Domaines Ott Rose Chateau de Selle Cotes de Provence A.C.

227,00 zł
Brutto
6 Przedmioty

Opis

Kolor
Różowe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Domaines Ott Chateau de Selle Cotes de Provence Rose

Kraj: Francja

Region: Cotes de Provences

Potencjał starzenia: 23 lata

Zawartość alkoholu: 14%

Pojemność: 0,75l BK6

Subtelna równowaga między strukturą a finezją, to wino jest doskonałą ilustracją precyzji wymaganej do wytworzenia różu, rygorystycznego procesu, który celebruje miąższ owocu i samo serce winogrona… Wino jest odzwierciedleniem złożoność wapiennych zboczy i suchej gleby; surowość skąpana w oślepiającym słońcu. Château de Selle Rosé łączy różne odmiany winorośli z apelacji Côtes de Provence, w tym większość Grenache, tworząc delikatny kolor i winny charakter. Cinsault dodaje miękkości, Syrah i Mourvèdre przynoszą owoce. To bladoróżowe wino o złocistych odcieniach uwalnia zapach cytrusów i kwiatów sadu otulonych przyprawami. Na podniebieniu natychmiastowy efekt jest elegancki i otwarty, rozwijając subtelne aromaty z cytrynowym akcentem przed słodkim finiszem o atrakcyjnej długości.

Notatki Sommelier Bachus Wina

W 1896 roku, po zwiedzaniu wielu francuskich winnic, Marcel Ott, młody absolwent inżynierii agronomicznej z Alzacji, w końcu znalazł posiadłość, która go zainspirowała. Aby przygotować scenę, jesteśmy w Prowansji. Morze Śródziemne dociera do brzegu zaledwie o rzut kamieniem... W tych rejonach uprawa winorośli jest dziedzictwem starożytności. Niestety, na krótko przed odkryciem Marcela Otta filoksera siała spustoszenie w winoroślach. Ziemia była tańsza, ale winnice trzeba było ponownie zasadzić. Podczas odbudowy winnicy wino straciło wiele ze swej duszy. Marcel Ott kupił kilka posiadłości i rozpoczął ich renowację z zdecydowaną ambicją tworzenia wspaniałych win prowansalskich ze szlachetnych odmian winorośli. Dziś, 120 lat później, kuzyni Christian i Jean-François Ott poświęcają swoje życie miłości przodków do tego miejsca. W 2004 roku Domaines Ott* dołączył do Louis Roederer i jego wspaniałej selekcji rzemieślników wina. Christian i Jean-François prowadzą trzy majątki: Château de Selle, Clos Mireille i Château Romassan. Każda z tych właściwości ma swój indywidualny urok i osobowość. Każdy może poszczycić się niezwykle eleganckimi winami różowymi, czerwonymi i białymi. W ich piwnicach króluje jedno suwerenne wino: słynne „Cœur de Grain”. Cœur de Grain reprezentuje geniusza winiarstwa, a jego butelkę można uznać za mistrzowską sztukę... Jaki dumny i wykwalifikowany winiarz nigdy nie marzył o zapewnieniu swojemu winu sanktuarium ekskluzywnej, niepowtarzalnej i natychmiast rozpoznawalnej butelki? W 1930 roku René Ott zrobił dokładnie to. On, który nigdy nie przestał kochać Prowansji, jej wzgórz i wybrzeży przerywanych cyprysami i nieprzerwanymi rzędami winorośli, stworzył butelkę o smukłych krzywiznach inspirowanych wdziękiem krajobrazu.  Dziś nadal jest znakiem rozpoznawczym Domaines Ott* i przywołuje pamięć o eleganckiej amforze, która utrzymywała wino w chłodzie wiele wieków temu.


Domaines Ott Rose Chateau de Selle Cotes de Provence A.C. - Opinie klientów

Dodaj opinię

Domaines Ott Rose Chateau de Selle Cotes de Provence A.C.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad