Szczep Malbec

Czerwone francuskie wina to absolutna klasyka gatunku. To niezawodne trunki, które nigdy nie sprawią rozczarowania. Stanowią bardzo bezpieczną alternatywę dla innego rodzaju win i napojów alkoholowych. Na stole prezentują się elegancko i prestiżowo. Szczep Malbec to jedna z odmian winorośli, z której powstają cudowne i wyborne w smaku wina czerwone. Ta odmiana pochodzi z francuskiej miejscowości Cahors położonej na terenie Bordeaux. Co ciekawe, bardzo popularna odmiana Malbec stała się również w Argentynie. Tylko w Argentynie zresztą wytwarza się wino Malbec w czystej postaci. W innych regionach jest ono używane do kupażowania, czyli staje się domieszką innych trunków i determinuje ich bardziej wyrazisty smak. Wina Malbec to światowej sławy napoje alkoholowe, które zyskały renomę oraz uznanie w oczach przeciętnych konsumentów, i prawdziwych koneserów. Polecamy w szerokim asortymencie wina Malbec dla każdego, kto chce spróbować wyjątkowego trunku za niewielkie pieniądze.

Szczep Malbec - ciekawostki na temat tej odmiany

Szczep Malbec ma dość duże i krągłe owoce w kolorze przybrudzonego fioletu. Dają bardzo ciemny sok, dlatego często kolor powstałego z nich wina uważany jest za tak ciemny, że wręcz czarny. Jest też dość cierpki w smaku. Grona porastają kiście gęsto i dorodnie. Bardzo estetycznie komponują się na krzewie. Lubią promienie słoneczne. W zależności od rejonu, w którym produkuje się wino Malbec, jest ono przydatne do spożycia w krótszym bądź dłuższym czasie. Np. wino z Argentyny nadaje się do bardzo szybkiej konsumpcji. Z kolei typowo francuski Malbec wymaga długiego leżakowania.

Wina Malbec - pasja picia wina

Wino tego typu zawiera niewielkie ilości cukru, więc jego cechą charakterystyczną jest cierpki smak. Doskonale równoważy on smak deserów. Argentyński Malbec jest słodszy, wyposażony w aromaty śliwki, czereśni oraz pieprzu. Malbec może służyć jako wino codzienne do obiadu lub drobnych przekąsek. Najbardziej wykwintne wina Malbec mogą stanowić dodatek do romantycznej kolacji we dwoje czy spotkania w gronie najbliższych przyjaciół. Wino czerwone wysokiej klasy przyda się także na spotkania służbowe i rauty ze współpracownikami, lub partnerami biznesowymi. Wino zawiera mocne garbniki i bardzo silne aromaty owocowe, co sprawia, że świetnie komponuje się z dziczyzną, jagnięciną czy wołowiną. Starsze wina idealnie pasują do kaczki lub grillowanej kiełbaski. Wina Malbec idealnie pasują również do deski serów i wędlin. Na rynku dostępna jest także różowa wersja wina nieco łagodniejsza dla podniebienia.

Wina Malbec sklep na każdą kieszeń

W naszej bogatej ofercie każdy miłośnik wina znajdzie coś, co idealnie trafi w jego gust. Wina Malbec sklep poleca dla osób szczególnie wymagających o wyrafinowanym smaku. Wszystkie nasze trunki wyglądają gustownie w przepięknych i designerskich butelkach. Nadają się idealnie na stylowy prezent dla kogoś z rodziny, bliskiego przyjaciela czy osoby z kręgów zawodowych. Dobre wino pozwala zacieśniać i wspierać relacje międzyludzkie. Dzięki niemu można wspólnie celebrować chwile przy wyśmienitym jedzeniu.

Malbec - czerwony szczep winny pochodzący z Francji. Najbardziej popularny w Cahors, w regionie Bordeaux jest mniej popularnym składnikiem win kupażowanych, cieszy się popularnością także w Argentynie. Daje ciemne, gęste wino o dużej zawartości garbników.