Obszar obejmuje około 4600 hektarów zgłoszonych winnic, stanowiących 28,5% w Medoc, gdzie w sumie rocznie produkuje się średnio 255.000 hektolitrów wina. Z dozwolonych odmian winogron, Haut-Medoc, 52% upraw winorośli obszaru uprawy Cabernet Sauvignon , z dodatkową uprawą Merlot , Petit Verdot i w niewielkim stopniu Malbec, w mniejszości Cabernet Franc i Carmenere .

Haut-Medoc jest Apelacja dOrigine Controle (AOC) do wina w regionie wina Bordeaux w południowo-zachodniej Francji , na lewym brzegu ujścia Gironde . Gwarantując dużą część upraw winorośli pas ziemi wzdłuż Medoc półwyspu, strefa obejmuje około 60 km (37 mil) długości. Zgodnie z definicją zawartą w pierwotnym Narodowego Instytutu ds. Nazw Origine d (INAO) dekretu z dnia 14 listopada 1936, jej południowy skraj graniczy miasto Bordeaux i Medoc AOC na północ, obejmujący piętnaście gmin wyłączne do nazwy, podczas gdy w tym samym razem enklawy sześć nazw składa się z dziewięciu gmin ( Margaux AOC , Listrac-Medoc AOC, Moulis-en-Medoc AOC , Saint-Julien AOC , Pauillac AOC i Saint-Estèphe AOC ), które są technicznie winiarstwa gmin Haut-Médoc . Podobnie, Haut-Medoc jest sub-nazwa z Medoc AOC. Spośród piętnastu Haut-Medoc w produkcji wina gmin, osiem znajdują się wzdłuż nabrzeża Garonne i Gironde: Blanquefort , Parempuyre , Ludon , Makau , Arcins , LAMARQUE , Cussac i Saint-Seurin-de-Cadourne . Siedem gmin leżą śródlądowych: Le Taillan , Le Pian-Médoc , Avensan , Saint-Laurent-Médoc . Saint-Sauveur , Cissac i Vertheuil .

Niewielu z osiedli wchodzących w ogólnej Haut-Medoc nazwy zostały ujęte w klasyfikacji Dzienniku Bordeaux Wine z 1855 (jak wszystko, ale sześć z 61 znajdują się w AOC Margaux, Saint-Julien, Pauillac i Saint-Estephe), ale kilka zostały uwzględnione w klasyfikacji Cru Bourgeois . Zobacz wina: http://www.bachus-wina.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=Haut-Medoc+