Turnau Hibernal

127,00 zł
Brutto
9989 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Potrawa
Do Dań Wegetariańskich
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Hibernal Turnau

 

Kraj: Polska

Region: WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Producent: Winnica Baniewice Sp.z o.o. Sp.k.

Szczep Hibernal mieszaniec międzygatunkowy chancellor x riesling

Rodzaj: białe, półwytrawne wchodzące w lekkie półsłodkie nuty

Pojemność: 0,75l

 

Wino powstało z późno dojrzewającej odmiany Hibernal. Posiada złocistą barwę, pełną , oleista budowę. Aromat intensywnie owocowy z akcentami ziołowymi w późniejszej fazie. W ustach wyczuwalna delikatna słodycz, a później długotrwała i przyjemna kwasowość, która utrzymuje się tworząc wyraźny finisz. Bardzo dobra równowaga smaku odpowiada za bogactwo i orzeźwiający styl wina.  

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Nazwa Hibernal jest nieprzypadkowa i prowadzi do właściwego skojarzenia z hibernacją. Odmiana ta hibernuje się nie tylko na zimę, aby nieprzeciętnie skutecznie chronić się przed mrozami. Ma również rzadką zdolność  i siłę zachowania aromatów, które tworzą się w owocach na winnicy, co  powoduje, że wino ma unikatowy i bogaty owocowo-ziołowy ton. Zapachy przywodzą na myśl liście czarnej porzeczki, marakuję i pokrzywę. W smaku odczucie delikatnej słodyczy balansuje z długo tańczącą na podniebieniu kwasowością. Hibernal z Winnicy Turnau to pełne, a jednocześnie rześkie wino. 

Hibernal – mieszaniec międzygatunkowy odmian winorośli(chancellor x riesling), wyhodowany w Niemczech. Otrzymywane wino jest bardzo dobrej jakości w typie rieslinga, o wysokim ekstrakcie. W cieplejszych i mniej wilgotnych latach istnieje możliwość wyrobu w Polsce wina lodowego z hibernala, a także win półsłodkich. 

Turnau Hibernal - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-03-04

Turnau Hibernal półsłodkie czy półwytrawne ?

Turnau Hibernal półsłodkie czy półwytrawne ? Oceń Sam. Winnica Turnau to najbardziej rozpoznawalny i największy producent polskiego wina. O jej potencjale najlepiej świadczy nowoczesna przetwórnia, własne laboratorium i imponująca winiarnia. W 2010 roku rozpoczęły się pierwsze nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego. Nieco później zaproszenie do współpracy z winnicą przyjął Frank Faust – uznany wytwórca win z Nadrenii. Dwie parcele winnicy o łącznej powierzchni 36 ha obsadzone są głównie szczepami solaris i johanniter, a także riesling, hibernal, seyval blanc, rondo, regent, cabernet i pinot noir. Winnica jako pierwsza w Polsce wytworzyła wino lodowe z zamarzniętych owoców, a niedawno zadebiutowała winem musującym. Wszystkie etykiety winnicy łączy nienaganna technika i wysiłek, aby oddać odmianowy charakter winogron. Winnica była wielokrotnie nagradzana na konkursie Polskie Korki

Dodaj opinię

Turnau Hibernal

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk