Szczep i wino Arien

Arien - biała odmiana winorośli pochodząca z Hiszpani. Daje wina owocowe o niskiej kwasowości.

Lato to idealny czas, aby raczyć się schłodzonym białym winem, które wtedy smakuje najlepiej. Jeżeli pragnie się sięgnąć po delikatne w smaku, lekko owocowe wino, warto spróbować czegoś ze słonecznej Hiszpanii. To właśnie tam od lat uprawiany jest szczep Arien, a wina Arien, pochodzące na przykład z okolic historycznej La Manchy to wspaniała propozycja dla każdego, kto pragnie poznać zupełnie nowe smaki. Poniżej garść informacji na temat wina Arien.

Szczep Arien

Hiszpania ma wspaniałe warunki pogodowe oraz ukształtowanie terenu, dzięki któremu od wieków uprawia się tam winorośl na ogromną skalę. Jednym ze szczepów, wywodzących się z Hiszpanii jest szczep Arien. Arien to szczep winogron jasnych, z których produkowane jest między innymi wino półwytrawne. W Polsce stosunkowo mało znany szczep, w Hiszpanii uprawiany jest na szeroką skalę, jednak stosunkowo rzadko produkuje się z niego wino. Okazuje się bowiem, że winogrona uzyskiwane z tej odmiany, służą przede wszystkim do produkcji innych alkoholi.

Wina Arien sklep

Polacy bardzo lubią hiszpańskie wina, dlatego też butelka schłodzonego wina ze szczepu Arien bez wątpienia będzie wspaniałym wyborem w gorące, letnie dni. Wino produkowane ze szczepu Arien charakteryzuje się lekkim, rześkim, nieskomplikowanym smakiem. Ze szczepu Arien najczęściej produkuje się wino półwytrawne, która będzie świetnie smakować między innymi z lekkimi daniami z drobiu, ryb, a także do makaronów, ryżu czy sałatek warzywnych. Można raczyć nim się również w towarzystwie deserów, szczególnie tych słodkich i ciężkich. Ze względu na wyraźne owocowe, cytrusowe i brzoskwiniowe nuty, wino doskonale równoważy smak słodkich, ciężkich deserów. Koniecznie należy wypijać je mocno schłodzone, bo wtedy smakuje najlepiej. Wina Arien można kupić już mniej więcej za około 30 zł wzwyż. Nie dostaniemy wina z tego szczepu w cenach niższych. Najczęściej wina Arien produkowane są przez nieduże manufaktury, są to zatem wina niszowe dla miłośników nowych smaków.

Gdzie kupić wino Arien?

Wina ze szczepu Arien są rzadko spotykane w sklepach stacjonarnych, ze względu na to, że nie jest to najpopularniejszy szczep. Warto szukać ich w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Inwestycja w to wino bez wątpienia opłaci się, ponieważ zachwyca ono lekkimi i rześkim smakiem. Chętnie sięgają po nie kobiety, ale nie tylko. Schłodzoną butelkę wina Arien warto mieć w domu wtedy, gdy planuje się spotkanie towarzyskie. Wino umili czas spędzony przy letnich, dojrzałych owocach, deserach, sałatkach owocowych. Posiłek spożywany na świeżym powietrzu, w towarzystwie tego wyjątkowego, delikatnego w smaku wina, cieszącego się naprawdę dobrymi opiniami wśród recenzentów i użytkowników, stanie się wspaniałą okazją do celebrowania życia. Butelka wina Arien będzie też dobrym pomysłem na upominek dla miłośników białego wina oraz dobrego alkoholu. Nie da się ukryć, że szczep Arien, wywodzący się ze słonecznej Hiszpanii, to jeden z ciekawszych szczepów, o którym z pewnością usłyszymy jeszcze niejeden raz.