Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • LIGURIA - RIWIERA
    LIGURIA - RIWIERA

Sklep Bachus - LIGURIA - RIWIERA

 

 

 

 

 

 

 

LIGURIA Riwiera

Liguria to włoski przybrzeżny region winiarski położony w północno-zachodniej części Włoch, na włoskiej Riwierze . Graniczy z regionem winnym Piemont na północy, Alpami i francuskim regionem winiarskim Prowansji na zachodzie, Apeninami i regionem winnym Emilia-Romagna na wschodzie z niewielką granicą dzieloną z Toskanią na południowym-wschodzie wzdłuż Morze Liguryjskie. Winnice zajmują wąskie przestrzenie na zboczach gór schodzących do morza. Wśród uprawianych tu odmian winorośli znajdziemy przede wszystkim szczepy: Albarola, Bosco, Vermentino, Sangiovese , Canaiolo , Ciliegiolo , Pollera nera , Bracciola nera , Trebbiano. Region winiarski Liguria znany jest z jasnych białych win, zwłaszcza z Bosco, Albarola i Vermentino (znany lokalnie jako "Pigato" w przypadku barwników, które pojawiają się na dojrzałych winogronach). Występują tutaj również dwa czerwone odmiany winogron - Rossesse i Ormeasco (podobne do Dolcetto Piemontu). Wina Rossesse z Piemontu są szczególnie owocowe i pikantne. Ogólnie rzecz biorąc, białe wina stanowią 75% całkowitej produkcji wina w Piemoncie. Pod względem produkcji wina, nierówny teren i stosunkowo niska jakość gleby stawiają przed wieloma wyzwaniami. Winnice często sadzi się wzdłuż wzgórz o stromych zboczach, gdzie może być trudno je utrzymać. Ze wszystkich regionów winnych Włoch Liguria ma drugą co do wielkości produkcję wina, pomimo klimatu śródziemnomorskiego. Produkcja wina w Ligurii trwa już prawie 2500 lat - od czasów starożytnych Etrusków i Greków. W czasach rzymskich region Cinque Terre ("Five Lands") był znany z tradycji winiarskich. Dziś Cinque Terre jest prawdopodobnie najważniejszym DOC w Ligurii. Ma winnice klifowe z widokiem na małe wioski rybackie.

 

Poniżej znajduje się lista DOCs w regionie Liguria wraz z winogronami, które mogą być zawarte w mieszance w różnych procentach, które są regulowane pod etykietą DOC.

 

Cinque Terre DOC - Tylko białe wino DOC produkujące wino z winogron Bosco , Albarola i Vermentino . Styl passito i liquoroso wykonany z tych samych winogron może być również produkowany pod nazwą Sciacchetra .

Colli di Luni DOC - Czerwone i białe wino DOC produkujące wino z Sangiovese , Canaiolo , Ciliegiolo , Pollera nera , Bracciola nera , Trebbiano i Vermentino.

Colline di Levanto DOC - czerwone i białe wino DOC produkujące wino z Sangiovese, Ciliegiolo, Vermentino, Albarola i Bosco.

Golfo del Tigullio DOC - Czerwone, białe, różowe i musujące wino DOC produkujące wino z Ciliegiolo, Dolcetto , Vermentino, Bianchetta i Moscato . W ramach tego DOC można produkować wino deserowe w stylu passito z niearomatycznych odmian lokalnych.

Riviera Ligure di Ponente DOC - Czerwone i białe wino DOC produkujące wino z Dolcetto (znane lokalnie jako Ormeasco ), Pigato , Rossese i Vermentino.

Rossese di Dolceacqua DOC - Tylko czerwone wino DOC produkujące wino z winogron Rossese (znane lokalnie jako Rossese di Ventimiglia)

Val Polcevera DOC - Czerwone, białe i musujące wino DOC produkujące wino z Dolcetto, Sangiovese, Ciliegiolo, Barbera , Vermentino, Bianchetta, Albarola, Pigato, Bosco i Rollo .

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE