Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Calabria Kalabria
    Calabria Kalabria

Sklep Bachus - Calabria Kalabria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalabria to region winiarski w południowych Włoszech, położony nad Cieśniną Mesyńską na Sycylii, a właściwie dużym półwyspem wystającym między Morzem Jońskim a Morzem Tyrreńskim. Jest on podzielony z Sycylii przez wąską Cieśninę Mesyńską. Północną granicę z Basilicatą wyznaczają południowe szczyty Apeninów. Calabria jako region znany jest przede wszystkim z produkcji czerwonych win z winogron Gaglioppo który stanowi 95% produkcji wina Calabria. Kalabria ma 12 różnych regionów DOC, ale tylko 4% całkowitej rocznej produkcji wina pochodzi z tych regionów DOC. Najsłynniejszym DOC jest Ciro, położone na wschodnich przedgórzach wzdłuż wybrzeża Jońskiego. Mniej znane DOC Calabria znajduje się na zachodzie regionu wokół doliny rzeki Crati, między Pollino na północy i Lamezią na południu. Na północny-zachód od tego obszaru góry są domem dla znanych białych win z Verbicaro . Podregion Terre di Cosenza DOC jest źródłem dobrych win Calabria, które w niedługim czasie przywrócą wysoką reputację kalabryjskiego wina. Wzdłuż wschodniego wybrzeża między Ciro i Bianco znajdują się Bivongi , Melissa i maleńki przybrzeżny DOC S.Anna di Isola di Capo. Prawie wszystkie z tych obszarów hodują czerwone odmiany winogron Gaglioppo i Greco Nero . Wina białe stanowią zaledwie 10 % win Calabria są głównie wytwarzane z Greco Bianco , Trebbiano Toscano i Malvasia Bianca . Odmiany sycylijskie, takie jak czerwony Nerello Mascalese i Nerello Cappuccio , i biała Ansonica , są coraz bardziej popularne i dobrze pasują do kalabryjskiej studni terroir . Podobnie jak w prawie każdym regionie południowo-włoskim, potencjał komercyjny międzynarodowych odmian takich jak Chardonnay i Cabernet Sauvignon nie pozostał niezauważony. Wina z tych winogron są zazwyczaj jako pojedyncze odmian i są wymagane, aby powiedzieć to na etykiecie. Dzięki temu są łatwiejsze do wprowadzenia na rynek, a jednocześnie odróżniają je od bardziej autentycznych kalabryjskich stylów. Historia winiarstwa w Kalabrii sięga czasów starożytnych Greków. W pierwszym wieku A.D. Pliniusz Starszy pisał o winach Kalabrii. W XIX wieku Kalabria została dotkliwie dotknięta epidemią filoksery, która zdziesiątkowała winnice. W XX wieku producenci wina z Nowego Świata zaczęli zajmować się produkcją wina luzem, którą kiedyś obsługiwała Kalabria. Pod względem klimatu, Kalabria ma klimat śródziemnomorski. Jest to w dużej mierze wyjaśnione przez położenie regionu w "palcach" włoskiego buta. Na północ od Kalabrii znajdują się Apeniny.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE