Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Franciacorta

Franciacorta to wino musujące z prowincji Brescia ( Lombardia ) o statusie DOCG, produkowane z winogron uprawianych w granicach terytorium Franciacorta , na wzgórzach położonych między południowym brzegiem jeziora Iseo i miastem Brescia . Został nagrodzony statusem DOC w 1967 r., A następnie oznaczony został również winem czerwonym i białym. Od 1995 r. Klasyfikacja DOCG dotyczy wyłącznie win musujących w tym regionie. Winogrona dla Franciacorta uprawia się w ściśle określonych winnicach w gminach: Adro , Capriolo , Cazzago San Martino , Cellatica , Coccaglio , Kolonia , Corte Franca , Erbusco , Gussago , Iseo , Monticelli Brusati , Ome , Paderno Franciacorta , Paratico , Passirano , Provaglio d "Iseo , Rodengo Saiano , Rovato i Brescia , z warunkami glebowymi określonymi jako bogate w minerały, granulowane wielkości, wapienne żwiry i piaszczyste gleby morenowe, które pokrywają wapienne podłoże skalne. Franciacorta DOCG zadeklarowało, że winnice mają 2200 hektarów (5400 akrów), a dystrybucja dozwolonych odmian winogron to 85% Chardonnay , 10% Pinot nero i 5% Pinot bianco. Nonvintage Franciacorta (NV) może nie zostać wypuszczona przed upływem 25 miesięcy od zbioru, z czego 18 miesięcy musi być w kontakcie z drożdżami w butelce (w porównaniu do 15 miesięcy w przypadku szampana). Franciacorta Vintage lub Franciacorta Millesimato nie mogą być sprzedawane przez co najmniej 37 miesięcy po zbiorach, z czego 30 miesięcy musi być w kontakcie z drożdżami (podobnie jak szampan). Różowe wino Franciacorta musi zawierać co najmniej 15% Pinotero i może być wytwarzane przez zmieszanie czerwonego wina. Franciacorta Satèn musi być Blanc Blanc Blanc z dozwolonym tylko Chardonnay i / lub Pinot bianco, z ciśnieniem jedynie 4,5 atmosfer zamiast 6. Wraz z utworzeniem DOCG Franciacorta, poprzedni DOC został przemianowany na Terre di Franciacorta na wina spokojne, a następnie w 2008 r. Curtefranca. Zmiana nazwy była prawnym wymogiem, aby uniknąć pomylenia między winami destylowanymi DOC a winami musującymi DOCG. Są one wykonane w dwóch typach: bianco w stylu burgundzkim oparte na Chardonnay lub Pinot bianco lub mieszance obu odmian oraz w stylu Bordeaux Rosso na bazie Cabernet Franc lub Cabernet Sauvignon lub obu, oraz Merlot, z mniejszymi ilości Nebbiolo i Barbera . Pinot noir jest dozwolony tylko w winach musujących DOCG, bez możliwości czerwonego wina burgundzkiego w ramach przepisów DOC. Zobacz wina:

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE