Auckland to największe miasto Nowej Zelandii, liczące 1,5 miliona mieszkańców. Jego subtropikalny klimat, osłonięte porty, wyspy, stożki wulkaniczne, międzynarodowe lotnisko i duże miasto sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do odwiedzenia.

Region winiarski Auckland to duży i zróżnicowany region, z około 100 winnicami i winiarniami. Gleby Auckland to głównie płytkie gliny na twardych glebach ilasto-gliniastych lub piaszczystych glinach. Winnice w większości są sadzone w kieszeniach płaskiej ziemi na suchym wschodnim wybrzeżu lub w schronie Waitakere. Auckland region win Nowozelandzkich słynie z najstarszych winnic produkujących wina w stylu Bordeaux.

Najbardziej wysunięte na północ winnice w Auckland położone są na wschodnim wybrzeżu wokół miast Warkworth i Matakana, około godziny jazdy na północ od Auckland. Region ten zdobył godną pozazdroszczenia reputację w zakresie produkcji Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Chardonnay, Sauvignon Blanc i od tego czasu odnotował bardzo szybki wzrost zarówno produkcji czerwonego, jak i białego wina.

West of Auckland City to tradycyjna winiarska dzielnica Henderson, Kumeu i Huapai. Malownicze i słoneczne, to modne miejsce do odwiedzenia. Oferuje spokojny styl życia, kilka bardzo dobrych restauracji i jedne z najlepszych i najnowszych winiarni w Auckland, wszystkie specjalizujące się w winach Cabernet Sauvignon , Merlot i Chardonnay . Kumeu jest 16 km jazdy na północny zachód od centrum Auckland, i charakteryzuje się winnic i winiarni, ogrodnictwa, hodowli pasterskiej i bloków stylu życia. Półgodzinna podróż na południe od Auckland City to Clevedon, najnowsza dzielnica win z najlepszych rejonów w Auckland, w której znajdziesz małe kieszenie winorośli obsadzone rolkami. Klimat Auckland jest ciepły, suchy morski klimat promuje intensywność, głębokość odmian i czystość owoców. Długo znany ze swoich ekscytujących mieszanek Cabernet, wyspa została ostatnio oklaskiwana za odważne Syrah, eleganckie Chardonnay, głębokie, pełne owoców Montepulciano i Petit Verdot oraz pachnące wina Viognier i Pinot Gris.

Poniżej prezentujemy listę winnic, które są wybrane przez nasz zespół sommeilerów Bachus Wina. Winnice wymienione poniżej są godne polecenia, często występują w dobrych ocenach na rynku globalnym i prasie międzynarodowej. Obecnie nawiązujemy w wybranymi winnicami kontakt i otrzymujemy wina do testowania. Poznajemy smak win i w przyszłości postaramy się wprowadzić wina te które będą najlepiej ocenione i uznamy że są godne polecenia:

Artisan Wines Ltd, Babich Wines,, Cable Bay Vineyards, Coopers Creek Vineyard, Exotica Enterprise Ltd, Gillman VineyardAuckland, Herons Flight, Kennedy Point, Kumeu River, Mahurangi River Winery & Restaurant, Ascension Wine Estate, Brick Bay Wines, Contour Estate Vineyards Limited,, Destiny Bay,, Frenchmans Hill Estate,, Goldie Wines,, Hyperion Wines,, Kerr Farm Wine,, La Fong Wines LtdAuckland,, Man O War Vineyards,, Matakana Estate,, Mazurans Wines,, Miro Vineyard,, Obsidian Vineyard,, Passage Rock Wines,, Puriri Hills,, Rochfort Rees Wine Company Limited,, SOHO WINES,, Stonyridge Vineyard,, Matavino,, Messenger,, Mudbrick Vineyard and Restaurant,, Organic Wine - Turanga Creek,, Peacock Sky Vineyard,, Ransom Wines,, Sam Harrop Wine – Cedalion,, Soljans Estate Winery,, Takatu Vineyard,, Te Whau Vineyard, Thornbury, Villa Maria, West Brook Winery,, Te Motu,, The Hay Paddock,, View east Vineyard,, Waimarie Wines