Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Nuragus

Zdawać by się mogło, że wina pochodzące z bardzo starych i szlachetnych szczepów, zwłaszcza takich, które są powiązane z konkretnym regionem geograficznym, są niebotycznie drogie. Tymczasem niekoniecznie takie trunki muszą być domeną tylko i wyłącznie ludzi bardzo majętnych. Obecnie nawet przeciętnie zarabiający ludzie mogą sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Dzięki zakupom w naszym sklepie niemal każdy może spróbować wybornych trunków ze światowych winnic. Stawiamy na jakość, ale także na konkurencyjne ceny. Wiele jest bowiem miejsc, gdzie można zakupić alkohol, ale nie wszędzie jest to alkohol z najwyższej półki i na każdą kieszeń. Polecamy cudowny i bardzo sędziwy szczep Nuragus, który pamięta czasy starożytne. Jest uprawiany wyłącznie na wyspie Sardynii, lecz pochodzi z innych obszarów. Mianowice miał zostać sprowadzony na Sardynię przez Fenicjan. Nazwa tego szczepu pochodzi od tzw. nuragów. Mianem tym określano kamienne budowle neolityczne. Jak na bogatą tradycję przystało, wino powstałe z tej odmiany winorośli nosi w sobie dostojne i wyszukane nuty smakowe. Najprzedniejsze bukiety teraz mogą zasilić kieliszki każdego Polaka będącego fanem dobrego wina.

Szczep Nuragus i jego cechy charakterystyczne

Jest to biały typ winorośli, z której powstaje smaczne i wybitne gatunkowo wino. Na pewno nikt, kto postawi taki trunek na swoim stole nie będzie się musiał wstydzić przed gośćmi. Co ważne, ten szczep nie ma jakichś szczególnych wymagań co do gleby, w której wzrasta. Może łatwo przystosowywać się zarówno do mokrego, jak i suchego typu podłoża. Nuoro i Sassari to prowincje, w których odmiana jest szczególnie hołubiona. Szczep Nuragus dojrzewa późno, ale warto na to poczekać, gdyż plony daje całkiem obfite.

Wina Nuragus - smak minionych wieków zamknięty w butelce

Wino opiera się na sporej kwasowości, ponieważ głównie wyczuwalne są w nim kwaśne jabłuszka. Od razu czuje się również migdałowe nuty. Czasami jeszcze lepszą jakość wina uzyskuje się poprzez ograniczanie zbiorów. Jest to zabieg służący uwypukleniu jak największego potencjału każdego pojedynczego grona. Im mniej owoców na kiści, tym bardziej precyzyjnie dojrzałe i smaczne każde pojedyncze grono. Wino ma jasną, bladą barwę. Jest napojem mocno orzeźwiającym, więc na falę upałów nadaje się jak znalazł. Bardzo pięknie koresponduje z owocami morza. Może być pite samodzielnie lub jako dodatek do potraw. W każdej konfiguracji potrafi zachwycać i pokazywać swoje atuty. Zresztą wartości tego trunku nie trzeba nikomu udowadniać. Znawcy tematu cenią go za indywidualny styl i bogactwo aromatów.

Wina Nuragus sklep - dla każdego coś dobrego!

Jeśli chodzi o wina Nuragus sklep jest bardzo dumny ze swojej oferty. Wina tego typu cieszą się uznaniem w oczach klientów, a osoby, które już raz dokonały zakupu chętnie wracają po kolejne butelki. Wiele osób zamawia wina nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich, wiedząc o tym, że każdy, kto zostanie obdarowany taką niespodzianką w związku z jakąś konkretną okazją lub bez okazji, będzie zachwycony.

Nuragus biała odmiana winorośli, występująca tylko na Sardynii. Przypuszcza się, że szczep nuragus sprowadzili na Sardynię Fenicjanie. Nazwa wywodzi się prawdopodobnie od nuragów, starożytnych kamiennych budowli kultury Bonnanaro z epoki neolitu, spotykanych na całej wyspie. Odmiana dobrze adaptuje się do różnych rodzajów podłoży. Szczególnie rozpowszechniona jest w prowincji Cagliari, gdzie ma prawo do apelacji DOC Nuragus di Cagliari. Duże obszary upraw znajdują się także w prowincjach Sassari i Nuoro. W 1999 roku zarejestrowano 8667 ha winnic. Winorośl dojrzewa późno, rozrasta się średnio szybko i dostarcza wysokich plonów. Z odmiany nuragus wytwarza się przeważnie proste, białe wina o bladej barwie i niewyróżniającej się jakości, dobrze harmonizujące z owocami morza. Aromat przywołuje kwaśne jabłka i migdały. Producenci stawiający na jakość, którzy kosztem zmniejszenia plonów potrafią ukazać pełen potencjał odmiany są nieliczni. Szczep jest znany także pod następującymi nazwami: abbondosa, abboudossa, abbsudosa, abundans, aksina de marjian, aksina de popurus, axina de margiai ("lisia winorośl"), axina de popurus ("winorośl ubogich", ze względu na wysoką plenność), axina scacciadeppidus, bruscu biancu, garnaccia, granazza, lacconargiu, malvasia di luras, meragus, nuragus blanc de sardaigne, nuragus moscadeddu, nuragus moscatello i nuragus trebbiana.