Szczep Müller-Thurgau

Wysokiej klasy białe wino kiedyś mogło być domeną bogaczy. Dziś taki trunek nie pojawia się wyłącznie w pałacach, ale może stać na stole praktycznie w każdym domu. Białe wino w ozdobnym pucharze to szczyt elegancji i dobrego gustu. Wino odpowiednio wyważone, sporządzone z najlepszej jakości komponentów jest niewysłowioną ucztą dla wyczulonego podniebienia. Nie trzeba jednak wcale być znawcą win, aby docenić najprzedniejsze trunki. Wina Müller-Thurgau trafiają w najróżniejsze gusta i pasują do rozmaitych okazji. Sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy ktoś chce pokazać się od jak najlepszej strony i uczynić przyjęcie bardziej podniosłym. Poza tym, okazja do świętowania zawsze się znajdzie, a jeśli ma się pod ręką dobre wino, jest to najlepszą gwarancją, że zabawa będzie udana. Jeżeli chodzi o wina Müller-Thurgau sklep zapewnia doskonałe produkty na każdą kieszeń.

Szczep Müller-Thurgau - szlachetność zamknięta w zgrabnym gronie

Ta odmiana została stworzona jako pochodna dwóch innych wcześniej istniejących odmian, czyli Reslinga oraz Madeleine Royale. Skomponował ją Hermann Müller, stąd wzięła się właśnie nazwa tego szczepu. Szczep Müller-Thurgau jest wykorzystywany do wytwarzania świetnej jakości białego trunku nie tylko w Niemczech i Austrii, ale także w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, a nawet dalekiej Japonii. Można zatem powiedzieć, że chodzi o szczep niezwykle uniwersalny. Największym zagrożeniem dla niego jest pleść, gdyż warunki do uprawy nie muszą być szczególnie wyszukane. Połączenie w jedną dwóch różnych odmian winorośli miało właśnie na celu to, aby stworzyć roślinę bardziej wytrzymałą i odporną. Ta odmiana nie potrzebuje wyjątkowych uwarunkowań klimatycznych oraz glebowych. Rośnie dumnie w zróżnicowanych środowiskach. Dojrzewa wcześnie, a mimo to plon zalicza się do niezwykle hojnych. Grono Müller-Thurgau odznacza się niską kwasowatością.

Wina Müller-Thurgau - propozycja dla ogółu

Wino Müller-Thurgau można pić przez cały rok. Nadaje się do samodzielnego spożywania, jak i uzupełniania posiłków. Jak w przypadku każdego wina, także i tutaj sprawdza się doskonale maksyma, że im starsze, tym lepsze, choć już we wczesnym etapie może smakować wyśmienicie. Wino Müller-Thurgau ma bardzo silne owocowe nuty i przyjemny dla oka wygląd. Jest to propozycja na co dzień i od święta. Spokojnie tego rodzaju trunek można podać gościom bez obaw, że będą zawiedzeni jego smakiem. Wino Müller-Thurgau pozwala zrelaksować się i miło spędzić czas przy trunku, który jest lekki i odpowiednio wyważony, czyli posiada doskonale zbalansowane walory smakowe. Może także przynieść orzeźwienie w letnie dni oraz stanowić uzupełnienie dań mięsnych, rybnych czy serowych przekąsek.

Wina Müller-Thurgau sklep na miarę oczekiwań

W naszym sklepie wina Müller-Thurgau są dostępne w eleganckich butelkach z pięknie zaprojektowanymi etykietami. Sprawia to, że wina odznaczają się bardzo prestiżowym wyglądem i na pewno spodobają się w formie prezentowej. Nie trzeba ich dodatkowo pakować, choć można włożyć do ozdobnej torebki na alkohol.

Müller-Thurgau - biała odmiana winorośli stworzony przez Hermanna Müllera pochodząca z odmiany Riesling. Jest używany do produkcji białego wina w Niemczech , Austrii , północnych Włoszech , na Węgrzech , w Anglii , Australii , Czechach , Słowacji , Słowenii , Nowej Zelandii, Stany Zjednoczone i Japonia.