewątpliwie jeden z najsłynniejszych crus Moulis, które często uważa się za sklasyfikowane, biorąc pod uwagę jakość jej win.Winnica Chasse-Spleen pozostaje mitem, usadowiona na płaskowyżu Grand-Poujeaux i jej żwirze Garonne, gdzie Cabernet Sauvignon dominuje, nadając winom pewien medockowy charakter. Jest to niewątpliwie jedno z najsłynniejszych crus Moulis, które często uważa się za sklasyfikowane, biorąc pod uwagę jakość jego win.

1 gwiazdka we francuskim przewodniku po winach 2018 To cru cieszy się doskonałą reputacją, nawiasem mówiąc, zasłużoną. Chasse-Spleen ma bardzo piękne terroir, położone w większości na wspaniałych żwirowych glebach sektora Grand Poujeaux. Jego bogactwo składu i moc aromatyczna stawiają go na czele apelacji, z winami, które są zawsze eleganckie, lekkostrawne i unikają czasami nieco rustykalnego charakteru, który można znaleźć w sektorze.

 

Przewodnik Hachette des Vins

Premier cru nabyty przez Jacquesa Merlauta (1976), współzałożyciela grupy Taillan, Chasse-Spleen zawdzięcza swoją sławę po części swojej nazwie, zasugerowanej podobno ówczesnemu właścicielowi przez malarza z Bordeaux Odilon Redon, ilustrator Fleurs du mal, czy lord Byron, miłośnik wina z posiadłości, „który nie ma sobie równych w rozpraszaniu ciemnych myśli”… Ale sława tej ogromnej posiadłości (103 ha) to także, a przede wszystkim, ze względu na wiek jej powołania do uprawy winorośli (1865) i jakość swoich win, urodzonych na terroir ze żwiru Garonne. Na czele od 2000 r. stoi Céline Villars-Foubet, wnuczka Jacques'a Merlauta.

Lheritage De Chasse Spleen AOC Haut-Medoc - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-04-21

L'Heritage De Chasse Spleen Haut Medoc

Zapach: przyjemny - niuanse ciemnych śliwek, tony suszonych czerwonych i ciemnych jagód, ledwo wyczuwalne "gumowe" nuty, odcienie pieczonych ziół, dojrzałych wiśni, mineralność (gleby), ledwo wyczuwalne nuty kopru, lekkie zadymione tony, ledwo wyczuwalne drzewne nuty, jasne zwierzęta i kremowe odcienie, ledwo wyczuwalne tony kwiatów, przyprawy. Smak: średnio treściwe, najlżejsze słodkawe nuty, nuty słodkawych pieczonych ziół, wyczuwalna kwaskowatość owoców i jagód, dojrzałe wiśnie, lekkie niuanse ciemnych śliwek, tony suszonych czerwonych i ciemnych jagód, mineralność (gleba), lekka cierpkość, jasne tony karmelowych, lekkich ściągających i " jadalnych tonów, jasnych zwierzęcych i kremowych tonów, subtelnych tonów kwiatów, przypraw. Bardzo pijalne i bardzo gastronomiczne wino. Wino z potencjałem, polecam zachować co najmniej do 2025-2026 r. Można je pić do delikatnych i średniosmacznych czerwonych mięs, wytrawnych dań drobiowych, półtwardych i twardych niestarzonych serów, średnio smacznych pasztetów i sałatek, makaronów mięsnych i pizza z serem. Świetne do picia bez przekąsek. Cena: brak informacji (jeszcze nie sprzedawany w Federacji Rosyjskiej). Podsumowanie: nadzwyczajne (8 z 10).

Dodaj opinię

Lheritage De Chasse Spleen AOC Haut-Medoc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski