Charakterystyka wina z USA

Stany Zjednoczone Ameryki to jeden z najważniejszych producentów win spośród wszystkich krajów na świecie. Warto zapoznać się w sklepie z bogatą ofertą win w różnych wariantach smakowych, a także spróbować ich niepowtarzalnych smaków oraz aromatów.

Wino w USA

USA, czyli Stany Zjednoczone Ameryki, to jeden z najważniejszych krajów na całym świecie spośród wszystkich, które zajmują się produkcją wina. Historia uprawy winorośli w tym kraju jest dość długa i sięga kilkuset lat. Jednak dopiero w ostatnim wieku USA zyskało największą popularność jako jeden z producentów win. Stany Zjednoczone Ameryki to czwarty kraj pod względem wielkości produkcji wina i plasuje się zaraz za największymi europejskimi wytwórcami win. Ameryka jest krajem o bardzo dużej różnorodności środowiskowej, ale także klimatycznej. Winogrona uprawiane są na obszarze całych Stanów Zjednoczonych, jednak ponad osiemdziesiąt procent całkowitej produkcji wina odbywa się na terenie takiego stanu jak Kalifornia. Oprócz tego dużymi producentami wina są takie stany jak Oregon, Washington i stan Nowy York. USA charakteryzuje się także dość dużym zróżnicowaniem, jeśli chodzi o style w produkcji wina. Wśród popularnych win z tego obszaru można znaleźć zarówno cabernety, jak i pinoty, a nawet rieslingi. Dzięki temu wśród produktów pochodzących z USA można znaleźć wina bardziej aromatyczne, ale także bardziej delikatne i orzeźwiające. Wina USA mają gwarancję pochodzenia, co na pewno ma bardzo duży wpływ na ich jakość. Dzięki temu możliwe jest także powstawanie nowych produktów na drodze eksperymentów.

Charakterystyka win

Na terenie USA można znaleźć dość dużą ilość zróżnicowanych szczepów, z których powstają najlepsze na świecie wina. Wśród popularnych amerykańskich win można wskazać przede wszystkim cabernet sauvignon, które pochodzi z Kalifornii. Wino jest bogate w smaki oraz intensywne aromaty, które zachwycają nawet największych koneserów tych trunków. Wśród głównych aromatów można wskazać owoce, takie jak na przykład czarne porzeczki, jeżyny, jagody, a także wiśnie. Wyraźne są także aromaty beczkowe, a wina nabierają mocy podczas długiego leżakowania. Czerwone wino z Ameryki będzie doskonałym wyborem do potraw mięsnych oraz wegetariańskich z uwagi na swój wyjątkowy smak i aromat. Wino charakteryzuje się dość mocną strukturą, a także wyjątkowym aromatem ziół, które są mocno wyczuwalne. Na terenie USA bardzo popularne są także wina białe stworzone ze szczepów chardonnay. Charakteryzują się one wyjątkową świeżością, a także lekkim smakiem oraz dobrą strukturą. Można w nich wyczuć aromaty soczystych owoców, ale także ziół. Białe wina doskonale komponują się z różnymi gatunkami ryb oraz drobiem, jednak można je spożywać także z daniami wegetariańskimi. Wino amerykańskie sklep to miejsce, w którym można znaleźć bardzo szeroką ofertę win pochodzących z USA w różnych wariantach smakowych. Dzięki temu możliwe jest poznanie nowych smaków oraz aromatów, które na pewno zachwycą każdego degustatora win.