• Nowy

Accordini Amarone Della Valpolicella Classico Riserva „Il Fornetto”

700,00 zł
Brutto
5 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Accordini Amarone Della Valpolicella Classico Riserva „Il Fornetto”

 

Gęsty i głęboki granat Bukiet eteryczny, bogaty i skoncentrowany bukiet o zapachu wanilii przypominający suszone owoce Smak:  Mocny i prawie wybuchowy smak z zapachem suszonych winogron, mocny, ale miękki Winnica: położona w sercu klasycznej Valpolicella w pagórkowatym regionie Negrar, od 200 do 230 m npm, o ekspozycji południowo-wschodniej. Gleba:  urozmaicona na aluwiach. Dobrze osuszone tarasy Uprawa winorośli:     podwójna pergola; średni wiek winorośli produkcyjnych: 30 lat. Gęstość roślin: 2500 winorośli na hektar. Pąki do trzciny owocującej: 14. Pola trawiaste. Wydajność: 40 hl/ha. Zbiór:     Zbiór ręczny w drugiej dekadzie września. Suszenie na poddaszu przez 140 dni. Winifikacja:    koniec lutego rozdrabnianie winogron bez odszypułkowania; temperatura fermentacji 12°-23°. Czas maceracji: 30 dni (z czego 15 dni maceracji na zimno). Prasowanie ręczne: 2 razy dziennie, Przenoszenie do beczek: koniec maja. Całkowita fermentacja malolaktyczna. Stabilizacja:     Naturalna tylko z dekantacją, bez filtrowania. Dojrzewanie: uszlachetniane w nowych beczkach z dębu francuskiego, Allier and Never, przez 36 miesięcy. Rafinowana w butelkach przez 12 miesięcy.

 

Amarone della Valpolicella to niekwestionowany król win Werony. Jest wytwarzany starożytną metodą produkcji stosowaną do produkcji Recioto. Rdzenne winogrona Valpolicella: Corvina, Corvinone, Rondinella i Molinara są suszone na tacach w wentylowanych poddaszach do lutego lub marca. Ten proces nazywa  się w języku włoskim appassimento  lub  rasinate  (do wyschnięcia i wyschnięcia). To koncentruje pozostałe cukry i aromaty. Od początku XX wieku nazywano to wino „Amarone” od przymiotnika „amaro” oznaczającego „gorzki”, aby odróżnić je od słodkiej wersji Recioto.   

 

 „Amarone il Fornetto” pochodzi z selekcji winogron z winnicy tarasowej, która jest szczególnie dobrze wyeksponowana; gleba jest dobrze osuszona. Środowisko reprezentuje idealny mikroklimat do uprawy winorośli. Wino to wyraża syntezę między możliwościami tego terytorium a głęboką miłością do naszej pracy, która jest ściśle związana z nieprzewidywalnymi zjawiskami natury. Niezwykłe roczniki sprawiają, że zapominamy o trudnościach i wysiłkach, z jakimi musimy się zmierzyć, aby wreszcie tę butelkę odkorkować. Wino to do tej pory produkowane tylko w wyjątkowych rocznikach: '93 , '95, '97,'00 i'01, natomiast '03 jest rafinowany w barriques.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Bardzo głęboki rubinowy kolor. Szeroki bukiet z nutami wiśni, suszonych owoców, wanilii i wyraźną nutą czarnego pieprzu i lukrecji. Smak jest pełny, z wyjątkową mocą, ale niesamowitą elegancją.

 

Posiadłość została zakupiona przez rodzinę Accordini w XX wieku. Ma głębokie, wiejskie korzenie: założycielami byli rolnicy, następnie właściciele ziemscy, a na końcu winiarze. Historyczne winnice Bessole i Fornetto, zasadzone przez Stefano w latach siedemdziesiątych, zostały uzupełnione w 2000 roku zakupem nowej działki wysokogórskiej w strefie Valpolicella Classica. Prowadzona przez Stefano i jego dwóch synów, Tiziano i Daniele, firma ta ma długą tradycję produkcji wina. Dziś Tiziano kieruje marketingiem i zarządza winnicą, podczas gdy Daniele zajmuje się enologią.

Accordini Amarone Della Valpolicella Classico Riserva „Il Fornetto” - Opinie klientów

Dodaj opinię

Accordini Amarone Della Valpolicella Classico Riserva „Il Fornetto”

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski