Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Picardan

Francuskie wina należą do klasyki gatunku, zaś te pochodzące z Doliny Rodanu to niezwykłe kompozycje, które zostają zwykle docenione przez fanów szlachetnego wina na całym świecie. Stamtąd właśnie pochodzi niesamowity szczep Picardan. Jak wszystkie wina francuskie, wino Picardan odznacza się niesamowitą klarownością, bogactwem smaków i ciekawym kolorem. Trunki z Francji to bardzo prestiżowe i jedyne w swoim rodzaju napoje winne. Nadają się idealnie do eleganckiej degustacji. Mogą stać się ozdobą stołów podczas wykwintnego przyjęcia. Wina Picardan to klasa sama w sobie, więc warto ich zakosztować przynajmniej raz w życiu.

Wina Picardan sklep - spraw radość innej osobie

Polecamy nasze wina z różnych zakątków globu jako stylowe prezenty dla bliskich osób. Można podarować wino swojemu partnerowi lub przyjacielowi. W dobrym tonie jest również obdarowywanie się winem w stosunkach służbowych, gdyż jest to niezobowiązujący i uniwersalny prezent. Jeśli chodzi o wina Picardan sklep jest bardzo dobrze wyposażony. Cudownych trunków starczy dla wszystkich. Wino można zamawiać jako pojedyncze sztuki lub też wygodnych kompletach. Wina w domu nigdy nie za dużo, gdyż przyda się podczas niezapowiedzianej wizyty gości. Dobrej jakości wino to inwestycja, która się opłaca. Tym bardziej, że u nas niezwykłe wina z wyższej półki można mieć w bardzo okazyjnych cenach. Nasze wina smakują wybornie, gdyż pochodzą od sprawdzonych i rzetelnych producentów, którzy sporządzają winne napoje na podstawie dawnych receptur. Wina robione w ten sposób po prostu nie mogą się nie udać.

Szczep Picardan i jego owoce

Szczep z Francji charakteryzuje się stożkowatymi gronami, które bardzo ciasno do siebie przylegają. Kiść wydaje się dzięki temu bardziej dorodna. Winogrona tej odmiany są słodziutkie i posiadają również lekko piżmowe nuty, co znajduje odzwierciedlenie w doskonałej jakości winie. Gdy grona stają się dojrzałe przybierają nieco różową barwę. Ta odmiana, gdy jest odpowiednio pielęgnowana, potrafi się odwdzięczyć całkiem niezłymi plonami oraz oczywiście mocnym aromatem.

Dlaczego dobre wino warto przechowywać w domu?

Niektórzy kupują wino tylko na szczególne okazje. Nie zawsze jednak mają pod ręką dobrej jakości trunek, gdy ktoś niespodziewanie ich odwiedza. Lepiej być zawsze przygotowanym na wizytę niespodziewanych gości i uzupełnić swoją domową spiżarnię lub piwnicę. Przechowywanie przynajmniej kilku butelek wina będzie doskonałym rozwiązaniem. Taka ilość wina nie zajmie zbyt dużo miejsca, a zawsze będzie pod ręką. Wino to rarytas, którego nie powinno się szczędzić zarówno domownikom, jak i gościom, ponieważ jest symbolem dostatku i dobrobytu. By zaprosić do domu bogactwo, trzeba mieć choć jedną butelkę wina. Może to być np. wspaniałe do samodzielnej konsumpcji i do posiłków wino Picardan. Znamienite francuskie trunki świetnie odnajdują się również na polskich stołach, wraz z typowymi polskimi potrawami. Najlepsze wina pasują niemalże do wszystkiego. Są w stanie również wprowadzić przyjacielską atmosferę.

Picardan - Choć pochodzi z Doliny Rodanu, to biała odmiana winorośli jest bardzo mało używana w dzisiejszych czasach. Ma charakterystyczne pączki puchowe i dość duże liście. Grono w kształcie ściętego stożka, klastry winogron ciasno przylegający do siebie. Poszczególne jagody są mniejsze niż te z winorośli Cinsault, gdy osiągną dojrzałość nabierają różowawego koloru. Winogrona Picardin są słodkie w smaku, lekko piżmowy zapach. Picardin jest jedną z odmian w Châteauneuf du Pape.