Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Roussillon - Francja

Roussillion kojarzy się z francuską Langwedocją. Oba regiony winiarskie były niegdyś połączone i miały wspólne winnice, założone już w VI wieku p.n.e. przez greckich kolonistów z Koryntu. Wino z Roussillion powstaje z winogron ciemnych i jasnych, uprawianych w Terroir, czyli nizinie otwierającej się w stronę Morza Śródziemnego. Jest to najcieplejszy region we Francji. Wino z winogron ciemnych w Roussillion powstaje najczęściej z odmiany Grenache noir lub Carignan i Syrah. Z kolei, wina francuskie z Roussillion białe są wytwarzane na bazie Blanc a Petits grains. Te doskonałe wina francuskie z Roussillion słyną na cały świat jako delikatne wina z winogron, o pełnym smaku i aromacie.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.