Mendoza zagłebie wina jest rozpoznawalna i doceniana. W ostatnich latach stała się jednym z najbardziej znanych i cenionych regionów winiarskich na świecie i jest praktycznie synonimem win Malbec. Mendoza produkuje obecnie ponad 60 procent wszystkich argentyńskich win i stanowi jeszcze większy udział w krajowym eksporcie wina. Region winiarski Mendoza znany jest z dużej wysokości i niskiej wilgotności, a średnia winnica znajduje się co najmniej 2000 stóp (600 metrów) nad poziomem morza.

Mendoza jest regionem dużym i dość zróżnicowanym, który zwyczajowo dzieli się na kilka okręgów

Mendoza Północna (winnice na wysokości 500–700 m n.p.m.)

Mendoza Wschodnia (winnice na wysokości 600–750 m n.p.m.)

Mendoza Centralna (winnice na wysokości 650–1100 m n.p.m.) to dwa departamenty: Luján de Cuyo leżący na południowy zachód od miasta i Maipú na południowy wschód

Dolina Uco leży na ok. 100 km na południe od stolicy uznawana najważniejszym regionem Mendozy

- jedyny region rzeczywiście niemal dotykający gór, z winnicami sięgającymi 1500 m n.p.m. To tutaj swe siedziby zbudowały m.in. Salentein, Finca La Celia, Clos de los Siete, a wiele firm z centralnej Mendozy szuka wysoko położonych winnic dla zapewnienia swym winom świeżości; np. Catena Zapata ma tu swą najwyższą winnicę Adrianna. Dolina Uco dzieli się na trzy części: nazwę pierwszej z nich, Tupungato, coraz częściej można znaleźć na etykietach; pozostałe dwie to Tunuyán i San Carlos.

Mendoza Południowa (winnice na wysokości 450–800 m. n.p.m.)

Mendoza zagłębie winnic ponad 1800 plantacji. Najczęściej uprawniane szczepy winogron to Malbec, szczególnie Cabernet Sauvignon i Tempranillo - stanowią obecnie ponad połowę całego wina produkowanego w Mendozie. Najbardziej popularne to Cereza i Criolla Grande i stanowią około 25 procent wszystkich powierzchni wina.

Catena Zapata; Dominio del Plata ; Pascual Toso: polityka zmian ; Domaine Vistalba ; Finca Flichman ; Alta Vista; Finca de Origen; Salentein; Finca La Celia; Monte Quieto; Belasco de Baquedano ; Septima; Nieto Senetiner; Lagarde; Finca Los Maza; Jean Bousquet; Alpamanta;