Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

SOUTH COAST USA region Wina leżący na południe i południowy wschód od Central Coast, obejmujący tereny od Ventura po San Diego na samym południu wybrzeża aż po Meksyk.

Na południowym wybrzeżu SOUTH COAST USA winiarstwo rozpoczęło swoją historię od pierwszych nasadzeń mnichów winorośli, dla celów sakramentalnych. Pierwsze europejskie odmiany zasadzone na tym obszarze to Sauvignon Blanc i Cabernet Franc, transportowane z Bordeaux. Większość apelacji SOUTH COAST USA południowej części Kalifornii leży na wybrzeżu, a kilka wyjątków takich jak np. Leona Valley w regionie Los Angeles czy Temecula Valley w Riverside leżą głębiej na lądzie, ale tu wysokość nad poziomem morza reguluje chłodzenie dzięki dobowym amplitudom zamiast wpływu oceanu.

South Coast AVAs: San Diego County: Ramona Valley, San Pasqual Valley i South Coast. Los Angeles County: Malibu-Newton Canyon, Saddle Rock Malibu, Antelope Valley High Desert, Siera Pelona Valley i Leona Valley. San Bernardino: Cucamonga Valley. Antelope Valley High Desert to bardzo młoda apelacja leżąca na północ od miasta Los Angeles o obrębie regionu o tej samej nazwie i jest charakterystycznym regionem, ponieważ jednym z niewielu na wybrzeżu, które charakteryzują się śródlądowym klimatem, bardziej suchym i ciepłym. Dolina Antelope jak klin wbija się w pustynię Mojave, więc jedynie dzięki wysokości można uprawiać tu winorośl. Winnice leżą tu nawet na wysokości około 1000 m n.p.m. lata są bardzo gorące a zimy chłodne, choć nie śnieżne. Najbardziej popularne wina powstają tu z Tempranillo, Zinfandel, Syrah, Viognier.

Temecula Valley w Riverside to największy wydzielony region AVA w South Coast. Nazwa regionu oznacza dosłownie „krainę słońca i mgły” i jest w 100% adekwatna do warunków, które tu panują. Jest to region wymagający nawadniania, choć chłodzenie zapewniają tu przede wszystkim różnice temperatur między dniem a nocą, dzięki czemu mogą się tu udać wina z tempranillo, cabernet franc, sangiovese, czy syrah.

Cucamonga AVA w San Bernardino County znajduje się na wschód od Los Angeles i słynie ze starych winorośli odmiany zinfandel. Jest to piaszczysto-skalisty teren, dzięki któremu możliwy jest dobry drenaż gleb, dzięki któremu winorośl rodzi mniejsze grona, a te dają bardziej skoncentrowane, treściwe wina. Dobre efekty dają także szczepy Mourvedre i Syrah. Ponadto w Cucamonga robi się sporo win wzmacnianych w typie sherry. Wybrani Producenci Siuth Coast USA: South Coast Winery, Wilson Creek Winery, Ponte Winery, Miramonte Vineyard & Winery, Thornton Winery, Europa Village, Leoness Cellars, Mount Palomar Winery, Falkner Winery, Lorimar Vineyards and Winery, San Antonio Winery, The Blending Lab, Moraga Estate, Cobblestone Vineyards, Temecula Valley Convention & Visitors Bureau, Grapeline Wine Tours, Paso Robles Wine Country Alliance, Eos Estate Winery, Robert Hall Winery, Pear Valley, Vina Robles Vineyards & Winery, J. Lohr Vineyards and Wines, Paso Robles, Eberle Winery, Steinbeck Vineyards & Winery, Sculpterra Winery, Cass Winery…

Zobacz Wina USA: https://www.wina-bachus.pl/?wina-amerykanskie-usa,45