Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Lacjum to region położony na zachodnim wybrzeżu środkowych Włoch. Graniczy z regionami: Toskania, Umbria, Marche, Abruzja, Molise i Kampania. Centrum regionu jest Rzym, a winnice otaczają go, rozprzestrzeniając się we wszystkich kierunkach. Wzgórza Lacjum mają żyzne gleby pochodzenia wulkanicznego, co stanowi idealne warunki dla białych win, które zajmują około 90% produkcji. Przede wszystkim chodzi tu o Frascati, Marino, Trebbiano, Malvasia, Greco, Bombino Bianco oraz Montefiascone dla wina Est Na potrzeby win czerwonych uprawia się: Cesanese, Sangiovese, Merlot, Montepulciano.

Apelacje regionalne:

DOC - Aleatico di Gradoli, Aprilia, Atina, Bianco Capena, Castelli Romani, Cerveteri, Cesanese del Piglio, Cesanese di Affile, Cesanese di Olevano Romano, Circeo, Colli Albani, Colli della Sabina, Colli Etruschi Viterbesi, Colli Lanuvini, Cori, Est! Est!! Est!!! di Montefiascone, Frascati, Genazzano, Marino, Montecompatri Colonna, Nettuno, Orvieto, Tarquinia, Velletri, Vignanello, Zagarolo

IGT - Civitella d’Agliano, Colli Cimini, Frusinate or del Frusinate, Lazio, Nettuno

Pięć najlepszych winnic LAZIO - LACJUM zostało wybranych ze względu na jakość ich wina, historyczne zainteresowanie i położenie / bliskość ważnych miejsc kulturalnych.

1. Damiano Ciolli - producent wina piątej generacji w Olevano Romano , Damiano Ciolli wyróżnia się wśród swoich typowo rustykalnych sąsiadów winiarskich, wytwarzając najwyższej jakości wino z winorośli Cesanese Affile, grono rodzimego regionu Lazio.

Odwiedzający są mile widziani jako przyjaciele i będą mieli okazję zapoznać się z ekologicznymi winnicami, a także z winiarnią. Degustacja Silene i Cirsium udowodni każdemu miłośnikowi wina, że ​​Cesanese należy uznać za jedną z włoskich szlachetnych odmian winorośli.

2. Principe Pallavicini – Kilometr od Rzymu i niedaleko Castelli Romani jest historycznie ważną winnicą i piwnicą. Rodzina, członkowie, w tym księżniczka i przynajmniej jeden papież, posiadali tę własność od stuleci. Winiarnia jest z pewnością jedną z najpiękniejszych i najbardziej uroczych w okolicy. Część podziemnej piwnicy znajduje się w pozostałościach akweduktu Claudii z pierwszego wieku, wykorzystując niezwykłe pozostałości starego świata w okolicy.

Odwiedzający będą mogli przejść przez akwedukt i piwnicę i skosztować linii win, a także ich wyśmienitej oliwy z oliwek Extra Virgin. Najbardziej godne uwagi jest ich Francisca Superiore DOCG Poggio Verde, wzorcowe Frascati wykonane z mieszanki dwóch aromatycznych Malvasias, Greco, Grechetto i świeżego Trebbiano. Godne uwagi jest również ich wspaniałe wino passito wykonane w 100% z Malvasia Puntinata, wina z autochtonicznego wina Lazio. Istnieje szeroki wybór win z lokalnych i międzynarodowych odmian winorośli.

3. Marco Carpineti - Marco Carpineti znajduje się w pobliżu starożytnego miasta Cori, miasta sprzed Rzymu przez dobre 500 lat. Podobnie jak większość Lazio, winnice są sadzone na zboczach wzgórz i na tufowym kamieniu, z daleka patrzącym na Morze Śródziemne. Winiarnia jest poświęcona ekologicznej uprawie winorośli i koncentruje się na lokalnych i lokalnych odmianach, takich jak Bellone (znany jako Arciprete) i Nero Buono. Winiarnia jest nowoczesna, a personel jest bardzo przyjazny i chętny do pokazania gościom obiektów. Ich musujące wino musujące Classic Method Brut, wykonane w 100% z Bellone, jest koniecznością.

4. Falesco - Falesco znajduje się w północnym regionie Lacjum w prowincji Viterbo. Samo Viterbo jest warte odwiedzenia, ponieważ jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast we Włoszech i jest miejscem jednego z najdłuższych wyborów w historii Papui, ale po wizycie w Viterbo, odwiedź Falesco. One samodzielnie ożywiły historyczny Est! Est !! Est !!! wino, które było dość znane w średniowieczu i stało się bardziej znane z historii niż jakości w ostatnich latach.

Falesco tworzy uroczą wersję tego wina, używając mieszanki lokalnych winogron Roscetto, Malvasia i Trebbiano - prawdziwym świadectwem wielkiego potencjału Lacjum jako regionu winnego. Dzięki starannej interwencji człowieka, Lazio może wytwarzać niesamowite wina, ich klasyczna metoda Brut wykonana ze 100% Roscetto pokazuje wielki potencjał terror Viterbo.

5. Casale Cento Corvi - Casale Cento Corvi znajduje się w sercu historycznej Etrurii. Można praktycznie dotknąć wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO grobowców Etrusków z 9 i 1 wieku pne w Banditaccia. Etruscy byli pierwszymi winiarniami włoskiego półwyspu (jeśli chodzi o dowody archeologiczne) i eksportowali umiejętności do południowej Francji.

Winiarnia jest dobrze usytuowana dla odwiedzających i zyskała wielkie uznanie jako jedyni producenci wina wykorzystującego starożytną odmianę winogron Giacchè. Twierdzą, że była to czerwona odmiana używana przez Etrusków, a nie jest to potwierdzone, wino konsekwentnie zdobywa nagrody. Goście będą mieli okazję zwiedzić obiekty i winnice, a także degustację wina, a następnie zwiedzić starożytne etruskie miasto Cervetri - nie przegap Muzeum Archeologicznego.