Wino Leyenda Sherry Medium Dry

82,00 zł
Brutto
100 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Delikatnie Wytrawne
Wina Wzmacniane
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Leyenda Sherry Medium Dry

 

 

Kraj: Hiszpania

Region: Andaluzja

Apelacja: DO Jerez

Producent: Grupo Estevez

Szczepy:  Palomino, Muscat, Pedro Ximenez

Rodzaj: Białe półwytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 17 %   ONL

 

Nota degustacyjna

Leyenda Sherry Medium to białe delikatnie wytrawne sherry powstałe z gron Palomino, Muscat, Pedro Ximenez uprawianych w regionie Andaluzja. Wino prezentuje błyszczący jasno bursztynowy odcień z aromatami orzechów, migdałów, z delikatną nutą owoców melona oraz ananasa. Na podniebieniu złożone z dobrze zintegrowaną kwasowością.

Producent – Grupo Estevez

Początki piwnic winnych Jose Estevez SA (Bodegas) wywodzą się z przedsiębiorstwa Jose Lena Rendon and Co., które zostało założone w 1809 roku w celu starzenia sherry i brandy. W 1894 r. pan Ruiz, główny udziałowiec, zmienił nazwę firmy na własną: Felix Ruiz i Ruiz, SA W tym czasie firma dotarła aż do Europy Północnej i Ameryki Południowej. Od 1974 roku całą firmą zarządza rodzina Estevez, aw 1984 roku nazwa firmy została zmieniona na Jose Estevez SA Zgodnie z tradycją firmy rodzinnej, dużą wagę przywiązuje się do dbałości o dojrzewanie win. W 1982 roku Jose Estevez de los Reyes kupił dużą część udziałów w bodedze Marques del Real Tesoro, przejmując całą firmę w 1985 roku, zastrzykując wsparcie finansowe i zawodowe. Do 1989 roku rodzina Estevez posiadała 95% udziałów w firmie.

W tym samym roku 1989 rodzina Estevez opracowała plan połączenia dwóch firm, JOSE ESTEVEZ, SA i MARQUES DEL REAL TESORO, SA, inwestując w „zupełnie nowy” obiekt, faktyczną siedzibę. Budynki te obejmują nowe biura, starzejące się piwnice, rozlewnię, chłodnię, magazyny, laboratoria i kontrolowane zakłady fermentacji. Ta nowa struktura wzmacnia nową Bodegas José Estévez, SA, wyposażoną w najnowocześniejsze maszyny i technologie w Hiszpanii. Podążając za tą filozofią ekspansji, w maju 1993 roku zostaje przejęta międzynarodowa marka wina Fino „Tio Mateo”, jak również cała jego „Solera”. Jedna z najstarszych winnic w Jerez, AR VALDESPINO, zostaje przejęta we wrześniu 1999 roku; a w 2007 roku rodzina Estévez przejmuje kontrolę nad „Hijos de Rainera Pérez Marín y M. Gil Luque”,

Leyenda Sherry Medium Dry - Opinie klientów

Dodaj opinię

Leyenda Sherry Medium Dry

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora