Szczep Muscat Blanc

Wina z grupy Muscat są doskonale znane w basenie Morza Śródziemnego, skąd pochodzą, ale nie tylko. To rozpoznawalne napoje, które tworzą dużą i barwną rodzinę trunków winnych. Uznawane są za zdecydowanego lidera wśród słodkich win w skali światowej. Należą także do najstarszych szczepów uprawianych przez człowieka. Szczep Muscat Blanc to tylko jedna z odmian wpisująca się w szereg odmian promowanych pod nazwą Muscat. Nazwa "Muscat" pochodzi od słowa "mucha". Skojarzenie wynika z tego, że grona tego szczepu cechują się ogromną słodyczą, więc przyciągają żądne cukru owady. Wina Muscat Blanc sklep internetowy poleca w bardzo atrakcyjnych cenach, ponieważ są to trunki szczególnie uwielbiane przez konsumentów. Szczep Muscat Blanc, który posiada bardzo drobniutkie owoce jest jedną z najszlachetniejszych odmian Muscatu. Tworzone są z niej najbardziej klarowne i przejrzyste trunki o niezwykłych aromatach. Ten szczep uprawia się na dużą skalę na Sardynii i Korsyce, Samos oraz Patros. Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę zjawiskowego wina, powinien zdecydować się na tego typu wino. Każdy, kto choć raz go spróbuje, z pewnością będzie chciał się go napić ponownie.

Szczep Muscat Blanc - słodycz zamknięta w małych owocach

W owocach z odmiany Muscat występują ponad 30 - krotnie większe stężenia alkoholi takich jak geraniol, nerol oraz linalol niż w gronach innych gatunków. To właśnie determinuje niekonwencjonalny smak wina. Duża zawartość cukru sprawia, że wino jest doskonale przyswajalne. Niestety, w parze ze słodyczą idzie również większa tendencja do pleśnienia, więc szara pleśń to główny wróg tego typu gron. W niektórych regionach wina Muscat używa się do kupażowania innych gorszej jakości trunków.

Wina Muscat Blanc - dla pań i panów

Wina Muscat Blanc to doskonała propozycja zarówno dla żeńskiej, jak i męskiej części klienteli. W winie bardzo mocno wyczuwalne są nuty kwiatowe. Jest tu obecne geranium, jaśmin, róża, kwiat pomarańczy. Można wyczuć także miodowe i lipowe akcenty. Całość kompozycji odznacza się nieoczywistym i oszałamiającym zmysły smakiem. Tego wina nie da się łatwo zapomnieć. Pozostawia przyjemny posmak na języku, który jest odczuwalny przez bardzo długi czas. To idealna propozycja na sympatyczne spotkanie przyjaciół. Degustacja wina w miłym gronie to niezwykłe doznanie, które dostarcza wielu emocji. Dzięki dobremu trunkowi łatwiej odnaleźć się w nowym towarzystwie i nawiązać ciekawe rozmowy. Wino Muscat Blanc na stole prezentuje się gustownie i luksusowo. Stanowi nie tylko wyborny napój, ale także dekorację stołu.

Wina Muscat Blanc sklep na każdą okazję

Jeśli ktoś w ostatniej chwili zorientował się, że wybiera się na urodziny czy inną uroczystość, ale nie ma jeszcze prezentu, to wino jest podarunkiem najlepszym z możliwych. Z pewnością żaden z obdarowanych nie będzie zgłaszał reklamacji, gdyż dobry trunek zawsze przyda się w domu. Nie ma zresztą chyba bardziej niezobowiązującego prezentu, więc także w przypadku, gdy nie zna się kogoś zbyt długo i nie rozpoznaje się jego upodobań, można bez ryzyka przekazać mu w prezencie wino.

Muscat Blanc winogrono jest pochodzenia greckiego. Jest to dozwolone tylko odmiana winorośli w składzie Muscat Beaumes De Venise win. Młode pędy są pokryte puchem. Nowe liście są błyszczące, w kolorze brązu i pajęczyna-podobnego. Kiście winogron i poszczególne jagody są ani duże, ani małe. Miąższ winogron jest soczysty, słodki i mocny. Pąki przerwie Muscat Blanc wczesne; winogrona dojrzewają w "drugim okresie" systemu Pulliat. Dobrze radzi sobie na kamienistych zboczach o słabych glebach. Odmiana ta jest często narażona na wiosenne przymrozki.