Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Domaines Ott Rose Chateau de Selle Cotes de Provence A.C.

267,00 zł
Brutto
4 Przedmioty

Opis

Kolor
Różowe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Domaines Ott Chateau de Selle Cotes de Provence Rose

Kraj: Francja

Region: Cotes de Provences

Potencjał starzenia: 23 lata

Zawartość alkoholu: 14%

Pojemność: 0,75l BK6

Subtelna równowaga między strukturą a finezją, to wino jest doskonałą ilustracją precyzji wymaganej do wytworzenia różu, rygorystycznego procesu, który celebruje miąższ owocu i samo serce winogrona… Wino jest odzwierciedleniem złożoność wapiennych zboczy i suchej gleby; surowość skąpana w oślepiającym słońcu. Château de Selle Rosé łączy różne odmiany winorośli z apelacji Côtes de Provence, w tym większość Grenache, tworząc delikatny kolor i winny charakter. Cinsault dodaje miękkości, Syrah i Mourvèdre przynoszą owoce. To bladoróżowe wino o złocistych odcieniach uwalnia zapach cytrusów i kwiatów sadu otulonych przyprawami. Na podniebieniu natychmiastowy efekt jest elegancki i otwarty, rozwijając subtelne aromaty z cytrynowym akcentem przed słodkim finiszem o atrakcyjnej długości.

Notatki Sommelier Bachus Wina

W 1896 roku, po zwiedzaniu wielu francuskich winnic, Marcel Ott, młody absolwent inżynierii agronomicznej z Alzacji, w końcu znalazł posiadłość, która go zainspirowała. Aby przygotować scenę, jesteśmy w Prowansji. Morze Śródziemne dociera do brzegu zaledwie o rzut kamieniem... W tych rejonach uprawa winorośli jest dziedzictwem starożytności. Niestety, na krótko przed odkryciem Marcela Otta filoksera siała spustoszenie w winoroślach. Ziemia była tańsza, ale winnice trzeba było ponownie zasadzić. Podczas odbudowy winnicy wino straciło wiele ze swej duszy. Marcel Ott kupił kilka posiadłości i rozpoczął ich renowację z zdecydowaną ambicją tworzenia wspaniałych win prowansalskich ze szlachetnych odmian winorośli. Dziś, 120 lat później, kuzyni Christian i Jean-François Ott poświęcają swoje życie miłości przodków do tego miejsca. W 2004 roku Domaines Ott* dołączył do Louis Roederer i jego wspaniałej selekcji rzemieślników wina. Christian i Jean-François prowadzą trzy majątki: Château de Selle, Clos Mireille i Château Romassan. Każda z tych właściwości ma swój indywidualny urok i osobowość. Każdy może poszczycić się niezwykle eleganckimi winami różowymi, czerwonymi i białymi. W ich piwnicach króluje jedno suwerenne wino: słynne „Cœur de Grain”. Cœur de Grain reprezentuje geniusza winiarstwa, a jego butelkę można uznać za mistrzowską sztukę... Jaki dumny i wykwalifikowany winiarz nigdy nie marzył o zapewnieniu swojemu winu sanktuarium ekskluzywnej, niepowtarzalnej i natychmiast rozpoznawalnej butelki? W 1930 roku René Ott zrobił dokładnie to. On, który nigdy nie przestał kochać Prowansji, jej wzgórz i wybrzeży przerywanych cyprysami i nieprzerwanymi rzędami winorośli, stworzył butelkę o smukłych krzywiznach inspirowanych wdziękiem krajobrazu.  Dziś nadal jest znakiem rozpoznawczym Domaines Ott* i przywołuje pamięć o eleganckiej amforze, która utrzymywała wino w chłodzie wiele wieków temu.

Domaines Ott Rose Chateau de Selle Cotes de Provence A.C. - Opinie klientów

Dodaj opinię

Domaines Ott Rose Chateau de Selle Cotes de Provence A.C.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki