Pian delle Vigne Brunello di Montalcino Antinori

347,00 zł
Brutto
5 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Potrawa
Do Mięsa Czerwonego
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

PIAN DELLE VIGNE BRUNELLO DI MONTALCINO DOCG

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Producent: Marchesi Antinori S.R.L.

Szczep: Sangiovese

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 750 ml

 

 

Pian delle Vigne przyjął filozofię starzenia się w dużych beczkach, która zachowuje wyjątkową integralność jagód Sangiovese i nadaje winu charakterystyczną żywą elegancję Brunello. Brunello Pian delle Vigne to niezwykłe wyrażenie z wielką finezją. Posiadłość Pian Delle Vigne znajduje się 6 kilometrów (3,5 mil) na południowy zachód od Montalcino. Jego nazwa pochodzi od tytułowego obszaru, w którym znajduje się charakterystyczny dziewiętnastowieczny dworzec kolejowy. Nieruchomość składa się z 460 akrów ogółem (184 hektarów), z czego 160 (65 hektarów) jest obsadzonych winoroślami o ekspozycji południowo-zachodniej na wysokości 430 stóp (130 metrów) nad poziomem morza. Nazwane na wino wino Pian delle Vigne reprezentuje głęboko osobistą interpretację prestiżowego i tradycyjnego wina Marchesi Antinori, takiego jak Brunello di Montalcino. Rodzina Antinori nabyła majątek w 1995 r., W tym samym roku, w którym zebrano pierwszy Brunello Pian delle Vigne.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Pian delle Vigne to Brunello di Montalcino z rodziny Antinori, historycznej rodziny toskańskich producentów wina, która szczyci się ponad 600-letnią tradycją , podczas której udało jej się podążać ścieżką doskonałości, aż do osiągnięcia szczytów zarezerwowanych dla kilku talentów. Do tej pory rodzina Marchesi Antinori we Włoszech ma 8 posiadłości, w tym winnicę Pian delle Vigne położoną kilka kilometrów na południe od Montalcino, tuż nad Val d'Orcia. Posiadłość, podobnie jak to wino, swoją nazwę wzięła od kolei, obecnej na posesji od XIX wieku. Studia, badania, eksperymenty i wielkie przewidywanie wyróżniają markizów, jednocześnie zakorzenionych w pięknej toskańskiej ziemi o solidnych korzeniach, z których ożywają wszystkie ich starożytne i przyszłe produkty. „Pian delle Vigne” Brunello jest produkowane wyłącznie z winogron Sangiovese, jak przystało na tę prestiżową typologię. Czysty charakter Sangiovese, wyrażony z najszczerszą szczerością w postaci absolutnej elegancji i finezji , która z biegiem lat nabiera coraz większej klasy i złożoności. Z tego powodu selekcja winogron jest bardzo dokładna, zarówno na polu, jak i w piwnicy. Po fermentacji alkoholowej następuje fermentacja malolaktyczna, zarówno w zbiornikach stalowych. Uszlachetnianie odbywa się w dużych dębowych beczkach przez długi czas ponad 2 lata. „Pian delle Vigne” Antinori ma piękny rubinowy kolor, intensywny i lśniący. Nos odsłania całą wdzięk, która go wyróżnia, otwierając się w zdecydowanie duży bukiet . Czerwone owoce i ślad cytrusowy wprowadzają tosty i rozwinięte aromaty, wsparte wyraźnym pikantnym odciskiem i na zakończenie odświeżającymi nutami balsamicznymi. Taniny na podniebieniu są miękkie i jedwabiste, a także strukturę. Jest to wino, które łączy w sobie konsystencję i gęstość oraz nienaganną elegancję. Smak jest równie intensywny jak perfumy, z którymi jest ściśle korespondujący. Długa trwałość wzmacnia wrażenie przyjemności tego szlachetnego Sangiovese. „Mamy misję, która nie została w pełni wypełniona, co skłania nas do wyrażenia ogromnego potencjału naszych winnic i pogodzenia tego, co pozostaje do odkrycia, z dziedzictwem toskańskiego smaku”, krótko mówiąc, misja Piero Antinori i duszy jego wina.

Pian delle Vigne Brunello di Montalcino Antinori - Opinie klientów

Dodaj opinię

Pian delle Vigne Brunello di Montalcino Antinori

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 223 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
OK Duży wybór, profesjonalna i fachowa obsługa. Zawsze jest gdzie zaparkować. Polecam.
Joanna Chorazka
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski