Graves położony jest na lewym brzegu Garonne rzeki, w górnej części regionu, na południowy wschód od miasta Bordeaux i rozciągnąć na 50 km (31 mil). Graves jest podregionem Bordeaux, który obejmuje wsie w tym Sauternes , Bordeaux , Talence , Léognan , Martillac , Saint-Morillon i Portets .

Apelacje:

Graves AOC jest podstawowa nazwa podregionu Graves, i może być stosowany zarówno dla win czerwonych białych.

Graves Superieur AOC jest nazwa dla słodkiego białego wina, obejmujące ten sam obszar jak Graves AOC.

Pessac - Léognan AOC - Chateau Smith Haut Lafitte jest jednym z tajnych winnic Pessac-Leognan. Ta część Graves, położony na południe od miasta Bordeaux, jest domem dla pierwszego wzrostu nieruchomości Chateau Haut-Brion, jak również wszystkich 1953 sklasyfikowanych wzrostów grobów, w tym Chateau La Mission Haut-Brion oraz Chateau Laville Haut-Brion .

Sauternes AOC jest to pierwsza apelacja słodkich win białych , słynie z win takich jak Premier Cru Superieur niejawnych Chateau dYquem .

Barsac AOC jest to apelacja w gminie Barsac, takich jak Premiers Crus Chateau Climens i Chateau Coutet , mogą być oznaczone albo z nazwą gminy (jako Barsac AOC) lub z Sauternes. Intensywna słodycz jest wynikiem winogron dotkniętych Botrytis cinerea , jako pleśni szlachetnej . Jesienią Ciron rzeka tworzy mgłę, gdy schodzi na powierzchni utrzymuje się aż po świt. Te warunki są sprzyjające do rozwoju grzybów, które dessiccates moszcz i koncentraty wnętrze cukry. Trzy główne winogrona są tego są Semillon, Sauvignon blanc i Muscadelle.

Cerons AOC jest nazwa dla słodkich białych win o podobnym stylu jak Sauternes, ale bez producentów, odnotowanych jako sklasyfikowanych właściwości Sauternes i dlatego z niższych cen. Z drugiej strony, wina są uważane za lepsze od Graves supérieures AOC których Cérons faktycznie jest enklawą.

Zobacz wina:http://www.bachus-wina.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=Haut-Medoc+