Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Neusiedlersee region win Austriackich znajduje się na wschodnim brzegu dużego, płytkiego jeziora stepowego, Neusiedlersee lub jeziora Neusiedl. Wyznaczony obszar winnic rozciąga się od miasteczka winiarskiego Gols na północy, przez płaskie tereny wrzosowisk i do Seewinkel, sąsiadującego z granicą węgierską. Szeroki wybór winogron kwitnie na 6,675 ha. Od marca 2012 r. Nowy DAC jeziora Neusiedl oznacza owocowe i harmonijne czerwone wina z odmiany Zweigelt, odzwierciedlające klimat i glebę regionu. Wina są również dostępne z dodatkowym określeniem "rezerwa" jako czysta Zweigelt lub mieszanka cuvée zdominowana przez Zweigelt. Region DAC Neusiedlersee obejmuje polityczną dzielnicę Neusiedl am See, z wyjątkiem gmin Winden i Jois. Białe wina o nazwie pochodzenia Burgenland odzwierciedlają ich piękne ciało i równowagę, gdy trafiają na rynek jako wysokiej jakości wino. Nowa generacja dynamicznych winiarzy tego regionu są skuteczne przede wszystkim z potężnych win czerwonych, a charakterystyczny mikroklimat w Seewinkel niesie ze sobą imponującą częstotliwością niektóre z największych szlachetnych słodkich win świata.

Te winorośle są sadzone w rozległych, zamkniętych winnicach rozkwitających w długie godziny słońca. Jezioro Neusiedl i niezliczona, płytka słone jeziora znalezione w wielu winnicach. Regularne mgła jesień i wysoka wilgotność zatem stanowić idealne warunki do łaskawej formie szlachetny zgnilizny (Botrytis cinerea), podstawą wysokiej jakości win deserowych ,: takich jak Beerenauslese i Trockenbeerenauslese, miłości szczególnie wykonane z białej odmiany wina Riesling. Te słodkie specjały niewątpliwie przyczynił się do międzynarodowego uznania Seewinkel, pomimo tego regionu jest znacznie młodszy od innych, bardziej tradycyjnych Austian regionów winiarskich. Różnorodność w glebach, z lessu i gliny piaszczystej żwiru i osadów, zapewnia warunki do szerokiej gamy odmian rozkwitać.

Obok Riesling, prowadząc białej odmiany regionu, bogactwo win białych są produkowane z Pinot Blanc, Chardonnay i odmian aromatycznych. Ulubionym czerwona odmiana jest Zweigelt, a następnie Gamay, Saint Laurent i Pinot Noir, a także wybór niedawno posadzonych odmian winogron międzynarodowym. Czerwone wina z jeziora Neusiedl są wyraźnie na właściwej drodze do sukcesu, i są w różnorodnych stylach od unoaked, przykłady owocowych napędzane, aby Ci, dojrzewa w dębowych oraz jako pojedynczy odmianową lub w postaci mieszanki.

Obok atrakcji kulinarnych, istnieje wiele możliwości, aby spalić caleries Tymi rowerowych, jazdy konnej lub różnych zajęć sportowych wody, a także szeroki wybór zakwaterowania we wszystkich kategoriach na nocleg. Miasta uprawy winorośli należą Neusiedl i Gols na północnym brzegu, Andau, Frauenkirchen i Monchhof kierunku wschodniej części regionu, i porusza się na południe są urocze wsie Podersdorf, Illmitz, Apetlon i Pamhagen. Przez cały rok Schloss Halbturn organizuje regularne koncerty i wystawy kulturalne.