Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Katalonia Catalan wine
    Katalonia Catalan wine

Sklep Bachus - Katalonia (Catalan wine)

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalonia (Catalan wine)to region o bardzo starej tradycji winiarskiej, który kojarzy się z musującymi winami cava, które osiągnęły już światową sławę. Wina z Katalonii są bardzo mocno rozpowszechniane co czwarte wino kupowane poza granicą Hiszpanii pochodzi właśnie z tej wspólnoty autonomicznej. Nie bez przyczyny zaistniała taka sytuacja, w Katalonii jest duże nastawienie na wina niskiej jakości za niska cenę. A tego typu wina maja zainteresowanie największe. Wina z Katalonii wyróżnia najbardziej wyrazisty, śródziemnomorski styl tamtejszych win. Odznaczają się one także dużą różnorodnością w zakresie metod winifikacji, a także wieloma odmianami szczepów. Kataloński wina regionu znajduje się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego w północno-wschodniej Hiszpanii i jest pod silnym wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Na wybrzeżu temperatury są ciepłe i umiarkowane opady deszczu, ale warunki stają się coraz bardziej suchych dalszych śródlądowych. Większość win katalońskich posiadających certyfikat denominaciones leżą na południe od charakterystycznych szczytów masywu Montserrat , podczas gdy mniejsze plantacje leżą na północ od Barcelony i na południe od granicy z Francją o Pyrenees. Region charakteryzuje się ciepłym klimacie wzdłuż wybrzeża i chłodnica temperatury poprzez Podgórza do płaskowyże ponad 2,000 metrów (610 m) nad poziomem morza. Obszar posiada wiele różnorodnych typów gleby, głównie wapienne osady mieszane z aluwium i gliny. Niektóre z najbardziej cenionych winnic w regionie znajdują się na niektóre osady rozrzucone wapienia w obszarze. Wina z regionu winiarskiego katalońskiego obejmują musujące Cava, suche białe wina i potężny czerwienie, znany jako "czarny" wina lub vi negre kataloński, ze względu na kolor winogron. Winogrona regionu obejmują Cava i białe winogrona, Macabeo, Parellada i Xarel·lo i czerwone wino z winogron Garnacha, Monastrell i Tempranillo.

Regiony winiarskie Katalonii: Alella, Conca de Barbera , Costers del Segre, Emporda, Montsant, Pla de Bages , Tarragona, Terra Alta, Penedes jest największym i najbardziej urodzajnym teror wina regionu Katalonii i jest uważany za kolebkę wina musującego Cava. Priorat najbardziej zasłużony region z najlepszymi winami w Katalonii.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE