Alvarinho - Abarino Biała odmiana winorośli, pochodząca z Portugalii i uważana za jeden z najwspanialszych europejskich szczepów.Winorośl alvarinho daje stosunkowo niskie plony i owoce o wysokiej jakości. Dojrzewa szybko i jest wrażliwa na wiosenne przymrozki. Owoce są małe, ale liczne, a skórki owoców grube. Odporność na mączniaka prawdziwego i rzekomego jest dużą zaletą w regionach o większych opadach. Szczep jest znany jako tradycyjny surowiec na biały wariant północnoportugalskiego wina vinho verde. Najlepsze efekty daje w północnej, przygranicznej części regionu. Szeroko uprawiany jest również w regionie Rías Baixas DO, leżącym w galicyjskiej części Hiszpanii. Winnice obsadzone albarino można spotkać na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych (stany Oregon i Waszyngton). Odmiana odbywa kwarantannę w Australii, po której będzie mogła być sadzona w winnicach produkcyjnych. Wina produkowane z alvarinho cechują się średnim poziomem alkoholu (ok. 11,5–13,0%), co czyni szczep wyjątkowo krzepkim na tle innych odmian używanych do produkcji vinho verde. Koncentracji cukru i innych składników sprzyjają niskie plony alvarinho. Wina są delikatne, aromatyczne i rześkie, o zauważalnym poziomie kwasów i przeznaczone do picia w przeciągu kilku lat po produkcji. Rozpoznawalne są aromaty gruszek, jabłek i owoców egzotycznych. Oprócz podstawowych nazw alvarinho i albarino szczep ten jest znany także jako albarina, alvarin branco, azal blanco, cainho branco(port.), galego i galeguinho.

Każdy z nas kocha wino. Ważne jest, aby próbować najróżniejszych odmian i szczepów win, ponieważ każde wino jest inne. W naszym sklepie internetowym możesz znaleźć najróżniejsze smaki win - od tych najsłodszych, po te najbardziej wytrawne.

Szczep Alvarinho - Abarino - co powinieneś na ten temat wiedzieć?

Wina Alvarinho - Abarino jest to biała odmiana winorośli, która rośnie w Portugalii. Koneserzy win uważają je za najznakomitsze w niemalże całej Europie. Warto o tym wiedzieć. Tego typu winorośle dają bardzo małe plony, lecz ich owoce są najwyższej jakości. Same owoce winogrona są bardzo małe, a skórki grube. Takie winogrona ze szczepu Alvarinho - Abarino są mało odporne na wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne.

Bardzo duża liczba producentów win wybiera właśne szczep Alvarinho - Abarino. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest on wspaniałą bazą do stworzenia białego wina północnoportugalskiego vinho verde. Ten rodzaj winogron uprawiany jest także i w galicyjskiej części Hiszpanii. Wina Alvarinho - Abarino są niezwykle rzadkie, ale i krzepkie. W porównaniu do innych win posiadają bardzo dużą zawartość alkoholu.

Wina Alvarinho - Abarino sklep

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami na numer telefonu albo na adres mailowy dostępne na naszej stronie internetowej. Zawsze chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Możesz być pewny, że nasze wino Alvarinho - Abarino przypadnie Ci do gustu i będziesz niezwykle zadowolony. Mamy już grono stałych klientów, którzy chętnie do nas wracają i polecają nasz sklep swoim rodzinom i przyjaciołom.

Kolejne ważne informacje na temat wina Alvarinho - Abarino

Z pewnością bardzo ważne jest to, że winogrona, które są produkowane na półwyspie Iberyjskim dają owoce z ogromnym potencjałem. To właśnie z nich są tworzone najlepsze kompozycje win na świecie. Warto o tym wiedzieć. Tak naprawdę te winogrona były produkowane już od tysięcy lat. Widać dzięki temu, że ich popularność nie maleje od tak długiego czasu.

Różnych historii dotyczących pochodzenia wina Alvarinho - Abarino jest wiele, natomiast prawda jest taka, że każdy chce sobie przypisać jej pochodzenie ze względu na to, że to winogrono jest niezwykle cenne oraz cenione przez każdego.

Co należy wiedzieć na temat Alvarinho?

Z pewnością bardzo ważne jest to, że tego typu winogrono daje lekki, kwaskowaty posmak. Ponadto można w nim wyczuć także sól, dzięki czemu nadaje się ono idealnie jako winogrono spożywcze. Z winogron alvarinho powstają wina o intensywnym aromacie cytrusów, białej brzoskwini, jak i kwiatów. Warto o tym wiedzieć.

Niektórzy twierdzą, że ta odmiana winogron jest spokrewniona z rieslingiem albo petit manseng. Wszystkie winogrona powinny być posadzone pod dachem, aby słońce ich nie wypalało. Te winogrona są odporne na mączniaka rzekomego i mączniaka prawdziwego. Warto wiedzieć o tym, że takie wino jest niepowtarzalne i każdy powinien go spróbować chociaż raz w swoim życiu. Bez wątpienia się w nim zakochasz.