Wina Blaufränkisch

Jeśli ktoś poszukuje dobrej jakości czerwonego wytrawnego wina do obiadu lub na prezent, powinien rozważyć zakup wina Blaufränkisch. To doskonały dodatek do pysznego jedzenia. Wino smakuje wyśmienicie także jako samodzielny napój pity przed snem lub podczas wieczornego spotkania z przyjaciółmi. Mówi się, że czerwone wino jest kobiece, lecz nic bardziej mylnego. To wino jest uwielbiane i chętnie degustowane również przez mężczyzn, którzy doceniają głęboki, wyrazisty smak. Szczep Blaufränkisch jest polecany również dla osób, które wcześniej niewiele miały do czynienia z winem i degustację chcą rozpocząć od produktu z wysokiej półki.

Szczep Blaufränkisch - gdzie i w jaki sposób powstaje?

Wino Blaufränkisch pochodzi z Austrii, a konkretnie z regionu, który nazywa się Burgenland. To właśnie tam powstają stylowe wina z czarnej porzeczki, jeżyny oraz nasyconej wiśni. Aromat igliwia i przypraw dopełnia całości. Owoce na wino zbiera się z drzew i krzewów, które kwitną od wielu sezonów. Dają obfite i niezawodne plony, a smak owoców nie ma sobie równych. Powstaje w ten sposób wino najwyższej próby o głębokim, rubinowym kolorze. Austriackie szczepy to symbol klasyki w najlepszym wydaniu. Oznaczają perfekcję i nieszczędzenie środków na produkty, które spełniają oczekiwania klientów. Wino Blaufränkisch nie musi aż tak długo leżakować, by osiągnąć pełnię smaku.

Wspaniałe wina Blaufränkisch dla każdego

Nie trzeba być znawcą win, aby docenić wspaniały trunek. Suty posiłek i dobre wino to gwarancja mile spędzonego czasu. Wina Blaufränkisch pomogą uświetnić rodzinne uroczystości lub biurowe rauty. To wina, które pasują na każdą okazję. Utrzymują wysoki poziom kwasowości, więc każdy łyk trunku będzie przyjemnym przerywnikiem pomiędzy kęsami jedzenia. Dzięki temu każda potrawa jest łatwiej przyswajalna, szybko trawiona oraz w pełni można delektować się jej smakiem. Choć dla niektórych wina wytrawne są zbyt cierpkie, to jednak szczep Blaufränkisch charakteryzuje się dużą soczystością, więc kwasowość doskonale równoważy się w ustach. Butelka gustownego wina to doskonały pomysł na romantyczną randkę z ukochaną osobą, bądź spotkanie przyjaciół po latach. Przy winie rozmowa zawsze się klei. Łatwiej też przełamać pierwsze lody w zupełnie nowym towarzyskie podczas firmowej imprezy integracyjnej. Choć często czerwone wina są dosyć ciężkie, to bardzo pozytywnie wpływa na żołądek i nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości. Wino Blaufränkisch pasuje do wołowiny, drobiu, makaronów oraz serów.

Wina Blaufränkisch sklep z wykwintnymi trunkami

Przedstawiamy najlepsze światowe wina w atrakcyjnych cenach. Nasze wino może być podarunkiem dla członka rodziny, znajomego lub szefa. Niezależnie od gustu osób obdarowanych, wino Blaufränkisch powinno im smakować. Nasze wina to wspaniałe produkty na polskie stoły. Odznaczają się nienaganną prezencją, fascynującą barwą, która świetnie wygląda w dużym kieliszku oraz ponadprzeciętnym smakiem. Zachęcamy do spróbowania wytwornych win z całego świata, by wybrać to, które najlepiej odpowiada osobistym preferencjom każdego klienta. wina Blaufränkisch sklep zawsze przygotowuje z należytą starannością.

Blaufränkisch – czerwony szczep winorośli, ciepłolubny dojrzewający późno i używany najczęściej do kupaży ponieważ daje winu długowieczność w butelce. Szczep wina Blaufränkisch, uprawiany głównie w Europie Środkowej: na Węgrzech i Słowacji, w Austrii i Niemczech. Ze skrzyżowania odmiany z sankt laurent uzyskano odmiany zweigelt i andré.