Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Lledoner pelut

Czerwone wina przydają się zawsze i wszędzie. To idealny trunek do podania na kulturalne spotkanie w dystyngowanym gronie. Szczep Lledoner pelut jest ciekawą kombinacją pochodzącą z Katalonii. Powstał jako pochodna innego szczepu o nazwie Grenache. Sam szczep Lledoner pelut także występuje pod wieloma nazwami, więc czasem trudno skojarzyć, że chodzi o tę samą odmianę winorośli. Mogą to być określenia takie jak np. : Grenache Tomenteux, Grenache Velu czy Illadoner. Z tej odmiany wytwarza się bardzo solidne jakościowo wina z dużą zawartością alkoholu, więc są one przeznaczone do racjonalnej i wyważonej degustacji. Bardziej nadają się jako dodatki do posiłków i przekąsek, aniżeli samodzielne trunki, lecz takie ich zastosowanie także nie jest wykluczone. Należy jednak zachować umiar. Niemniej jednak prawdziwi koneserzy win piją je w sposób subtelny, po to, by zachwycać się bogactwem smaku, a nie zaspokoić pragnienie. Wspaniałe czerwone wino jest zawsze wyrazem elegancji i prestiżu osób, które potrafią docenić jego wyrazistą formę.

Szczep Lledoner pelut - w jakich warunkach rozwija się najlepiej?

Winogrona pochodzące z odmiany Lledoner pelut są bardzo duże i rosną dość gęsto. Dają przezroczysty, wyrazisty w smaku sok. Spodnią część liści winogron pokrywa mocne owłosienie. Gruba, ciemna skórka gron pozwala jak najdłużej i najbardziej efektywnie zatrzymać w nich sok, aż do momentu obróbki winogron przy produkcji trunków winogronowych. Dojrzewanie tej odmiany następuje stosunkowo wcześnie. Najczęściej ten szczep uprawia się w formie gobeletu. Bardzo niebezpieczne dla tej odmiany są niektóre gatunki mączniaka oraz grzyby botrytis. Zasadniczo jednak jest to wdzięczny w uprawie szczep, który za dobre traktowanie potrafi się odwdzięczyć udanymi zbiorami.

Wina Lledoner pelut - dlaczego warto je wybrać?

Czerwone wino marki Lledoner pelut to płyn, który często używany jest do kupażowania, lecz nie tylko. W domu zawsze okazuje się przydatne. Można je spożywać do obiadu lub bezpośrednio przed nim w celu zaostrzenia apetytu. Wino Lledoner pelut odznacza się dużą klarownością i umiarkowaną ciężkością. Dzięki temu jest przyjemnym napojem dla żołądka. Zazwyczaj nie powoduje żadnego dyskomfortu, jeśli nie jest pite w nadmiernych ilościach. Wino tego rodzaju stanowi prestiżowy i wyśmienity trunek.

Wina Lledoner pelut sklep na kieszeń każdego konesera

Niektórzy uważają, że, aby pić dobrej klasy wina i trunki alkoholowe, trzeba być prawdziwym milionerem. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach ten luksus nie jest zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych. Polecamy świetne wina w okazyjnych cenach, by każdy człowiek mógł sobie na nie pozwolić. Wina z wyższej półki dostępne na co dzień to wspaniała okazja, by mieć przygotowany dla gości niezwykły poczęstunek. Wina Lledoner pelut sklep poleca dla miłośników, którzy kolekcjonują stylowe butelki z wina, ale także dla tych, którzy przeznaczają wino na bieżącą konsumpcję. Jest to także ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o prezenty na rozmaite okazje, zwłaszcza, że butelki wina odznaczają się niezwykłym designem i prawdziwą elegancją.

Lledoner pelut - zerwona odmiana winorośli, mutacją ca odmiana grenache, znanej także jako grenache noir. W odróżnieniu od niej spodnia strona liści jest silniej owłosiona. Przypuszczalnie pochodzi z Katalonii, gdzie uprawia się także grenache. Winogrona są dość duże i gęste. Grona okrągłe bądź lekko owalne, średnio duże, soczyste, o grubej, ciemnej skórce. Sok jest bezbarwny. Lledoner pelut pączkuje dość wcześnie. Przy wilgotnej pogodzie w okresie kwitnienia ma tendencję do zrzucania zawiązków. Szczep jest przeważnie uprawiany w formie określanej jako gobelet. Jest dość odporny na mączniaka prawdziwego, ale wrażliwy na mączniaka rzekomego, eutypiozę oraz, w przeciwieństwie do grenache, grzyby botrytis. Wino wytwarzane z garnacha peluda jest winem jakościowym, o wysokim poziomie alkoholu, pod warunkiem ograniczania wydajności. Najczęściej jednak odmiana jest składnikiem win kupażowanych z kilku odmian, wnosząc do nich swoją owocowość. Odmiana jest znana także pod nazwami: garnacha peluda, garnatxa peluda, grenache d’algérie, grenache gris, grenache tomenteux, grenache poilu, grenache velu, llladoner.