Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Villa Antinori Rosso Toscana

108,00 zł
Brutto
9980 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Villa Antinori Rosso Toscana Vintage

 

Region: Toskania

Producent:Marchesi Antinori S.R.L.

Szczepy: Sangiovese 

Cabernet Sauvignon, Merlot , Syrah

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy

Pojemność: 0,75l


Dobrze zbudowane wino. Bogate trwałe aromaty z dominacją fiołków i leśnych owoców jagodowych. Znakomite do dań na bazie mięsa z sosami, dania mączne, wołowina, pasztety. Głęboki rubinowy kolor. Intensywny i złożony bukiet przypominający aromat dojrzałych śliwek, słodkich przypraw i suszonych owoców. Na podniebieniu Willa Rosso ma dobre ciało, rundę z aksamitnymi taninami. Wino miękkie, długie i smaczne.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Villa Antinori została po raz pierwszy stworzona w 1928 roku przez Marchese Niccolò Antinori, ojca Piero Antinori, jako sztandarowe wino rodziny Antinor. Villa del Cigliano, położona na łagodnie pofałdowanych zboczach San Casciano Val di Pesa, w prowincji Florencja, zawsze była symbolem silnych więzi rodzinnych; willa czuwała nad życiem pokoleń członków rodziny Antinori od 1546 roku, kiedy to Alessandro di Niccolò Antinori został właścicielem posiadłości.

Villa Antinori była przede wszystkim ideą, planem, który przewidywał proces produkcji wina: z jednej strony badania i rozwój, z drugiej dziedzictwo historyczne. Villa Antinori jest ważnym kamieniem węgielnym, ponieważ jej nazwa kojarzy się z ponad 100-letnią historią. Jednocześnie reprezentuje ciągły postęp. Podstawową zasadą są ciągłe badania nad coraz wyższymi standardami jakości. Z tego pomysłu powstały dwa różne wina, które łączy wspólna pasja do jakości: Villa Antinori Rosso i Villa Antinori Bianco. Villa Antinori została pierwotnie wyprodukowana w 1928 roku przez Marchese Niccolò Antinori jako Chianti Classico, która może się starzeć i z czasem ulegnie poprawie. Wkrótce potem Villa Antinori znalazła się w najbardziej prestiżowych piwnicach ambasad, domów królewskich, ważnych hoteli i restauracji. W 1931 r. Villa Antinori Bianco została wykonana z tradycyjnych winogron Trebbiano. W latach 80-tych dodano niewielki procent Chardonnay, aby nadać winu lepszą strukturę.

W 1928 r. Niccolò Antinori postanowił ochrzcić to wino nazwą rodzinnej willi, aby reprezentować jego osobistą interpretację wyjątkowej tożsamości Chianti Classico i Toskanii. Ojciec Piero Antinori, Niccolò, opisał kiedyś, jak „Villa” została pierwotnie stworzona: „W tamtym czasie musieliśmy promować nazwę Antinori… to wciąż było stosunkowo niespotykane, z wyjątkiem niektórych kręgów, więc wybrałem nazwę „Villa Antinori”. ”


Villa del Cigliano, położona na łagodnie pofałdowanych zboczach San Casciano Val di Pesa, w prowincji Florencja, zawsze była symbolem silnych więzi rodzinnych; willa czuwała nad życiem pokoleń członków rodziny Antinori od 1546 roku, kiedy to Alessandro di Niccolò Antinori został właścicielem posiadłości. Villa del Cigliano jest symbolem historii, tożsamości i ciągłości rodziny; do pewnego stopnia to tam wszystko się zaczęło, miejsce, w którym rodzina Antinori stawiała pierwsze kroki w uprawie winorośli i produkcji wina. Villa del Cigliano wyznaje te same znaczące wartości i uczucia, które Niccolò Antinori wyraził w 1928 roku, kiedy po raz pierwszy stworzył „Villę”. Dlatego jest on przedstawiony na etykiecie symbolicznego wina z rodziny Antinori, Villa Antinori.

W ciągu prawie stuletniej historii Villa Antinori reprezentowała i będzie reprezentować naszą koncepcję domu, terytorium i Toskanii we współczesnym stylu. Wino, które zostało stworzone, aby wyobrazić sobie produkcję wina z jednej strony eksperymenty i rozwój, aż drugiej wartości historyczne.

Villa Antinori Rosso Toscana - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-17

Antinori Wina miłe doznania smakowe

Soczyste i dżemowe czerwienie to wina średniej treści, pełne lub bardzo treściwe, które łączą w sobie nuty dojrzałych jagód i wyraźne smaki dżemu. W tych winach można wyczuć nuty konfitury wiśniowej, konfitury z dzikich jagód lub ciemnej śliwki. Dojrzałe taniny dodają niezbędną strukturę do łączenia win z jedzeniem.

Oceń 
Quality


2022-09-06

Wino Toskanskie

Kolor jest pełny rubinowy. W nosie wyczuwalne nuty dojrzałych dzikich owoców, pigwy, chleba świętojańskiego i balsamicznych oddechów. Podczas degustacji doceniane są miękkie taniny, owocowe powroty i pikantne żyłki. Dobra trwałość aromatyczna. Historyczna czerwona Villa Antinori produkowana jest z wyselekcjonowanych winogron pochodzących wyłącznie z toskańskich posiadłości firmy. Narodziło się jako Chianti w 1928 roku, by w 2001 roku stać się winem o typowym oznaczeniu geograficznym, zachowując swoją piękną i starożytną etykietę niezmienioną lub prawie niezmienioną. Sangiovese wyróżnia się w mieszance (55%), a następnie Cabernet Sauvignon z 25%, Merlot z 15% i Syrah z 5%. Dzięki odpowiednim technikom produkcji wina wszystkie substancje zapachowe i barwiące zostały wyekstrahowane z tych winogron. Konsekwentne gromadzenie i starzenie się w barrique o różnym pochodzeniu dało winu międzynarodowe referencje, a jednocześnie silne więzi terytorialne, które wyrażają cały jego "toskański charakter".

Oceń 
Quality


2022-07-24

Villa Antinori Rosso Toscana IGT z Marchesi Antinori

Villa Antinori Rosso Toscana Wina od Marchesi Antinori lśni intensywnie rubinową czerwienią w kieliszku. W nosie, złożony bukiet rozwija się z wyraźnych, atrakcyjnych aromatów czerwonych owoców, dojrzałych śliwek, soczystych wiśni i jagód, oprawione nutami korzennymi, wanilii, mięty pieprzowej i nutami bukszpanu. Miękkie, aksamitne taniny, harmonijna struktura zachwycają podniebienie i kończą się długim, wytrawnym finiszem.

Dodaj opinię

Villa Antinori Rosso Toscana

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki