Luzon Coleccion Monastrell Jumilla

54,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Potrawa
Do Mięsa Czerwonego
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Luzon Coleccion Monastrell

 

Kraj: Hiszpania

Region: Jumilla

Producent: Bodegas Luzón

Szczep: Monastrell Jumilla

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5% C3

 

Luzón Colección Monastrell posiada intensywny wiśniowy odcień z fioletowymi refleksami. W nosie wyczuwalne aromaty czerwonych owoców, wiśni, truskawek, czereśni, śliwek oraz przypraw. Na podniebieniu soczyste i świeże. Sugestie kulinarne: dziczyzna, pieczeń jagnięca, makarony z cięższymi sosami.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Monastrell dobrze zbudowane jest elegancki w nosie z aromatami przypominającymi czerwone owoce, takie jak wiśnia, truskawka i czarna śliwka, z pikantnym finiszem. Na podniebieniu jest soczyste i świeże, z wyraźnym, urzekającym ciałem i długim, żywym finiszem.Idealne do pikantnej dziczyzny, pieczonej jagnięciny i bardzo aromatycznych dań z makaronu.

Winogrona są zbierane ręcznie do 150 kg pojemników, które następnie spędzają 48 godzin w naszych chłodniach w temperaturze 8°C. Winogrona są selekcjonowane na stole, wybierając tylko te najlepsze, a następnie umieszczane w zbiornikach, w których odbywa się fermentacja alkoholowa w kontakcie ze skórką i szypułką przez 8 do 10 dni w dokładnie kontrolowanej temperaturze nieprzekraczającej 26°C. Młode czerwone wino z wybranych winnic wyróżniających się wysokością i rodzajem gleby.

Monastrell, obok odmian tempranillo i garnacha, jest najważniejszym endemicznym szczepem winorośli z Hiszpanii służącym do wytwarzania czerwonych win. Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze jakiś czas temu można było przypuszczać, że popadnie w niemal kompletne zapomnienie. Zanim szczep monastrell odrodził się na dobre pod koniec ubiegłego wieku, potrafił rozprzestrzenić się w kilku zakątkach globu. Zdołał przybrać francuską nazwę mourvèdre, a także doświadczyć prawdziwej eksterminacji na skutek panoszącej się po winogradach Europy plagi filoksery. Szczep monastrell wrócił jednak na swoje miejsce czyli do winnic, które od wieków są częścią krajobrazu spieczonego słońcem hiszpańskiego Lewantu.

Luzon Coleccion Monastrell Jumilla - Opinie klientów

Dodaj opinię

Luzon Coleccion Monastrell Jumilla

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI