Aresti Merlot Estate Selection

36,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Aresti Merlot Estate Selection

Kraj: Chile. Region: Curico Valley. Producent: Viña ARESTI. Szczepy: Merlot 90%, Cabernet Sauvignon 10%. Rodzaj: czerwone, wytrawne. Pojemność: 0,75l 

VIP

 

Merlot czerwony szczep winorośli wywodzący się prawdopodobnie z rejonu Bordeaux. Merlot jest spotykany w niemal wszystkich krajach winiarskich na świecie lecz warto pamiętać, że chłodne noce i gorące upalne dni sprzyjają winorośli Merlot. Wszystkie kryteria spełnia winnica Micaela należąca do Viña Aresti, gdzie głęboka gliniasta gleba o skalistym profilu poniżej jednego metra głębokości, jest idealna szczepu Mrelot Aresti. Baraw wina merlaut posiada ciemno czerwony kolor z fioletowymi refleksami. Aromaty złożone ujawniające dojrzałą borówkę, nuty malin i truskawek wzbogacone wanilią. W smaku delikatne, o delikatnej budowie. W ustach miło uczucie łagodnych elementów dojrzałych owoców maliny i truskawek na tle aksamitnych tanin.

 

Sugestie kulinarne: makarony w sosach pomidorowych, placki ziemniaczane z mięsem duszonym, pierogi ruskie, krokiety z szpinakiem, wołowina z chorizo po hiszpańsku, schab pieczony w sosie własnym serwowany na zimno z ciepłymi ziemniakami w warzywami, dojrzewające wędliny, Ibérico i Serranonp: Jamón De Huelva, Los Pedroches, Chorizo, Salchichón. VIP

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Autentyczne chilijskie wino merlo, które rozwija się na terror w posiadaniu ACW (Aresti Chile Wines) położonych w Micaela wzdłuż rzeki Claro. Merlot Aresti łączy czetą produkcję z specyficznym dla winnicy Viña ARESTI smakiem delikatnego Merlota z małymi porcjami Cacernet Sauvignon w celu wzbogacenia samko o dojrzałe taniny czerwonej porzeczki. Dobrze zintegrowane dojrzałe owoce malin truskawek dobrze współgrają przyprawy i wanilii tworzą warstwy złożoności. Pełna struktura, łagodne taniny i długie wykończenie tworzą miłe uczucie dla podniebienia, które warto powielac. Z rześkim, czystym powietrzem i intensywnym światłem słonecznym warunki uprawy w Molina są naprawdę idealne dla chilijskiego Merlo. Aresti Merlot to wino z pewnością dla każdego, dla osób rozpoczynających przygodę w winem i dla tych co potrafią rozpoznać dobre wino z Chile. Mrelot Aresti uwodzi swoją delikatną złożonością dojrzałych owoców, na pewno sprawdzi się podczas degustacji z przyjaciółmi. Jeżeli nie masz pomysłu na posiłek do wina, mrelot samodzielnie tez będzie smakował.

 

Aresti Wine of Chile to winnica rodzinna zbudowana w 1951 roku, kiedy Vicente Aresti i jego teść Alfredo López postanowili założyć winnicę w Curicó Valley. Zdecydowani, że mogą produkować smaczne wina, rodzina nabyła nowe grunty, zainwestowała w technologię, aw 1999 r. Zaczęła sprzedawać swoje produkty pod marką Aresti. Obecnie trzy pokolenia rodziny Aresti poświęciły swoje wysiłki i wiedzę na produkcję szeroko uznanych win najwyższej jakości. Aresti uzyskało certyfikat na podstawie surowego standardu Kodeksu Zrównoważonego Wina Chile po tym, jak wszystkie jego procesy spełniły wskaźniki dla różnych obszarów mierzonych przez kod: rolnictwo, piwnice winiarskie i społeczność CSR. Ponadto Aresti podpisało porozumienie w sprawie czystej produkcji, rozporządzenie dotyczące produkcji win przyjaznych dla środowiska poprzez bezpieczne, przyjazne dla środowiska i zrównoważone procesy produkcyjne.

Aresti Merlot Estate Selection - Opinie klientów

Dodaj opinię

Aresti Merlot Estate Selection

Dodaj opinię