Wino Assyrtiko

Białe, wytrawne wino przyda się wtedy, gdy trzeba uczcić sukces lub ważne wydarzenie w życiu rodzinnym, bądź zawodowym. Nie ma lepszej oprawy dla uroczystości, aniżeli pyszne dania i zimne wino. Przykładem doskonałej jakości szczepu jest Assyrtiko. To grecki, pełen wspaniałych nut smakowych i niebanalnych połączeń trunek, który zadowoli najbardziej wybredne podniebienia. Wina Assyrtiko przeznaczone są do samodzielnej degustacji bądź też mogą towarzyszyć na stole daniom mięsnym, rybnym czy przekąskom serowym. Osoby wybierające ten rodzaj wina legitymują się zdecydowanie dobrym rozeznaniem i nieprzeciętnymi kubkami smakowymi.

Szczep Assyrtiko - skąd pochodzi?

Najczęściej ten szczep uprawiany jest na słonecznej wyspie Santorini. Każdy, kto był tam choć raz z pewnością zachwycił się majestatycznymi krajobrazami, tamtejszą kuchnią i winem właśnie, które najlepiej smakuje na lokalnym gruncie. Można jednak przenieść kawałek greckiej kultury zamkniętej w butelce w rodzime strony, jeśli kupi się wino Assyrtiko w naszym sklepie. Jeśli chodzi o szczep Assyrtiko jego uprawa nie jest szczególnie wymagająca, gdyż krzewy z gronami są mocne i odporne na zmienne warunki. Doskonale znoszą wysokie temperatury oraz potencjalne czynniki szkodliwe. Gotowe wino może być spożywane stosunkowo szybko, lecz dobrym pomysłem jest również jego skrzętne przechowywanie na szczególne okazje. To wyjątkowe wino dla ludzi ceniących sobie najbardziej jakość produktów.

Wina Assyrtiko i ich właściwości

Wino Assyrtiko to wyraz niezwykłego kunsztu i profesjonalizmu osób tworzących aromatyczne trunki z winogron. Owoce są na tyle kwaśne, by tę cechę przekazać winu, który staje się cierpkie w smaku, a przez to orzeźwiające. Ważną cechą jest także niezwykła lekkość wina, które nie powoduje dyskomfortu w żołądku, nawet przy nieco większym spożyciu. Przyjemnie spożywa się je wieczorową porą, ale może także przynieść ulgę w wyjątkowo gorący dzień. Tego typu wina są zawsze świetną okazją do spędzania czasu w sympatycznej atmosferze i w gronie przyjaciół. Wino z Santorini to prestiżowy produkt z wyższej półki, więc można je postawić na stole nawet podczas bardzo eleganckiej i wykwintnej imprezy.

Wina Assyrtiko sklep dobrze zaopatrzony

Posiadamy w swojej ofercie wspaniałe białe wina greckie dla wszystkich, którzy chcą zasmakować czegoś nowego lub ponownie poczuć w ustach smak wina Assyrtiko. Kupowanie win w naszym sklepie pozwala na kreatywne eksperymenty. Można bowiem degustować najlepsze wina ze słynnych światowych winnic w okazyjnych cenach. Każdy z naszych towarów jest dziełem solidnej pracy i merytorycznej wiedzy na temat aromatycznych napojów winogronowych. Butelki prezentują się bardzo luksusowo i odznaczają się stylowym designem. Dlatego właśnie nasze wina stanowią idealną ofertę prezentową. Można je podarować zamiast kwiatów lub innego mało praktycznego prezentu. Wina Assyrtiko sklep dostarcza zawsze w doskonałym stanie, podobnie jak inne rodzaje win znajdujących się w ofercie. Jest to zatem opłacalna inwestycja w nieskazitelny smak.

Szczep Assyrtiko jest jednym z najważniejszych greckich szczepów winorośli. Rodzi białe winogrona i najczęściej jest uprawiany na wyspie Santorini. Z Assyrtiko wytwarzane są tradycyjnymi metodami popularne wina greckie, zwłaszcza wino z Santorini. Krzewy Assyrtiko są odporne na wysokie temperatury i szkodniki. Owoce winogron mają wysoką zawartość kwasu winowego, dzięki czemu produkowane z nich wino białe zachowuje swoją kwasowość. Wino greckie z Assyrtiko jest lekkie, wytrawne i rześkie, o zauważalnej kwasowości i wysokiej jakości.