Skosztuj polskich trunków

Wiele osób sięga po rozmaite wina, zapominając o tym, że w Polsce również są winnice. Oczywiście polski klimat nie sprzyja wielomiesięcznej uprawie winorośli, ale w sezonie udaje się zebrać wystarczającą ilość owoców do wytworzenia pysznych trunków. Jeśli ktoś myśli, że nie ma w czym wybierać, to mocno się zdziwi. Wystarczy zapoznać się z asortymentem, aby się o tym przekonać. Dobrego wina z Polski na próżno szukać w supermarketach. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości alkohol w sprawdzonym miejscu. Wiele polskich winnic ma już certyfikat potwierdzający ekologiczną uprawę. Warto wobec tego wspierać krajową, zrównoważoną gospodarkę.

Jakie ma do zaoferowania wina polskie sklep online? Czas się o tym przekonać i wybrać coś dla siebie

Polskie wina są bardzo zróżnicowane. Znajdzie się coś dla miłośników trunków musujących, są też lekkie i nieco cięższe wina czerwone, trunki deserowe i oczywiście białe wino. Do najpopularniejszych winnic w Polsce należą Winnica Turnau, Srebrna Góra, Jaworek, Gostchorze, Kamil Barczentewicz, Silesian. Nie trzeba opuszczać granic kraju, aby móc spędzić miło czas wśród zielonej winorośli, degustować wyśmienite trunki prosto z beczki. Lato to idealny czas na zwiedzenie rodzimych winnic, organizowane są pikniki, koncerty, rozmaite eventy pośród dojrzewających winogron. W Polsce nie brakuje winiarskich imprez, więc warto zapoznać się z kalendarium, aby wiedzieć, gdzie się wybrać. Rozmaite festiwale wina i święta tego trunku będą idealną opcją dla smakoszy. Podczas konkursów winiarskich wyłania się najlepszych producentów, którzy oferują wysokiej jakości wina. Najwięcej winnic znajduje się w województwie lubuskim, w Małopolsce, na Podkarpaciu. Wiele win pochodzi z Zielonej Góry, Dolnego Śląska, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, okolic Tarnowa.

Na jakie zdecydować się wina z Polski?

Najpopularniejsze ma wina Polska w postaci Solaris, dostępne w wersji wytrawnej i słodkiej. Warto spróbować również Johanniter i Hibernal. Polski Regent ma sporo tanin, ciemny owoc. Z kolei Rondo odznacza się wysoką kwasowością, wyraźnie wyczuwalnymi nutami owoców leśnych. Jeśli ktoś lubi kwiatowe wina, to warto zdecydować się na Muscaris, bardziej eleganckie są Souvignier Gris. Na uwagę zasługują także Cabernet Cortis, Cabernet Cantor i Cabernet Dorsa, które mają optymalną kwasowość, można wyczuć połączenie owoców i warzyw. Jest wiele polskich winnic, które warto znać, ale niektóre zasługują na szczególną uwagę. Dom Bliskowice ma do zaoferowania trunki, które serwuje się w prestiżowych restauracjach. Produkowane są nawet wina pozbawione konserwantów i siarki, niefiltrowane przed wlaniem do butelek. Powstają przy minimalnej ingerencji winiarzy. Z kolei Winnica Gostchorze słynie przede wszystkim z win musujących, które wyróżniają się bogatym bukietem kwiatowym. Winnica Wieliczka ma do zaoferowania kultowe Chardonnay i Riesling. Produkcja dotyczy także win pomarańczowych i nawet cydru z jabłek starych odmian. Warto spróbować również trunków, które wytwarza Winnica Skarpa Dobrska i Winnica Wzgórz Trzebnickich.