Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Merseguera

Niektórzy twierdzą, że dobre wino jest najlepszym przyjacielem człowieka. Może stwierdzenie to jest przesadzone, a jednak coś w nim jest. Wina są dobre na rozmaite okazje, lecz można się nimi raczyć także bez szczególnej okazji, po prostu wtedy, gdy ktoś ma na nie ochotę. Łączą w sobie głębię smaku owoców i rozmaitych przypraw, które sprawiają, że powstają naprawdę fascynującego kompozycje, działające aktywnie na kubki smakowe. Wyjątkowym uznaniem cieszą się wina endemiczne, czyli wytwarzane tylko na określonym terenie. Stają się one swego rodzaju elitarnym i unikatowym produktem, gdyż są stricte związane z daną lokalizacją. Przykładem jest wspaniałe wino Merseguera. Na szczęściej współcześnie istnieją zaawansowane techniki importu napojów alkoholowych z najdalszych zakątków świata. Właśnie dlatego, jeśli chodzi o wina Merseguera sklep oferuje je dla każdego swojego klienta. Sprowadzamy dla Państwa wyjątkowe wina z lokalnych winnic zlokalizowanych na całym świecie. Warto spróbować naszych towarów, a nawet zamówić więcej butelek dla przyjaciół, i znajomych.

Szczep Merseguera - czy się charakteryzuje?

Szczep Merseguera uprawiany jest w słonecznej Hiszpanii, a dokładniej w okolicach Lewantu. Największy odsetek produkcji przypada na prowincję Valencia. Wybrzeże Morza Śródziemnego to strefa idealna do wzrostu krzewów dumnej winorośli. Szczep Merseguera doskonale rośnie bowiem w upalnym klimacie. Wilgotność powietrza oraz duża ilość deszczu są niewskazane, zatem są to tereny, które świetnie spełniają swoją rolę ze względu na małe opady w skali roku. Jest to mało wymagająca odmiana winorośli, ponieważ wykazuje zdumiewającą odporność na pasożyty winogronowe jak mączniak, a także przystosowuje się do trudnego podłoża, które stanowią suche i spękane gleby. Szczep ten jest również bardzo odporny na szarą pleśń.

Wina Merseguera - czym się wyróżniają na tle innych win?

Średnie grona o żółtawej skórce dają klarowny sok służący do zrównoważonej produkcji wyśmienitego wina. Zawartość kwasowatości w owocach jest znikoma, dlatego też powstają z nich lekkie wina o bladym kolorze. Najczęściej z owoców tej odmiany powstają wina słodkie i półsłodkie. Grona są także wykorzystywane do produkcji pysznych likierów. Oprócz owocowych nut bardzo silnie przebijają się aromaty ziół i migdałów. Wino tego typu nie nadaje się do przechowywania w dębowych beczkach, więc trzymane jest raczej w stalowych kadziach. Jest to wino o niskiej zawartości alkoholu, więc można je śmiało spożywać na co dzień w różnych okolicznościach. Przyda się z pewnością jako orzeźwiający napój na upalny letni dzień. Może być pite wraz z niezbyt obfitymi posiłkami.

Wina Merseguera sklep z towarami z całego świata

Polecamy wspaniałe wino Merseguera dla każdego, kto preferuje słodkie napoje alkoholowe. To dobra propozycja nie tylko dla kobiet, ale praktycznie dla każdego, kto docenia słodycz i orzeźwienie zamknięte w jednej butelce. Dbamy o wysoką jakość naszych produktów, więc stawiając je na stole przygotowanym dla gości, nikt nie będzie musiał się wstydzić.