Szczep Macabeo

Wina hiszpańskie są cenione na całym świecie za doskonały aromat i wyraziste bukiety, z których słynie Hiszpania. Jeśli chodzi o białe wina warto wspomnieć o takiej odmianie winorośli jak szczep Macabeo. Na rodzimym gruncie te wina znane są także pod nazwą Viura. Winorośl tego typu pochodzi z regionu La Rioja. Jest także dobrze znana w Katalonii i Landwegocji. Winorośl daje obfity plon, nie wymagając szczególnych form pielęgnacji, lecz kluczowy dla jakości wina jest moment winobrania. Doświadczeni pracownicy winnic wiedzą, że nieprzeciętny smak trunku uzyskuje się wtedy, gdy idealnie trafi się w najlepszy czas na zbiory. Jeżeli chodzi o wina Macabeo sklep poleca je szczególnie osobom, które uwielbiają białe trunki, ale mają wygórowane oczekiwania i wysublimowane poczucie smaku. Sprowadzamy wyłącznie wina od rzetelnych producentów, więc zawsze zapewniamy wysokiej klasy wyroby, które pieszczą zmysły i umilają każdą uroczystość, lub spotkanie w gronie przyjaciół.

Szczep Macabeo - cechy charakterystyczne

Zdecydowanie najmocniejszą stroną tej odmiany winorośli są jej niezwykłe zdolności przystosowawcze, jeśli chodzi o zróżnicowany klimat. Świetnie wzrasta w klimacie śródziemnomorskim. Nie ma problemów, gdy jest susza i wyjątkowo spękane podłoże. Krzewy są też odporne na opady oraz bakterie, i insekty, które zazwyczaj atakują winorośle. Szczep Macabeo świetnie znosi również ewentualne przymrozki. Grona są stosunkowo duże i ciasno porastają kiście. Owoce są mocno rozgałęzione, lecz posiadają cienkie skórki. Jest to odmiana późno dojrzewająca, która najlepiej czuje się na terenach nasłonecznionych.

Wina Macabeo - uczta dla podniebienia

Wino Macabeo przybiera złocistą barwę. Zawiera stosunkowo małe ilości alkoholu i jest przyjemne, lekko pobudzające w smaku. Wina odmianowe Viura powstają zazwyczaj po to, by szybko je spożyć Wina Macabeo mogą długo leżakować w dębowych beczkach, gdzie przenikną zapachem drewna. Zyskują wówczas sporą dawkę dostojeństwa i szlachetne nuty. Wina mają owocowo - kwiatowe aromaty i optymalny poziom kwasowości. Pije się je lekko i przyjemnie, nie odczuwając dyskomfortu na żołądku. Idealnie nadają się do odświeżenia ust w upalny dzień. Mogą być spożywane także do posiłków. Najlepiej sprawdzą się w połączeniu z przekąskami typu deska serów, wędlin i oliwek. Pasują do przesłodzonych deserów, ponieważ są w stanie idealnie zbalansować ich smak. Można je także podawać do wystawnego obiadu, gdyż staną się powodem do dumy dla każdego hojnego gospodarza, jeśli trunkami poczęstuje swoich gości. Białe wino Macabeo to także świetny pomysł na romantyczną randkę. Może być serwowane razem z popularnymi afrodyzjakami.

Wina Macabeo sklep na miarę oczekiwań

W naszym sklepie można nabyć wino Macabeo w bardzo korzystnej cenie. Rekomendujemy wykwintne białe wina na prezent dla mamy, przyjaciela czy współpracownika. Niezależnie od tego, kogo chce się obdarować w ten sposób, wino jest zawsze modnym i uniwersalnym prezentem. Można je elegancko zapakować, lecz etykiety na butelkach same w sobie są już bardzo stylowe i prezentują się wspaniale.

Macabeo jest łatwo rozpoznawalny przez jego nieporęczne, rozłożyste kiście gron. Poszczególne jagody są średniej wielkości, kulisty kształt, począwszy od koloru zielono-żółty złoty żółty, w zależności od stopnia ich dojrzałości. Miąższ jest słodki i soczysty. Winogrono Macabeo produkuje stylowe i owocowe wina, wysokiej zawartości alkoholu i niskiej kwasowości. Oddają słomkowy kolor.

Ta odmiana jest uprawiana w Costieres de Nimes i Côtes du Luberon obszarach, gdzie stanowi 8% powierzchni pod białych winogron.