Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Godello

Białe wina legitymują się doskonałą przejrzystością, nienaganną prezencją i wspaniałym, orzeźwiającym smakiem. Zawsze są wiązane z prestiżem, a nawet luksusem, pomimo tego, że nie za każde wino trzeba wydać bajońskie sumy. Białe wina to prawdziwa klasyka, którą wybiera się często na oficjalne uroczystości. W rodzinach mogą to być urodziny, rocznice ślubu bądź wesela. Na gruncie zawodowym białe wina są w stanie uświetnić firmowe rauty oraz przyjęcia o charakterze integracyjnym, gdzie trzeba przełamać pierwsze lody. Schłodzone białe wino o kwaskowatym smaku jest idealnym rozwiązaniem na gorące i parne lato, zwłaszcza dla osób, które nie lubią upałów. Nie każde wino jest oczywiście takie samo, więc jeśli ktoś uważa się za konesera i uważa, że o białych winach wie już wszystko, to z pewnością powinien skosztować wina Godello. Jest to biały trunek niepodobny do żadnego innego białego na świecie. Posiadana indywidualny charakter i osobowość. Oferujemy na spróbowanie wino Godello w niezłej cenie. Jeśli chodzi o wina Godello sklep szczególnie rekomenduje ten rodzaj trunku, ponieważ naprawdę jest on niespotykany. Można uznać, że to nie jest zwykłe wino, a zjawisko na skalę światową.

Szczep Godello - skąd się wywodzi?

Szczep Godello to autochtoniczny szczep wywodzący się z Galicji należącej do Hiszpanii. Strefą, gdzie szczególnie silnie obsadzono plantacje tą odmianą winorośli jest Valdeorras. Odmiana wykazuje wielki potencjał, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Zazwyczaj szczep wykorzystuje się do produkcji lekkich, orzeźwiających i chłodzących napojów, lecz niektórzy winiarze produkują także gęste białe wina na bazie drożdży. To dostojne propozycje, które odznaczają się pikanterią i nieprzeciętnym smakiem. Wina te są kwaskowate, smakują cytrusami i zielonymi jabłuszkami.

Wina Godello - do czego używać?

Wino Godello przede wszystkim spełnia rolę napoju idealnego na lato. Można je pić, gdy z nieba leje się żar w celu orzeźwienia i pobudzenia kubków smakowych. Wino zaostrza apetyt, więc jako aperitif również zda egzamin. Można je podać podczas przyjęcia do różnego rodzaju przekąsek. Będzie też świetnie się komponowało z posiłkami obiadowymi. Najlepiej, jeśli będą to lekkie potrawy, jak sałatki, owoce morza, nieobciążające przystawki. Wino w kieliszkach zawsze wygląda doskonale i nienagannie. Butelki także są eleganckie, więc ich postawienie na stole nie zaburza koncepcji estetycznej oraz harmonii.

Wina Godello sklep dla tych, którzy lubią kosztować win

W naszych bogatych zbiorach znajdują się wina z całego świata. Wino Godello jest idealną propozycją, jeśli chodzi o kupowanie gustownych prezentów dla osób bliskich, ale też niezbyt dobrze znanych. Wino stanowi niezobowiązujący podarunek, który pasuje na każdą okazję i dla każdej osoby, niezależnie od jej płci, wieku, wykształcenia, itp. Soczyste i optymalnie kwaskowate wino ma szansę podbić serce każdego, kto skosztuje chociaż jednej lampki. Wszystkie nasze wina odznaczają się wysoką jakością oraz wyjątkową prezencją.

Godello – To nazwa białej autochtonicznej odmiany winorośli z regionu Galicji w północno-zachodniej Hiszpani, szczególnie z Valdeorras. Tam stoi na gliniastych posadzkach z łupka i granitu. Godello jest również dostępne w małych apelacjach Monterrei, Ribeira Sacra i Bierzo, ale tylko w Valdeorras dowodzi jego pochodzenia i indywidualności. W zależności od sposobu uprawy w piwnicy, jest ona świeża i owocowaz godnie ze współczesnym międzynarodowym stylem, ale jest też kilku producentów, którzy używają tej odmiany winogron do produkcji naprawdę poważnych, gęstych białych wino przez długi przechowywanie drożdży, na które odmiana winorośli znakomicie reaguje, charakteryzuje się pikantną kwasowością oraz soczystym, miękkim odczuciem w ustach, w którym nuty zielonych jabłek i owoców cytrusowych, mandarynek i moreli zapewniają świeżość i styl. Około 180 hektarów obsadza się Godello w północno- zachodniej Hiszpani.

Dobre Godello ma kolor od bladego do słomkowożółtego z delikatnymi zielonkawymi refleksami w młodości. Smakuje kwaśno, a przy umiejętnym przygotowaniu ma niską wartoś pH , co zapewnia jej rozmnażanie i przyjemnie jędrną strukturę na języku. Ma orzeźwiający, świeży i gęsty posmak w ustach, ale jest w żaden sposób porównywalny z jakimkolwiek znanym białym winem.