Wina Bourboulenc

Wybór wina nie jest łatwym zadaniem, jeśli ma być ono przeznaczone na elegancki rodzinny obiad czy inną ważną uroczystość. Wybór nie ogranicza się tylko do koloru wina, lecz warto także kierować się tym, który szczep najlepiej będzie pasował do potraw, jakie mają zostać podane na stół. Szczep Bourboulenc jest uniwersalny, więc będzie zawsze świetną decyzją. Dobrze jest podjąć tę decyzję świadomie, zatem trochę merytorycznej wiedzy na temat danego szczepu z pewnością nie zaszkodzi. Można w ten sposób dowiedzieć się wielu ciekawostek, dzięki którym każdy koneser wina będzie brylował w towarzystwie. Niezależnie od tego, czy kupuje się wino wyłącznie na specjalną okazję, czy też spożywa się regularnie lampkę ulubionego trunku, jeśli chodzi o wina Bourboulenc sklep jest wyposażony bardzo profesjonalnie. Starczy zatem dla każdego, kto będzie chciał zamówić przynajmniej jedną butelkę.

Szczep Bourboulenc - pochodzenie i wymagania

Bourboulenc to szczep powstały w Południowej Francji, a ściślej mówiąc pochodzący z Doliny Rodanu. Często jest łączony ze szczepem Grenache Blanc Clairette. Szczep Bourboulenc wymaga dużej ilości światła, więc doskonale sprawuje się na pełnym słońcu. Dojrzewa późno, lecz jest to doskonałe wino, które warte jest czekania. Krzewy z gronami są odporne na zmienne i trudne warunki atmosferyczne. To aromatyczne białe wino o wyczuwalnych owocowych nutach. W winie tego rodzaju można wyczuć m.in. migdały, brzoskwinię, mango, oraz inne egzotyczne owoce. Wino Bourboulenc jest trunkiem o sporej kwasowatości, więc jest często używane do kupażowania. Wino dojrzewa w kadziach stalowych, lecz niewielka jego część jest zawsze przechowywana w dębowych beczkach, gdyż ciecz w ten sposób nasiąka zapachem drewna.

Wina Bourboulenc - kiedy można podawać?

Szczep Bourboulenc może być serwowany do bardzo zróżnicowanych posiłków. Wyśmienicie smakuje z tuńczykiem lub łososiem. To niemalże klasyczne połączenia. Wino Bourboulenc jest także szlachetnym dodatkiem do dań mięsnych, owoców morza, potraw z makaronem, ekskluzywnych zapiekanek i lasagne, a także twórczych deserów, jak np. tort szwarcwaldzki czy creme brule. Butelka w ergonomicznym kształcie i z elegancką etykietką będzie majestatycznie prezentowała się na stole. Po przelaniu do kieliszków, wino ma złocisty odcień, który od razu daje energię do życia i pokonywania codziennych wyzwań. To trunek, który zawsze wygląda dostojnie i gustownie. Wyraziste białe wino pasuje zawsze wtedy, gdy pojawia się okazja do świętowania lub zwykłego spotkania w sympatycznej grupie.

Wina Bourboulenc sklep inny niż wszystkie

Posiadamy w swojej ofercie bardzo różnorodne napoje z najdalszych zakątków świata. Wina Bourboulenc niezmiennie cieszą się zainteresowaniem klientów i pozytywnymi rekomendacjami. To wina niezbyt mocno alkoholowe, którymi trzeba się po prostu delektować. Polecamy spróbować tej niesamowitej kompozycji, gdyż każdy, kto sięga po wino Bourboulenc chce do niego powracać jeszcze wiele razy. Można zatem od razu wyposażyć się w kilka butelek.

Bourboulenc - Bardzo energiczna i mrozoodporna odmiana, która osiąga dojrzałość między 25 września a 25 października. Wymagający dużo słońca i późno dojrzewający, używany często w południowej części Doliny Rodanu. Produkuje białe wina z kwiatowym aromatem, o niskiej zawartości alkoholu, najlepiej pijany młody. Używany do produkcji wina w: Gigondas, Lirac, Tavel, Vacqueyras, białe doliny Rodanu, Costieres de Nimes, Côtes du Luberon, Ventoux.