Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Pinot wrotham

Popularny francuski Pinot Noir doczekał się licznych naśladowców. Na gruncie angielskim powstał jego klon, czyli szczep Pinot wrotham. Jest on oparty na tej samej bazie. Powstał w miejscowości Wrotham w hrabstwie Kent, stąd też jego nazwa. To czerwone wino o prostej strukturze i nieskomplikowanej konsystencji. Wina francuskie nie mają sobie równych, lecz wielu hodowców z innych krajów koniecznie chce je przenieść na swój rodzimy grunt. Wina francuskie są bowiem doceniane na skalę masową. Nie ma na świecie nigdzie indziej takich win jak we Francji. To tam właśnie tworzy się kompozycje bardzo ekskluzywne, ale dziś dostępne także dla zwykłych zjadaczy chleba. Wspaniałe francuskie wina są ozdobą stołów i salonów. Odmiana angielska również stanowi ciekawą propozycję dla miłośników wina i powinni jej spróbować ci, którzy uwielbiają kosztować nowości. Polecamy szczep Pinot wrotham dostępny w naszym sklepie w okazyjnej cenie. Warto zamówić nawet kilka butelek, by mieć wino na zapas lub raczyć się nim z przyjaciółmi i znajomymi. To wspaniała alternatywa dla wina francuskiego.

Szczep Pinot wrotham a surowy angielski klimat

Ta odmiana dojrzewa najczęściej pomiędzy połową a końcówką września. Jest ona odporna na różnego rodzaju choroby towarzyszące winoroślom, lecz wymaga profilaktycznej opieki chemicznej, aby zapobiegać potencjalnym atakom bakteryjnym i grzybiczym na większą skalę. Odmiana nie potrzebuje jakichś specyficznych warunków do wzrostu i rozwoju. Angielski klimat, który należy do dość kapryśnych, zdecydowanie jej nie przeszkadza. Szczep ten jest bardzo wytrzymały i daje malutkie ciemne owoce.

Wina Pinot wrotham - dlaczego warto ich spróbować?

Wino z gruntu angielskiego ma w sobie jakąś powagę i powab dawnych lordów. Wino wyprodukowane w takim klimacie ma zdecydowanie swój własny i niepowtarzalny charakter. Jest ono przyjemne i ciekawe w smaku, bywa lekko intrygujące, gdyż każdy łyk może smakować nieco inaczej. Początkowo podniebienie potrzebuje się przyzwyczaić, by poznać cały potencjał tego trunku. Wino może być oczywiście degustowane samodzielnie. Może też zostać wykorzystane przed lub w trakcie sutego posiłku. Nadaje się do steków. Może też towarzyszyć innym mięsom, zupom oraz deserom. Repertuar jest tutaj dość szeroki i właściwie wino jest dość uniwersalne, więc możliwe są samodzielne pomysły na jego twórcze zastosowanie. Na pewno warto od czasu do czasu zaprosić przyjaciół na lampkę czegoś nietypowego. Wino z Anglii to doskonały pretekst do sympatycznej pogawędki i towarzyskiego spotkania z osobami, których dawno się nie widziało.

Wina Pinot wrotham sklep na miarę oczekiwań

Polecamy wspaniałe wino Pinot wrotham. Kupując u nas ma się gwarancję wybornego smaku i sprawdzonej jakości. Sprzedajemy wyłącznie wina z rzetelnych źródeł. Jeśli chodzi o wina Pinot wrotham sklep oferuje najkorzystniejsze przedziały cenowe. Poza tym, nasze towary trafiają w najbardziej wybredne gusta klientów o zróżnicowanych potrzebach. Zadowolone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Pinot wrotham szczep jest angielskim mutantem pinot noir, charakteryzującym się jasnym owłosieniem górnej powierzchni liści i szczególną odpornością na mączniaka. Szczep ten został pozyskany ze stanowiska w miejscowości Wrotham w hrabstwie Kent. Według spekulacji brytyjskich enologów winorośl ta najprawdopodobniej została zaintrodukowana w czasach rzymskich. Od pinot meunier różni się wcześniejszym dojrzewaniem i wyższą zawartością cukru. W latach 80 XX wieku pinot wrotham został sprowadzony do Kalifornii (dolina Napa).