Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Vinho Verde wino zielone

Vinho verde nazywane Wino Zielone. Wino Verde pochodzi z regionu Minho leżącym na północnym zachodzie kraju. Wina verde zaliczają się do win młodych, delikatnie mineralnych i bardzo świeżych. Wina Verde występują czerwone, różowe lecz najbardziej popularne są Vinho Verde białe. Obszar produkcji rozpościera się na wydłużonym południkowo obszarze 22 000 ha i stanowi 19% powierzchni winnic portugalskich.

Nietypowa struktura i oryginalność Vinha Verde wynikają ze specyfiki autochtonicznych odmian regionu i sposobu, w jaki są uprawiane.Specyficzny klimat i terror odmiany winorośli i sposoby ich uprawy doprowadziły do podziału Demarkowanego Regionu Zielonego Wina w dziewięciu podregionach: Amarante, Ave, Baião, Basto, Cávado, Lima, Monção e Melgaço, Paiva i Sousa . Najczęściej uprawiane odmiany winogron biachych są są Alvarinho, Arinto (Pedernã), Azal, Loureiro, Avesso i Trajadura, natomiast w odmianach czerwonych dominują Borraçal, Espadeiro, Brancelho e Vinhão. VINHO VERDE Region jest wytyczony od 1908 roku i znajduje się w skrajnej północnej części Portugalii, ograniczony na północ przez rzekę Minho, rozprzestrzenia się wzdłuż wybrzeża Atlantyku do miasta Porto, a na południe do brzegów rzeki Vouga.

Od 1999 roku region produkuje wina musujące wysokiej jakości i prezentuje się jako jedno z najbardziej obiecujących miejsc do produkcji najlepszych win musujących. Wina Verde polecane są do bicia aperitif, często są serwowane do owoców morza, ryb, przystawek typu szparagi z szynką parmeńską, Carpaccio z polędwicy wołowej, jajka faszerowane, avocado, guacamole, kawior, łosoś lekko wędzony szynka z melonem, ser Mascarpone. Klimat regionu Vinho Verde DOC jest klimatem morskim, o niewielkich amplitudach temperatury, dość dużej sumie opadów i letnim okresie suszy. Rzeźba terenu na wschód od wybrzeża ogranicza wpływ oceanu i odpowiada za istnienie licznych stref mikroklimatycznych. Winnice w gminach Caminha, Gondomar, Lousada, Maia, Matosinhos, Paredes de Coura, Porto, Valença, Valongo i Vila Nova de Cerveira mają prawo do korzystania jedynie z oznaczenia Vinho verde DOC.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE