Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato
  • Katalonia Catalan wine
    Katalonia Catalan wine

Sklep Bachus - Katalonia (Catalan wine)

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalonia (Catalan wine)to region o bardzo starej tradycji winiarskiej, który kojarzy się z musującymi winami cava, które osiągnęły już światową sławę. Wina z Katalonii są bardzo mocno rozpowszechniane co czwarte wino kupowane poza granicą Hiszpanii pochodzi właśnie z tej wspólnoty autonomicznej. Nie bez przyczyny zaistniała taka sytuacja, w Katalonii jest duże nastawienie na wina niskiej jakości za niska cenę. A tego typu wina maja zainteresowanie największe. Wina z Katalonii wyróżnia najbardziej wyrazisty, śródziemnomorski styl tamtejszych win. Odznaczają się one także dużą różnorodnością w zakresie metod winifikacji, a także wieloma odmianami szczepów. Kataloński wina regionu znajduje się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego w północno-wschodniej Hiszpanii i jest pod silnym wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Na wybrzeżu temperatury są ciepłe i umiarkowane opady deszczu, ale warunki stają się coraz bardziej suchych dalszych śródlądowych. Większość win katalońskich posiadających certyfikat denominaciones leżą na południe od charakterystycznych szczytów masywu Montserrat , podczas gdy mniejsze plantacje leżą na północ od Barcelony i na południe od granicy z Francją o Pyrenees. Region charakteryzuje się ciepłym klimacie wzdłuż wybrzeża i chłodnica temperatury poprzez Podgórza do płaskowyże ponad 2,000 metrów (610 m) nad poziomem morza. Obszar posiada wiele różnorodnych typów gleby, głównie wapienne osady mieszane z aluwium i gliny. Niektóre z najbardziej cenionych winnic w regionie znajdują się na niektóre osady rozrzucone wapienia w obszarze. Wina z regionu winiarskiego katalońskiego obejmują musujące Cava, suche białe wina i potężny czerwienie, znany jako "czarny" wina lub vi negre kataloński, ze względu na kolor winogron. Winogrona regionu obejmują Cava i białe winogrona, Macabeo, Parellada i Xarel·lo i czerwone wino z winogron Garnacha, Monastrell i Tempranillo.

Regiony winiarskie Katalonii: Alella, Conca de Barbera , Costers del Segre, Emporda, Montsant, Pla de Bages , Tarragona, Terra Alta, Penedes jest największym i najbardziej urodzajnym teror wina regionu Katalonii i jest uważany za kolebkę wina musującego Cava. Priorat najbardziej zasłużony region z najlepszymi winami w Katalonii.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.