Russian River Valley AVA


Amerykański obszar winiarski w Stany Zjednoczone w części Kalifornii , Północne Wybrzeże AVA , Północna Sonoma AVA , Sonoma Coast AVA , Sonoma County

Podregiony Chalk Hill AVA , Zielona Dolina Rosyjskiej Doliny Rzeki AVA . Wielkość obsadzonych winnic 10 000 akrów (40 km 2 )

Wytworzone winogrona; Alicante Bouschet , Arneis , Barbera , Black Muscat , Cabernet Franc , Cabernet Sauvignon , Canaiolo nero , Carignane , Chardonnay , Chenin blanc , Cinsault , Dolcetto , Early Burgundy , Freisa , Gewurztraminer , Grenache , Malbec , Mammolo , Marsanne , Merlot , Muscat Canelli , Petit Verdot , Petite Sirah , Pinot blanc , Pinot gris , Pinot Meunier , Pinot noir , Pinotage , Roussanne , Sangiovese , Sauvignon blanc , Semillon , Syrah , Trousseau gris , Viognier , Zinfandel

Russian River Valley AVA to amerykański obszar winiarski (AVA) w hrabstwie Sonoma w Kalifornii . Centralnie położona nad rzeką Rosyjską . Russian River ValleyAVA stanowi około jednej szóstej całkowitej obsadzonej powierzchni winnic w hrabstwie Sonoma. Apelacja uzyskała status AVA w 1983 r. I została rozszerzona w 2005 r. Obszar Russian River Valley znajduje się pomiędzy Sebastopolem i Santa Rosa na południu, a Forestville i Healdsburg na północy.

Russian River Valley ma charakterystyczny chłodny klimat, silnie dotknięty mgłą generowaną przez bliskość Pacyfiku z doliną. Obszar ten znany jest z powodzenia w chłodnych odmianach klimatycznych, w szczególności w Pinot Noir i Chardonnay . Uprawa winorośli w Russian River Valley sięga 19 wieku, kiedy to imigranci z krajów śródziemnomorskich przybyli do regionu i zaczęli sadzić winorośl. Podczas gdy większość winnic była " ogrodami " do osobistej konsumpcji rodzinnej, powstały komercyjne winiarnie, a przed świtem XX wieku funkcjonowało prawie 200 winiarni. Nadejście prohibicji w Stanach Zjednoczonych spowodowało liczne likwidacje winic.

Niektórzy produkowali wina nielegalnie, a inne konwertowały na wino z cukru i wody, znane jako " brandy z koniaku ". Obecnie w Russian River Valley jedna z najbardziej prestiżowych winnic w regionie to Winnica Jackass Hill należąca do Winnicy Martinelli Dopiero w latach 70. XX w. pod koniec prohibicji Winnice w Russian River Valley zaczęłyby koncentrować się na produkcji wina wysokiej jakości i zaczęły używać swoich winogron do lokalnych butelek. Producenci win z E & J Gallo i Kendall Jackson zainwestowali znaczną część regionu Russian River Valley pod koniec XX wieku, a Gallo kupiło dużą winnicę Laguna Ranch za flagowy "premium" Chardonnay pod marką Gallo of Sonoma w 1970 roku i kupując Ranch Twin Valley niegdyś własnością Freda MacMurraya dla wytwórni MacMurray Ranch. Rywal Gallo, Kendall Jackson, zainwestował ponad 12 milionów dolarów w aktualizację i ustanowienie swojej marki La Crema w rosyjskim regionie River.

Pomimo nazwy, Russian River Valley AVA nie obejmuje całej Russian River Valley, która rozciąga się na północ do hrabstwa Mendocino w Kalifornii i na południowy zachód aż do Oceanu Spokojnego . Pierwotnie rzeka płynęła na południe i wpadała do Zatoki San Francisco, ale w jej historii, z powodów trzęście ziemi rzeka zmieniła kurs. Nieduży odcinek doliny rzecznej, która tworzy AVA, zaczyna się w pobliżu Healdsburg, gdy rzeka opuści region Doliny Aleksandra przez wąski wąwóz u podnóża gór Mayacamas . Stamtąd rozciąga się na południe do Santa Rosa Plains i Sebastopol i na zachód do miast Monte Rio , Guerneville i Occidental . W granicach rosyjskiej rzeki AVA są sub-AVAs Chalk Hill i Sonoma Green Valley . W 2003 r. AVA została rozszerzona o 767 akrów (310 ha ) na południe od Fulton .

Wygląd Russian River Valley ukształtowały miliony lat temu zderzenia między płytami tektonicznymi Ameryki Północnej i Pacyfiku a erupcjami wulkanicznych otworów wentylacyjnych, które osadzały popiół wulkaniczny nad warstwami erozji podłoża skalnego . W ten sposób powstał piaskowiec z gliny znany jako "gleba Goldridge". Niektóre z najbardziej szanowanych winnic Pinot noir i Chardonnay są sadzone wzdłuż złóż gleby Goldridgea. W pobliżu miasta Sebastopol, inna gleba, która jest bardziej gliniasta , znana jako "gleba Sebastopol" okazała się również dobrze współpracować z Pinot noir ze względu na jej zdolność zatrzymywania mniejszej ilości wody niż gleba Goldridgea. Gleba została stworzyła przez wodę spływająca z Gór Sonoma, które niosły ze sobą pokłady gliny. Trzeci rodzaj gleby, znajdujący się w pobliżu rzeki, jest głównie aluwialny i stanowi regiony stepowe rzeki.

Z częściami AVA położonymi mniej niż 10 mil (16 kilometrów) od Pacyfiku, klimat Russian River Valley AVA charakteryzuje się chłodną poranną mgłą, która przychodzi z oceanu przez szczelinę Petaluma i wypala się w ciągu dnia. Chłodny wpływ mgły jest odpowiedzialny za duże dobowe wahania temperatury, a nocne temperatury spadają od 35 do 40 stopni Fahrenheita (około 20 ° C) od wysokiego poziomu w ciągu dnia. Rzeka Russian River to deszczowa droga wodna, która pęcznieje w okresie zimowym i zapewnia istotne nawadnianie winnic regionu w porze suchej późną wiosną. Latem ciepło sezonu jest łagodzone morskim wpływem mgły, co ułatwia długi, powolny okres dojrzewania i ogranicza ryzyko dojrzałości lub "upieczonych" smaków w winogronach. Zbiory w rosyjskim obszarze rzecznym często mają miejsce później, niż w sąsiednich regionach. Centralne i zachodnie obszary AVA są najlepsze dla Pinot Noir i Chardonnay. Wschodnie części AVA, znajdujące się w pobliżu USA 101 i obejmujące sub-AVA z Chalk Hill, są najcieplejszymi obszarami Russian River AVA, która znajduje się najdalej od oceanu.

Główne odmiany winorośli to Pinot Noir 42% i Chardonnay, wmniejszej skali występują Syrah, Zinfandel, Sauvignon blanc , Gewürztraminer , Petite Sirah , Cabernet Franc i Merlot.

Wybrane Winnice: BENOVIA WINERY, DAVIS BYNUM WINERY, DEHLINGER WINERY, EMERITUS VINEYARDS, GARY FARRELL VINEYARDS AND WINERY, LEDSON WINERY & VINEYARDS, PORTER CREEK VINEYARDS, ROCHIOLI VINEYARDS AND WINERY, VML WINERY, WILLIAMS SELYEM WINERY, WINE WRITERS SYMPOSIUM, WEDNESDAYS WITH WINEMAKERS – CHUCK MCKAHN, MARIMAR TORRES ...